Startliste for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
|
Vejledende starttid 11:37 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Silja Mortensen |
2003 |
0342AU |
AIF |
|
50m |
3:03.57 |
23 |
2 |
Naya Dige |
2003 |
0352AP |
FARUM |
|
50m |
2:38.32 |
102 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
50m |
2:35.36 |
208 |
4 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.63 |
243 |
5 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:39.59 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
2:33.00 |
301 |
2 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:28.03 |
143 |
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.43 |
64 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.58 |
1 |
5 |
Þórdís M Aðalsteinsdóttir |
2003 |
151203-2050 |
IRB |
|
50m |
2:30.74 |
338 |
6 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
50m |
2:35.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
2:27.10 |
56 |
2 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
2:26.31 |
45 |
3 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:24.57 |
54 |
4 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
2:25.44 |
157 |
5 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
2:26.91 |
4 |
6 |
Guðný Birna Falsdóttir |
2003 |
040203-2810 |
IRB |
|
50m |
2:27.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
2:23.07 |
116 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:21.80 |
336 |
3 |
Liv Hingeberg |
2001 |
0154AK |
ODDER |
|
50m |
2:20.98 |
98 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:21.64 |
82 |
5 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:23.05 |
195 |
6 |
Froukje Osinga |
2000 |
200003090 |
ORCA NL |
|
50m |
2:24.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Stefanía Sigurþórsdóttir |
2001 |
310101-3460 |
IRB |
|
50m |
2:20.66 |
339 |
2 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
50m |
2:19.81 |
288 |
3 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.32 |
117 |
4 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:19.39 |
5 |
5 |
Birna Hilmarsdóttir |
2002 |
270902-3240 |
IRB |
|
50m |
2:19.93 |
122 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:18.89 |
44 |
2 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:18.29 |
137 |
3 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:18.14 |
289 |
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:18.27 |
304 |
5 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:18.72 |
309 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
2:17.86 |
147 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.53 |
310 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.05 |
281 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:17.07 |
97 |
5 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:17.79 |
173 |
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
2:17.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
2:17.01 |
17 |
2 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:16.50 |
314 |
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:16.03 |
293 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.38 |
113 |
5 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:16.61 |
79 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:17.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:15.40 |
52 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
2:14.61 |
85 |
3 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:14.02 |
268 |
4 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:14.07 |
332 |
5 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:15.00 |
91 |
6 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:15.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:13.87 |
238 |
2 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:12.49 |
283 |
3 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:12.37 |
199 |
4 |
Lize Janna Vries |
2001 |
200101948 |
ORCA NL |
|
50m |
2:12.46 |
158 |
5 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:12.67 |
65 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:13.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
2:12.00 |
276 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:11.83 |
241 |
3 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:09.92 |
299 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:11.41 |
264 |
5 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:11.97 |
174 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:12.27 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2001-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
2:11.14 |
80 |
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:08.93 |
248 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.26 |
286 |
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.54 |
320 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
2:09.62 |
146 |
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.38 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1919-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.84 |
226 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.74 |
282 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:00.46 |
125 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:02.72 |
33 |
5 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
FARUM |
|
50m |
2:08.31 |
284 |
6 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|