Startliste for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (17) |
Sponsor: Spar Nord |
|
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
50m |
1:15.89 |
102 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
50m |
1:11.67 |
190 |
4 |
Tove Beltman |
2003 |
200301618 |
ORCA NL |
|
50m |
1:12.55 |
197 |
5 |
Marrit Tiekstra |
2003 |
200301796 |
ORCA NL |
|
50m |
1:16.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Naya Dige |
2003 |
0352AP |
FARUM |
|
50m |
1:10.86 |
4 |
2 |
Guðný Birna Falsdóttir |
2003 |
040203-2810 |
IRB |
|
50m |
1:10.13 |
29 |
3 |
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
FARUM |
|
50m |
1:09.17 |
198 |
4 |
Marijne Veen |
2003 |
200300960 |
ORCA NL |
|
50m |
1:09.49 |
301 |
5 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.31 |
1 |
6 |
Þórdís M Aðalsteinsdóttir |
2003 |
151203-2050 |
IRB |
|
50m |
1:11.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
1:07.93 |
243 |
2 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.68 |
208 |
3 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.49 |
247 |
4 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.68 |
339 |
5 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
50m |
1:07.78 |
249 |
6 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
1:08.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Sara Emilie Nimb |
2002 |
0272AZ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.42 |
74 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.19 |
6 |
3 |
Diljá Rún Ívarsdóttir |
2002 |
010402-2470 |
IRB |
|
50m |
1:07.01 |
27 |
4 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:07.09 |
18 |
5 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:07.27 |
9 |
6 |
Stefanía Sigurþórsdóttir |
2001 |
310101-3460 |
IRB |
|
50m |
1:07.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:06.71 |
116 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
50m |
1:06.63 |
338 |
3 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
50m |
1:06.36 |
137 |
4 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.43 |
157 |
5 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
50m |
1:06.69 |
255 |
6 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
1:06.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
1:05.88 |
131 |
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:05.69 |
288 |
3 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.53 |
106 |
4 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
50m |
1:05.68 |
117 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
1:05.84 |
56 |
6 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:06.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.45 |
336 |
2 |
Liv Hingeberg |
2001 |
0154AK |
ODDER |
|
50m |
1:05.33 |
34 |
3 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
1:05.03 |
5 |
4 |
Birna Hilmarsdóttir |
2002 |
270902-3240 |
IRB |
|
50m |
1:05.31 |
98 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:05.36 |
294 |
6 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.84 |
147 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.65 |
110 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:04.56 |
314 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:04.63 |
97 |
5 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:04.70 |
293 |
6 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.19 |
173 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:03.99 |
134 |
3 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.95 |
241 |
4 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
1:03.95 |
122 |
5 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.08 |
28 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:04.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:03.56 |
252 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
ROSKILDE |
|
50m |
1:03.50 |
113 |
3 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.27 |
220 |
4 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.43 |
135 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.52 |
130 |
6 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.16 |
281 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.94 |
46 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.83 |
44 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.84 |
7 |
5 |
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir |
2000 |
121000-2960 |
IRB |
|
50m |
1:03.10 |
52 |
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
1:03.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.56 |
204 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.42 |
36 |
3 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:02.42 |
259 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:02.42 |
73 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.50 |
201 |
6 |
Eva Willebrands |
2001 |
200101510 |
ORCA NL |
|
50m |
1:02.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.29 |
63 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
1:02.23 |
89 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.10 |
332 |
4 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:02.11 |
194 |
5 |
Marissa Lindemulder |
1993 |
199306392 |
ORCA NL |
|
50m |
1:02.29 |
146 |
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.63 |
276 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.45 |
268 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.28 |
85 |
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:01.45 |
65 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.61 |
245 |
6 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:01.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Lize Janna Vries |
2001 |
200101948 |
ORCA NL |
|
50m |
1:00.89 |
248 |
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
59.77 |
33 |
3 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
FARUM |
|
50m |
57.66 |
20 |
4 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
58.79 |
172 |
5 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
1:00.40 |
299 |
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.69 |
224 |
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
59.33 |
141 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
56.81 |
226 |
4 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
58.35 |
335 |
5 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
1:00.13 |
206 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
1:00.41 |
186 |
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
59.01 |
256 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
50m |
55.35 |
125 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
57.90 |
260 |
5 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
1:00.05 |
329 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
GTI |
|
50m |
1:00.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:03 |
|