Startliste for SydCup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Sydcup 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Marcus K. Nielsen |
2004 |
|
HSK |
|
25m |
|
165 |
2 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HSK |
|
25m |
2:00.45 |
455 |
3 |
Calvin Gorniak |
2006 |
395283 |
SG-BILLE |
|
25m |
1:54.70 |
111 |
4 |
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
NYBORG |
|
25m |
1:56.02 |
128 |
5 |
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
NYBORG |
|
25m |
2:08.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Jan-Malte Reimers |
2005 |
362803 |
SG-BILLE |
|
25m |
1:49.50 |
114 |
2 |
Tobias Hansen |
2005 |
0531AK |
NYBORG |
|
25m |
1:47.90 |
452 |
3 |
Andrej EllenschlŠger |
2007 |
391739 |
SG-BILLE |
|
25m |
1:47.10 |
301 |
4 |
Alexander Schmidt |
2004 |
|
BOV |
|
25m |
1:47.19 |
473 |
5 |
Nico Schulz |
2004 |
405031 |
SG-BILLE |
|
25m |
1:48.40 |
475 |
6 |
Paul Ochs |
2006 |
|
SG-BILLE |
|
25m |
1:49.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Nikolai Malmskov-Hartvig |
2006 |
0619AF |
ERRITSØ |
|
25m |
1:42.78 |
139 |
2 |
Alexander Okkerholm |
2005 |
0535AJ |
NYBORG |
|
25m |
1:38.21 |
122 |
3 |
Willas Kazhel |
2006 |
0603AE |
NYBORG |
|
25m |
1:36.92 |
474 |
4 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
344204 |
SG-BILLE |
|
25m |
1:37.80 |
299 |
5 |
Lukas Nissen |
2006 |
0651AJ |
BOV |
|
25m |
1:38.96 |
136 |
6 |
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
NYBORG |
|
50m |
1:44.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Magnus M. Baun-Nielsen |
2005 |
0595AK |
ERRITSØ |
|
25m |
1:32.41 |
21 |
2 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.00 |
322 |
3 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:28.03 |
24 |
4 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.55 |
313 |
5 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:32.00 |
257 |
6 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.84 |
126 |
2 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
NYBORG |
|
25m |
1:26.01 |
224 |
3 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.77 |
33 |
4 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.90 |
353 |
5 |
Felix Biebau |
2003 |
344057 |
SG ELBE |
|
25m |
1:26.78 |
331 |
6 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
50m |
1:27.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
NYBORG |
|
25m |
1:24.24 |
42 |
2 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.19 |
168 |
3 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
25m |
1:21.39 |
201 |
4 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.75 |
218 |
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.87 |
48 |
6 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:25.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.23 |
358 |
2 |
Henrik Reidt |
2002 |
294282 |
SG ELBE |
|
25m |
1:18.88 |
31 |
3 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.21 |
138 |
4 |
Mikkel Nissen |
2002 |
0245AQ |
NYBORG |
|
25m |
1:18.76 |
291 |
5 |
Simon G. Jensen |
2000 |
0083AT |
BOV |
|
25m |
1:18.90 |
36 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.80 |
37 |
2 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.68 |
208 |
3 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.34 |
82 |
4 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
25m |
1:07.08 |
143 |
5 |
Andreas Pedersen |
2003 |
0331AH |
NYBORG |
|
25m |
1:14.14 |
324 |
6 |
Christian Lorey |
2003 |
0367AQ |
ERRITSØ |
|
50m |
1:18.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.61 |
148 |
2 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
25m |
1:10.48 |
1 |
3 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
25m |
1:04.24 |
315 |
4 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
25m |
1:07.02 |
213 |
5 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.31 |
189 |
6 |
Christian Oxenvad |
2003 |
0325AI |
HSK |
|
25m |
1:17.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Maximilian Kocemba |
2003 |
320496 |
SG ELBE |
|
25m |
1:15.82 |
83 |
2 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
25m |
1:08.53 |
190 |
3 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
59.42 |
182 |
4 |
Victor Kristensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
25m |
1:06.68 |
197 |
5 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HSK |
|
25m |
1:12.02 |
288 |
6 |
Frederik Schimann Hansen |
2003 |
0343AK |
BOV |
|
25m |
1:16.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|