2018-09-22   22:54:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydbank Cup Næstved

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Løb 1-12

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydbank Cup Næstved 2018    Udskriftsdato  12 januar 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  NIF Svøm Næstved         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 januar 2018         
 
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
10  Bertram Cramer Dalsgaard  2006    NÆSTVED    25m   
357  Oliver F. Høgild  2007  0783AF  RINGSTED    25m  55.49 
363  Malthe Langhoff  2005  0593AO  RINGSTED    25m  55.58 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Phillip Knudsen  2007  0787AJ  HERLUFSHOL    50m  51.64 
43  Jeppe Nielsen  2007    NÆSTVED    25m  46.38 
94  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    50m  45.10 
21  Emil Hass  2006  0677AL  NÆSTVED    25m  45.19 
127  Sebastian Svenningsen  2006  0641AN  HERLUFSHOL    50m  46.72 
40  Andreas M. Nielsen  2008    NÆSTVED    25m  52.74 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  42.95 
102  Tobias Christiansen  2006  0625AK  HERLUFSHOL    25m  40.63 
364  Gustav Meinert  2006  0659AH  RINGSTED    25m  39.59 
58  Simon Brandt Zachariassen  2007  0799AC  NÆSTVED    25m  40.62 
351  Ali Baba  2006  0687AJ  RINGSTED    25m  42.00 
113  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  43.78 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  38.19 
281  Christian Quist  2007  0709AA  KORSØR    25m  34.86 
91  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  33.36 
35  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  34.77 
100  Aksel Bryde  2005  0547AN  HERLUFSHOL    50m  38.10 
367  Noah Berg Pedersen  2005  0561AM  RINGSTED    25m  38.31 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  32.99 
267  Christian Søe Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m  32.22 
57  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  31.37 
238  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  31.84 
236  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  32.72 
54  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    50m  33.07 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  30.67 
270  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  30.58 
325  Lucas Linnebjerg  2003  0305AR  VORDINGB    25m  30.40 
80  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  30.53 
68  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  30.62 
15  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  30.95 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    25m  30.22 
282  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  30.11 
260  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  29.15 
20  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  29.73 
234  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  30.13 
258  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSØR    25m  30.22 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    25m  28.73 
74  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  28.35 
321  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  27.13 
329  Mikkel Ringer  2001  0175AR  VORDINGB    25m  27.87 
34  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  28.72 
70  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  29.05 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  26.89 
401  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  26.71 
371  Oliver Vang  1994  9411AD  TRITON B    25m  26.20 
39  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  26.48 
17  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  26.80 
412  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    50m  27.01 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  25.54 
399  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  25.22 
408  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  24.88 
417  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  24.98 
419  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  25.35 
69  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  25.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 januar 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark