2018-08-20   17:08:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
147  Ursula Khimji  2004  BZ0204  SK NEPTUN    25m   
285  Nicola St. Clair Maitland  2003  CB4403  SÖDERTÄLJE    50m  58.48 
13  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RÖNN    25m  52.92 
Elsa Axvik Reutergårdh  2004  BA5404  BOTK-RÖNN    25m  53.94 
47  Linda Järvinen  2003  CB6803  LIDINGÖ SK    25m   
73  Sophia Aldén  2003  CC4403  SK NEPTUN    25m   
               
  10               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
197  Clara Unden  2004  AW6404  SK NEPTUN    25m  44.30 
396  Nora Rönnbro  2004  AU8404  ÅKERSBERGA    25m  43.24 
138  Elin Homnér  2003  BT4203  SK NEPTUN    50m  42.99 
307  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SÖDERTÖRN    25m  42.65 
211  Millie Björlin  2003  CB8203  SKK    25m  42.94 
358  Amanda Vicente  2003  AL5403  TYRESÖ SS    50m  43.18 
42  Eleonora Engström  2004  AR9404  LIDINGÖ SK    25m  43.81 
272  Oliwia Lange  2004  BS6604  SÖDERTÄLJE    25m  46.12 
  10               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
402  Marina Tormo Lind  2003  CB2603  ÅKERSBERGA    25m  41.61 
393  Nora Lundberg  2003  AT8203  ÅKERSBERGA    25m  40.71 
385  Klara Isaksson  2003  BI6803  ÅKERSBERGA    25m  40.59 
179  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    50m  39.45 
33  Lova Tjernqvist  2003  AP4403  GUSTAVSBER    25m  39.59 
288  Ella Sörensen  2004  BO6604  SÖDERTÄLJE    25m  40.67 
102  Li Elveskog  2004  AW0604  SK NEPTUN    25m  40.92 
270  Wilma Landegren  2004  AL1404  SÖDERTÄLJE    25m  41.80 
  10               

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
109  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    25m  39.13 
78  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    50m  38.99 
144  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    25m  38.12 
375  Alice Fagerlund  2003  BV9403  ÅKERSBERGA    25m  37.59 
49  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    25m  37.98 
174  Penny Pettersdotter Wenster  2004  BM3404  SK NEPTUN    50m  38.62 
97  Annie Dovhammar  2003  BV3403  SK NEPTUN    50m  39.04 
419  Stella Brinne Roos  2004  BG0204  ÄLVSJÖ SF    25m  39.33 
  10               

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
355  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    25m  37.02 
292  Linnéa Teljstedt  2003  AZ6203  SÖDERTÄLJE    25m  36.93 
90  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    50m  36.04 
427  Elsa Wennerstrand  2004  BL1604  ÄLVSJÖ SF    25m  36.01 
41  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    25m  36.03 
93  Emilia Cullfors  2003  CA5403  SK NEPTUN    50m  36.56 
273  Vilma Lindberg  2004  AL9204  SÖDERTÄLJE    25m  37.02 
306  Thea Birgoth  2004  BV8404  SÖDERTÖRN    25m  37.49 
  10               

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
331  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  35.82 
126  Maja Gunnarson  2003  BY5603  SK NEPTUN    25m  35.34 
255  Jennifer Bethiso  2003  BT5203  SÖDERTÄLJE    50m  35.18 
213  Hilma Brunnberg  2003  BI0603  SKK    25m  34.69 
290  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  34.84 
39  Amanda Andersson  2003  AS6603  LIDINGÖ SK    50m  35.19 
160  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    50m  35.80 
378  Isabella Galway  2003  AA3203  ÅKERSBERGA    25m  35.84 
  10               

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
110  Madicken Eriksson  2003  AX8203  SK NEPTUN    25m  34.50 
63  Emilia Eriksson  2004  AG3604  MOTALA SS    25m  33.84 
198  Anna Wainikka  2004  AP7804  SK NEPTUN    25m  33.63 
252  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    50m  33.34 
59  Cecilia Viberg  2003  AU1603  LIDINGÖ SK    25m  33.41 
171  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    25m  33.63 
137  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    50m  34.41 
212  Ella Bolmstrand  2004  BR5804  SKK    50m  34.68 
  10               

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
99  Lovisa Edman  2003  AU5203  SK NEPTUN    50m  33.11 
216  Ella Engelgren  2004  AM9804  SKK    50m  32.77 
95  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    25m  32.60 
62  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    50m  32.10 
313  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  32.20 
342  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    25m  32.76 
222  Rebecca Gustafsson  2003  AB5203  SKK    25m  33.08 
297  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  33.18 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:14 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner