2017-09-21   23:24:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Speedo Cup

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
278  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  50 m  57.57  55.57   
280  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  50 m  58.42  56.42   
186  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  50 m  59.01  57.01   
171  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  50 m  59.50  57.50   
248  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  59.67  57.67   
135  Eloranta Alissa  1999  Cetus  99A486  50 m  1:00.09  58.09   
469  Huhtanen Suvi  1999  UiTa  99A194  25 m  58.20  58.20   
541  Virta Nea  1996  UiTa  96A141  50 m  1:00.49  58.49   
504  Mäkinen Roosa  1999  UiTa  99B038  50 m  1:00.99  58.99   
10  543  Von Dickoff Emma  2002  UiTa  02A117  50 m  1:01.64  59.64   
11  265  Päiviö Peppi  1999  Cetus  99A882  25 m  59.73  59.73   
12  316  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  59.82  59.82   
13  34  Åvist Claudia  1997  HyUS  97A007  50 m  1:01.85  59.85   
14  520  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa  98A373  50 m  1:02.48  1:00.48   
15  336  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  1:02.57  1:00.57   
16  451  Auvinen Armi  2000  UiTa  00A811  50 m  1:02.59  1:00.59   
17  491  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  25 m  1:00.60  1:00.60   
18  515  Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  50 m  1:03.19  1:01.19   
19  329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:01.29  1:01.29   
20  338  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  1:01.75  1:01.75   
21  138  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  50 m  1:03.76  1:01.76   
22  82  Ingberg Emma  1999  SiWa  99B209  25 m  1:02.06  1:02.06   
23  79  Hottinen Vilma  2002  SiWa  02A532  50 m  1:04.82  1:02.82   
24  12  Pajari Aino  2001  BS-PU  01A278  50 m  1:05.12  1:03.12   
25  247  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  1:05.21  1:03.21   
26  570  Yritys Saana  2003  UH  03A035  50 m  1:05.21  1:03.21   
27  72  Tempakka Roosa-maria  2000  SGR  00A361  25 m  1:03.46  1:03.46   
28  214  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  25 m  1:03.66  1:03.66   
29  109  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m  1:03.88  1:03.88   
30  299  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  50 m  1:06.05  1:04.05   
31  47  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  1:06.31  1:04.31   
32  252  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  50 m  1:06.35  1:04.35   
33  221  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  1:06.38  1:04.38   
34  521  Rautiainen Hanna  1999  UiTa  99A515  25 m  1:04.57  1:04.57   
35  256  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  1:07.00  1:05.00   
36  327  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  1:07.15  1:05.15   
37  287  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  1:07.48  1:05.48   
38  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  1:07.67  1:05.67   
39  554  Väisänen Laura  2001  AQUILA  01A436  25 m  1:05.74  1:05.74   
40  52  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  1:07.90  1:05.90   
41  238  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  1:08.09  1:06.09   
42  557  Kontiainen Aino  2002  UH  02A770  50 m  1:08.21  1:06.21   
43  14  Salm Elisabeth Marie  2002  BS-PU  02A530  25 m  1:06.44  1:06.44   
44  500  Majuri Emilia  2001  UiTa  01A799  50 m  1:08.62  1:06.62   
45  146  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  1:08.90  1:06.90   
46  211  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  1:09.11  1:07.11   
47  297  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  1:07.32  1:07.32   
48  33  Åvist Cinja  2003  HyUS  03A121  50 m  1:09.53  1:07.53   
49  571  Yritys Taiga  2003  UH  03A036  50 m  1:09.64  1:07.64   
50  569  Yritys Maria  2002  UH  02A147  50 m  1:09.70  1:07.70   
51  352  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  50 m  1:10.27  1:08.27   
52  452  Auvinen Soile  2002  UiTa  02A259  50 m  1:10.35  1:08.35   
53  342  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  1:11.34  1:09.34   
54  544  Rajaniemi Liina  2003  RoiUS  03A942  25 m  1:09.47  1:09.47   
55  59  Heino Elina  1999  SGR  99A547  50 m  1:11.95  1:09.95   
56  259  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  1:10.02  1:10.02   
57  117  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  1:12.20  1:10.20   
58  334  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:10.28  1:10.28   
59  198  Kull Edit  2003  Cetus  03B164  50 m  1:12.90  1:10.90   
60  507  Nieminen Viivi  2002  UiTa  02A457  50 m  1:13.05  1:11.05   
61  27  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  50 m  1:14.69  1:12.69   
62  55  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  50 m  1:15.66  1:13.66   
63  13  Rosqvist Sara  2001  BS-PU  01B177  25 m  1:14.31  1:14.31   
64  Ahlgren Amanda  2001  BS-PU  01A821  25 m  1:16.73  1:16.73   
65  46  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  50 m  1:19.73  1:17.73   
66  44  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  50 m  1:19.98  1:17.98   
67  253  Peill Helle  2003  Cetus  03A591  50 m  1:20.62  1:18.62   
68  371  Isotalo Liina-milana  2003  SalU  03A849  50 m  1:21.24  1:19.24   
69  441  Tynkkynen Jasmin  1993  ORCA  93B249  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
2_S
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
200  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  50 m  51.88  49.88   
246  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  50 m  53.79  51.79   
363  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  25 m  51.79  51.79   
122  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  50 m  53.92  51.92   
175  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  50 m  54.19  52.19   
54  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  25 m  52.33  52.33   
114  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  50 m  54.72  52.72   
529  Sievers Jakob  2000  UiTa  00A730  50 m  54.91  52.91   
258  Pesso Mikko  1997  Cetus  97A975  25 m  53.11  53.11   
10  Semen Griuntal  2002  Dolphin Cl    25 m  53.48  53.48   
11  42  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  55.86  53.86   
12  157  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  50 m  56.13  54.13   
13  165  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  56.35  54.35   
14  97  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  50 m  56.43  54.43   
15  315  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  56.57  54.57   
16  418  Babenov Georgy  2000  ORCA  00A783  50 m  56.64  54.64   
17  522  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  50 m  57.28  55.28   
18  279  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  50 m  57.80  55.80   
19  203  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  56.51  56.51   
20  207  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  50 m  58.59  56.59   
21  140  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  50 m  58.71  56.71   
22  349  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  50 m  58.92  56.92   
23  295  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  50 m  59.40  57.40   
24  346  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  50 m  59.57  57.57   
25  245  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  57.64  57.64   
26  551  Kurvinen Miska  1999  AQUILA  99A253  50 m  59.65  57.65   
27  181  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  59.84  57.84   
28  405  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  25 m  58.01  58.01   
29  509  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa  00A005  50 m  1:00.65  58.65   
30  91  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  50 m  1:00.70  58.70   
31  111  Vahtera Lukas  2001  SiWa  01B137  50 m  1:01.67  59.67   
32  76  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  1:02.55  1:00.55   
33  442  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  25 m  1:00.97  1:00.97   
34  15  Seppälä Sami  2000  BS-PU  00B045  25 m  1:01.55  1:01.55   
35  169  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  1:04.59  1:02.59   
36  323  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  1:04.62  1:02.62   
37  199  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  25 m  1:04.55  1:04.55   
38  70  Tantula Muhammed  2002  SGR  02A645  50 m  1:06.64  1:04.64   
39  318  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  1:08.61  1:06.61   
40  134  Cormier Simola Sasha  2002  Cetus  02B294  25 m       
41  163  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
3_S
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
151  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m  2:54.88  2:54.88   
193  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  50 m  3:11.26  3:05.26   
572  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  50 m  3:12.53  3:06.53   
399  Yli-Jama Riikka  2000  SalU  00A685  25 m  3:20.20  3:20.20   
545  Tapio Aada  2003  RoiUS  03A930  25 m  3:26.14  3:26.14   
66  Pesso Maria  2002  SGR  02A299  25 m  3:30.48  3:30.48   
30  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m       
136  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
4_S
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
487  Koskinen Werneri  1998  UiTa  98A828  50 m  2:18.99  2:12.99   
429  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  50 m  2:37.23  2:31.23   
32  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  2:44.51  2:44.51   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
5_S
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
361  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  1:02.72  1:00.72   
360  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  50 m  1:03.26  1:01.26   
521  Rautiainen Hanna  1999  UiTa  99A515  50 m  1:05.47  1:03.47   
469  Huhtanen Suvi  1999  UiTa  99A194  25 m  1:04.09  1:04.09   
464  Hammar Heini  1999  UiTa  99A148  25 m  1:05.01  1:05.01   
481  Koivula Eveliina  2003  UiTa  03A192  50 m  1:12.28  1:10.28   
427  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  50 m  1:12.76  1:10.76   
129  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  1:14.64  1:14.64   
106  Taskinen Sara  2000  SiWa  00A711  25 m  1:15.40  1:15.40   
10  513  Pesu Venla  2002  UiTa  02A174  25 m  1:16.37  1:16.37   
11  84  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  50 m  1:19.62  1:17.62   
12  335  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  50 m  1:22.12  1:20.12   
13  431  Omeri Alessia  2001  ORCA  01B347  50 m  1:41.32  1:39.32   
14  402  Rajahalme Jenna  2002  Pyry  02B249  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
6_S
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
363  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  50 m  56.25  54.25   
Semen Griuntal  2002  Dolphin Cl    25 m  54.70  54.70   
494  Lehtonen Teemu  2000  UiTa  00A472  25 m  57.45  57.45   
495  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  50 m  1:01.71  59.71   
547  Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  50 m  1:02.18  1:00.18   
470  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  50 m  1:03.13  1:01.13   
290  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  1:01.56  1:01.56   
466  Heikkinen Arttu  2000  UiTa  00A448  50 m  1:03.73  1:01.73   
477  Kaarlenkaski Artturi  1997  UiTa  97A304  25 m  1:01.92  1:01.92   
10  420  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  50 m  1:04.29  1:02.29   
11  38  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  1:06.04  1:04.04   
12  488  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  50 m  1:06.07  1:04.07   
13  76  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  1:10.96  1:08.96   
14  11  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  25 m  1:09.85  1:09.85   
15  15  Seppälä Sami  2000  BS-PU  00B045  25 m  1:11.85  1:11.85   
16  436  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  50 m  1:17.64  1:15.64   
17  318  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  1:18.20  1:16.20   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
7_S
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
469  Huhtanen Suvi  1999  UiTa  99A194  25 m  1:04.28  1:04.28   
178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:04.42  1:04.42   
309  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:04.94  1:04.94   
159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  50 m  1:07.57  1:05.57   
359  Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  1:05.59  1:05.59   
358  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  1:06.87  1:06.87   
128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  1:07.29  1:07.29   
473  Jussila Aino  2000  UiTa  00A485  25 m  1:07.94  1:07.94   
329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:08.06  1:08.06   
10  444  Vesa Saara  1999  ORCA  99A909  25 m  1:09.70  1:09.70   
11  541  Virta Nea  1996  UiTa  96A141  50 m  1:12.08  1:10.08   
12  247  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  1:10.56  1:10.56   
13  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:10.76  1:10.76   
14  519  Rantanen Anna  2001  UiTa  01A301  50 m  1:13.33  1:11.33   
15  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  50 m  1:13.99  1:11.99   
16  451  Auvinen Armi  2000  UiTa  00A811  25 m  1:12.46  1:12.46   
17  357  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  1:12.86  1:12.86   
18  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  1:13.25  1:13.25   
19  214  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  50 m  1:15.53  1:13.53   
20  336  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  1:13.74  1:13.74   
21  343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  1:14.82  1:14.82   
22  287  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  1:17.45  1:15.45   
23  299  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:16.44  1:16.44   
24  238  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  1:18.63  1:16.63   
25  256  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  1:18.67  1:16.67   
26  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  1:16.72  1:16.72   
27  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  1:16.77  1:16.77   
28  327  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:16.94  1:16.94   
29  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  1:19.03  1:17.03   
30  221  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  1:17.06  1:17.06   
31  52  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  1:18.33  1:18.33   
32  259  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  50 m  1:20.50  1:18.50   
33  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  1:21.42  1:19.42   
34  297  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  1:20.01  1:20.01   
35  334  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:20.75  1:20.75   
36  500  Majuri Emilia  2001  UiTa  01A799  25 m  1:20.95  1:20.95   
37  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  1:21.10  1:21.10   
38  554  Väisänen Laura  2001  AQUILA  01A436  50 m  1:23.18  1:21.18   
39  452  Auvinen Soile  2002  UiTa  02A259  25 m  1:21.42  1:21.42   
40  396  Villanen Aino  2003  SalU  03A334  50 m  1:24.74  1:22.74   
41  146  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  1:26.35  1:24.35   
42  232  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  25 m  1:24.54  1:24.54   
43  13  Rosqvist Sara  2001  BS-PU  01B177  25 m  1:24.77  1:24.77   
44  198  Kull Edit  2003  Cetus  03B164  50 m  1:27.75  1:25.75   
45  117  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  1:28.63  1:26.63   
46  342  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  1:30.16  1:28.16   
47  115  Ahlgren Aida  2002  Cetus  02B010  25 m  1:29.30  1:29.30   
48  59  Heino Elina  1999  SGR  99A547  50 m  1:32.17  1:30.17   
49  46  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  50 m  1:35.00  1:33.00   
50  123  Angelva Noora  1999  Cetus  99A472  25 m       
51  280  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  25 m       
52  419  Egorova Ksenia  2000  ORCA  00A664  25 m       
53  441  Tynkkynen Jasmin  1993  ORCA  93B249  25 m       
54  548  Anttila Milla-marita  2000  AQUILA  00A967  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
8_S
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
175  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  56.39  56.39   
137  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  50 m  1:02.34  1:00.34   
529  Sievers Jakob  2000  UiTa  00A730  25 m  1:00.86  1:00.86   
552  Kuusela Leo  1999  AQUILA  99A661  25 m  1:00.86  1:00.86   
140  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  50 m  1:03.20  1:01.20   
42  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  25 m  1:02.04  1:02.04   
124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  50 m  1:04.31  1:02.31   
424  Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  25 m  1:02.97  1:02.97   
486  Koskinen Walentin  2000  UiTa  00A343  25 m  1:03.01  1:03.01   
10  315  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:03.11  1:03.11   
11  522  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  50 m  1:05.37  1:03.37   
12  466  Heikkinen Arttu  2000  UiTa  00A448  25 m  1:04.52  1:04.52   
13  289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:04.56  1:04.56   
14  295  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m  1:05.36  1:05.36   
15  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  25 m  1:05.41  1:05.41   
16  114  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:05.99  1:05.99   
17  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  1:08.43  1:06.43   
18  432  Panschin Ruslan  2001  ORCA  01B198  50 m  1:09.63  1:07.63   
19  233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  1:10.75  1:08.75   
20  279  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:08.80  1:08.80   
21  346  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  1:10.08  1:10.08   
22  201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  1:13.02  1:11.02   
23  181  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  1:13.48  1:11.48   
24  550  Jernvall Juha  2000  AQUILA  00A085  25 m  1:12.19  1:12.19   
25  111  Vahtera Lukas  2001  SiWa  01B137  50 m  1:14.39  1:12.39   
26  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:12.55  1:12.55   
27  39  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  1:14.67  1:12.67   
28  209  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  1:17.57  1:15.57   
29  169  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  25 m  1:15.99  1:15.99   
30  63  Munsterhjelm Mio  2002  SGR  02A609  50 m  1:18.85  1:16.85   
31  506  Naarajärvi Henri  2002  UiTa  02A893  50 m  1:20.55  1:18.55   
32  439  Tolppala Tuomas  2002  ORCA  02A719  25 m  1:36.03  1:36.03   
33  90  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
9_S
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
504  Mäkinen Roosa  1999  UiTa  99B038  50 m  34.37  32.87   
82  Ingberg Emma  1999  SiWa  99B209  50 m  35.02  33.52   
252  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  34.40  34.40   
129  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  50 m  36.77  35.27   
79  Hottinen Vilma  2002  SiWa  02A532  50 m  36.88  35.38   
47  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  37.96  36.46   
151  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m  37.15  37.15   
557  Kontiainen Aino  2002  UH  02A770  25 m  37.32  37.32   
72  Tempakka Roosa-maria  2000  SGR  00A361  50 m  40.27  38.77   
10  571  Yritys Taiga  2003  UH  03A036  50 m  42.07  40.57   
11  211  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  42.12  40.62   
12  193  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  40.88  40.88   
13  553  Lauronen Meri  2002  AQUILA  02A133  25 m  41.14  41.14   
14  544  Rajaniemi Liina  2003  RoiUS  03A942  25 m  41.80  41.80   
15  121  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m  42.08  42.08   
16  567  Tiljander Erja  2000  UH  00B194  25 m  42.78  42.78   
17  352  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  50 m  44.55  43.05   
18  569  Yritys Maria  2002  UH  02A147  25 m  44.38  44.38   
19  546  Vedenjuoksu Lotta  2003  RoiUS  03A935  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
10_S
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
486  Koskinen Walentin  2000  UiTa  00A343  50 m  31.27  29.77   
245  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  50 m  31.75  30.25   
97  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  25 m  30.50  30.50   
509  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa  00A005  50 m  32.32  30.82   
429  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  50 m  32.61  31.11   
477  Kaarlenkaski Artturi  1997  UiTa  97A304  25 m  31.31  31.31   
494  Lehtonen Teemu  2000  UiTa  00A472  25 m  31.59  31.59   
405  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  25 m  32.00  32.00   
184  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  50 m  33.62  32.12   
10  323  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  37.68  36.18   
11  478  Kaarlenkaski Verneri  1999  UiTa  99A192  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
11_S
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
186  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  25 m  2:16.69  2:16.69   
171  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  2:20.16  2:20.16   
248  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  2:25.53  2:20.53   
501  Manner Mila  2001  UiTa  01A167  25 m  2:21.75  2:21.75   
316  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  2:24.40  2:24.40   
515  Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  50 m  2:30.28  2:25.28   
543  Von Dickoff Emma  2002  UiTa  02A117  50 m  2:32.63  2:27.63   
135  Eloranta Alissa  1999  Cetus  99A486  50 m  2:33.23  2:28.23   
138  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  2:30.99  2:30.99   
10  359  Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  2:31.29  2:31.29   
11  338  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  50 m  2:37.13  2:32.13   
12  265  Päiviö Peppi  1999  Cetus  99A882  50 m  2:37.49  2:32.49   
13  43  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  2:34.19  2:34.19   
14  109  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m  2:38.01  2:38.01   
15  278  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  50 m  2:44.48  2:39.48   
16  481  Koivula Eveliina  2003  UiTa  03A192  50 m  2:45.96  2:40.96   
17  570  Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  2:42.63  2:42.63   
18  457  Ekman Ella  2003  UiTa  03A645  50 m  2:49.61  2:44.61   
19  52  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  2:50.30  2:45.30   
20  335  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  50 m  2:57.31  2:52.31   
21  404  Wiren Minea  2003  Pyry  03A335  50 m  3:01.56  2:56.56   
22  14  Salm Elisabeth Marie  2002  BS-PU  02A530  25 m  2:57.65  2:57.65   
23  507  Nieminen Viivi  2002  UiTa  02A457  50 m  3:04.46  2:59.46   
24  Ahlgren Amanda  2001  BS-PU  01A821  25 m  3:13.36  3:13.36   
25  371  Isotalo Liina-milana  2003  SalU  03A849  25 m  3:17.13  3:17.13   
26  431  Omeri Alessia  2001  ORCA  01B347  25 m  3:32.17  3:32.17   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
12_S
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
487  Koskinen Werneri  1998  UiTa  98A828  50 m  2:13.14  2:08.14   
258  Pesso Mikko  1997  Cetus  97A975  25 m  2:08.56  2:08.56   
54  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  50 m  2:14.27  2:09.27   
122  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  2:11.00  2:11.00   
203  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  50 m  2:17.69  2:12.69   
246  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  25 m  2:14.37  2:14.37   
165  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  2:22.92  2:17.92   
207  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  50 m  2:26.44  2:21.44   
157  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  2:22.34  2:22.34   
10  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  50 m  2:28.32  2:23.32   
11  488  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  50 m  2:31.95  2:26.95   
12  495  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  50 m  2:33.05  2:28.05   
13  38  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  2:34.09  2:29.09   
14  11  Olander Niilo  2001  BS-PU  01B360  50 m  2:34.85  2:29.85   
15  436  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  25 m  2:36.14  2:36.14   
16  209  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  25 m  2:42.21  2:42.21   
17  442  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  25 m  2:43.02  2:43.02   
18  70  Tantula Muhammed  2002  SGR  02A645  50 m  2:51.15  2:46.15   
19  91  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m       
20  163  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  25 m       
21  199  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  25 m       
22  200  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
13_S
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
360  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  4:30.42  4:30.42   
299  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  50 m  4:42.82  4:34.82   
357  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  50 m  4:47.63  4:39.63   
358  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  4:48.43  4:40.43   
12  Pajari Aino  2001  BS-PU  01A278  50 m  4:49.31  4:41.31   
159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  50 m  4:50.23  4:42.23   
464  Hammar Heini  1999  UiTa  99A148  50 m  4:51.03  4:43.03   
520  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa  98A373  50 m  4:52.23  4:44.23   
343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  4:53.42  4:45.42   
10  336  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  4:53.52  4:45.52   
11  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  4:46.23  4:46.23   
12  491  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  50 m  4:55.98  4:47.98   
13  309  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  4:48.12  4:48.12   
14  121  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  4:57.14  4:49.14   
15  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  50 m  4:57.88  4:49.88   
16  178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  4:50.07  4:50.07   
17  327  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  4:59.98  4:51.98   
18  85  Kanerva Noora  2000  SiWa  00A317  50 m  5:00.04  4:52.04   
19  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  4:52.20  4:52.20   
20  47  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  5:00.98  4:52.98   
21  128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  4:53.34  4:53.34   
22  238  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  5:01.40  4:53.40   
23  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  5:03.49  4:55.49   
24  247  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  4:56.60  4:56.60   
25  553  Lauronen Meri  2002  AQUILA  02A133  25 m  4:57.75  4:57.75   
26  221  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  4:59.15  4:59.15   
27  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  5:01.89  5:01.89   
28  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  5:05.92  5:05.92   
29  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  5:14.10  5:06.10   
30  554  Väisänen Laura  2001  AQUILA  01A436  50 m  5:14.32  5:06.32   
31  256  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  5:06.43  5:06.43   
32  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  5:11.56  5:11.56   
33  297  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  5:20.50  5:12.50   
34  427  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  5:13.32  5:13.32   
35  342  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  5:23.13  5:15.13   
36  146  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  5:26.08  5:18.08   
37  117  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  5:28.39  5:20.39   
38  259  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  5:20.76  5:20.76   
39  232  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  25 m  5:37.23  5:37.23   
40  55  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  50 m  5:45.67  5:37.67   
41  198  Kull Edit  2003  Cetus  03B164  50 m  5:51.60  5:43.60   
42  545  Tapio Aada  2003  RoiUS  03A930  25 m  5:55.98  5:55.98   
43  46  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  25 m       
44  396  Villanen Aino  2003  SalU  03A334  25 m       
45  399  Yli-Jama Riikka  2000  SalU  00A685  25 m       
46  402  Rajahalme Jenna  2002  Pyry  02B249  25 m       
47  459  Grönvall Fanny  2000  UiTa  00A574  25 m       
48  521  Rautiainen Hanna  1999  UiTa  99A515  25 m       
49  548  Anttila Milla-marita  2000  AQUILA  00A967  25 m       
50  549  Arola Aino-olivia  2002  AQUILA  02A654  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
14_S
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
90  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  50 m  4:15.08  4:07.08   
346  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  50 m  4:26.30  4:18.30   
349  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  4:19.16  4:19.16   
315  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  4:27.30  4:19.30   
140  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  4:28.11  4:28.11   
233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  4:36.72  4:28.72   
289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  4:33.64  4:33.64   
181  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  4:34.48  4:34.48   
279  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  4:39.45  4:39.45   
10  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  4:43.68  4:43.68   
11  547  Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  25 m  4:56.63  4:56.63   
12  124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  4:56.96  4:56.96   
13  439  Tolppala Tuomas  2002  ORCA  02A719  25 m  6:02.83  6:02.83   
14  175  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m       
15  201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m       
16  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m       
17  506  Naarajärvi Henri  2002  UiTa  02A893  25 m       
18  550  Jernvall Juha  2000  AQUILA  00A085  25 m       
19  551  Kurvinen Miska  1999  AQUILA  99A253  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
15_S
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
16  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  23.07  22.07   
363  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  25 m  23.29  23.29   
122  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  50 m  24.38  23.38   
303  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  25 m  24.03  24.03   
54  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  50 m  25.12  24.12   
257  Pentti Miika  1997  Cetus  97A163  50 m  25.28  24.28   
42  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  25.59  24.59   
157  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  50 m  25.60  24.60   
201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  25.66  24.66   
10  552  Kuusela Leo  1999  AQUILA  99A661  50 m  25.87  24.87   
11  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  26.03  25.03   
12  289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  25.04  25.04   
13  470  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  50 m  26.54  25.54   
14  207  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  50 m  26.61  25.61   
15  349  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  50 m  27.03  26.03   
16  233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  27.17  26.17   
17  295  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  50 m  27.50  26.50   
18  432  Panschin Ruslan  2001  ORCA  01B198  25 m  26.59  26.59   
19  506  Naarajärvi Henri  2002  UiTa  02A893  50 m  27.92  26.92   
20  124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  27.57  27.57   
21  111  Vahtera Lukas  2001  SiWa  01B137  50 m  28.69  27.69   
22  442  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  25 m  27.82  27.82   
23  199  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  50 m  29.05  28.05   
24  488  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  50 m  29.29  28.29   
25  323  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  29.67  28.67   
26  40  Peltola Sampo  2002  JUK  02A096  50 m  29.70  28.70   
27  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  50 m  29.92  28.92   
28  39  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  30.05  29.05   
29  169  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  30.11  29.11   
30  17  Salmenhaara Perttu  1977  HSS  77A111  25 m  46.79  46.79   
31  134  Cormier Simola Sasha  2002  Cetus  02B294  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
16_S
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
459  Grönvall Fanny  2000  UiTa  00A574  25 m  26.30  26.30   
280  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  50 m  27.48  26.48   
278  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m  26.52  26.52   
541  Virta Nea  1996  UiTa  96A141  50 m  27.76  26.76   
361  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  27.77  26.77   
553  Lauronen Meri  2002  AQUILA  02A133  50 m  27.77  26.77   
136  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  27.88  26.88   
138  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  26.93  26.93   
43  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  50 m  28.04  27.04   
10  135  Eloranta Alissa  1999  Cetus  99A486  50 m  28.08  27.08   
11  504  Mäkinen Roosa  1999  UiTa  99B038  25 m  27.18  27.18   
12  41  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  50 m  28.26  27.26   
13  359  Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  50 m  28.30  27.30   
14  501  Manner Mila  2001  UiTa  01A167  25 m  27.36  27.36   
15  128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  28.43  27.43   
16  178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  28.44  27.44   
17  123  Angelva Noora  1999  Cetus  99A472  50 m  28.52  27.52   
18  464  Hammar Heini  1999  UiTa  99A148  25 m  27.70  27.70   
19  473  Jussila Aino  2000  UiTa  00A485  50 m  28.78  27.78   
20  329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  50 m  28.83  27.83   
21  520  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa  98A373  50 m  28.85  27.85   
22  343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  29.04  28.04   
23  457  Ekman Ella  2003  UiTa  03A645  50 m  29.32  28.32   
24  79  Hottinen Vilma  2002  SiWa  02A532  50 m  29.41  28.41   
25  121  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  29.47  28.47   
26  338  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  28.48  28.48   
27  570  Yritys Saana  2003  UH  03A035  50 m  29.55  28.55   
28  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  28.63  28.63   
29  358  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  29.64  28.64   
30  159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  50 m  29.71  28.71   
31  543  Von Dickoff Emma  2002  UiTa  02A117  25 m  28.72  28.72   
32  72  Tempakka Roosa-maria  2000  SGR  00A361  50 m  30.02  29.02   
33  52  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  30.04  29.04   
34  106  Taskinen Sara  2000  SiWa  00A711  50 m  30.11  29.11   
35  519  Rantanen Anna  2001  UiTa  01A301  50 m  30.23  29.23   
36  481  Koivula Eveliina  2003  UiTa  03A192  50 m  30.24  29.24   
37  84  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  50 m  30.35  29.35   
38  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  30.53  29.53   
39  366  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  50 m  30.75  29.75   
40  151  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  50 m  30.93  29.93   
41  548  Anttila Milla-marita  2000  AQUILA  00A967  25 m  30.00  30.00   
42  232  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  31.07  30.07   
43  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  50 m  31.22  30.22   
44  571  Yritys Taiga  2003  UH  03A036  50 m  31.51  30.51   
45  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  31.53  30.53   
46  146  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  31.61  30.61   
47  23  Walther Wilma  2001  HTU  01A522  50 m  31.65  30.65   
48  569  Yritys Maria  2002  UH  02A147  50 m  31.71  30.71   
49  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  31.80  30.80   
50  544  Rajaniemi Liina  2003  RoiUS  03A942  25 m  30.92  30.92   
51  21  Tietz Annika  2001  HTU  01A200  50 m  32.03  31.03   
52  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  32.03  31.03   
53  452  Auvinen Soile  2002  UiTa  02A259  50 m  32.11  31.11   
54  129  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  31.18  31.18   
55  399  Yli-Jama Riikka  2000  SalU  00A685  50 m  32.41  31.41   
56  335  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  50 m  33.19  32.19   
57  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  50 m  33.22  32.22   
58  507  Nieminen Viivi  2002  UiTa  02A457  25 m  32.25  32.25   
59  404  Wiren Minea  2003  Pyry  03A335  50 m  33.36  32.36   
60  193  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  50 m  33.67  32.67   
61  117  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  33.96  32.96   
62  342  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  34.04  33.04   
63  198  Kull Edit  2003  Cetus  03B164  50 m  34.16  33.16   
64  55  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  33.46  33.46   
65  567  Tiljander Erja  2000  UH  00B194  50 m  34.71  33.71   
66  546  Vedenjuoksu Lotta  2003  RoiUS  03A935  50 m  34.84  33.84   
67  46  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  25 m  35.08  35.08   
68  44  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  50 m  36.17  35.17   
69  253  Peill Helle  2003  Cetus  03A591  50 m  36.22  35.22   
70  66  Pesso Maria  2002  SGR  02A299  50 m  36.41  35.41   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
17_S
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
175  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  2:05.59  2:05.59   
424  Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  50 m  2:20.79  2:16.79   
140  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  50 m  2:21.12  2:17.12   
315  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  2:17.75  2:17.75   
346  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  2:24.75  2:24.75   
114  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  2:25.66  2:25.66   
522  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  25 m  2:27.17  2:27.17   
279  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  2:33.88  2:33.88   
439  Tolppala Tuomas  2002  ORCA  02A719  50 m  3:40.53  3:36.53   
10  18  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m       
11  137  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  25 m       
12  181  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m       
13  200  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
18_S
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
316  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  50 m  2:25.16  2:21.16   
309  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  2:27.78  2:27.78   
444  Vesa Saara  1999  ORCA  99A909  25 m  2:31.86  2:31.86   
247  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  2:32.45  2:32.45   
229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:33.84  2:33.84   
47  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:34.22  2:34.22   
427  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  2:36.45  2:36.45   
336  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  2:36.63  2:36.63   
287  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  2:42.01  2:38.01   
10  259  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  50 m  2:44.09  2:40.09   
11  221  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  2:43.34  2:43.34   
12  299  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:43.55  2:43.55   
13  513  Pesu Venla  2002  UiTa  02A174  50 m  2:48.74  2:44.74   
14  238  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  25 m  2:45.50  2:45.50   
15  327  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:51.19  2:47.19   
16  297  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  2:47.31  2:47.31   
17  256  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  2:49.71  2:49.71   
18  334  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  2:55.60  2:51.60   
19  396  Villanen Aino  2003  SalU  03A334  25 m  2:51.75  2:51.75   
20  419  Egorova Ksenia  2000  ORCA  00A664  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
19_S
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
16  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  23.64  22.64   
200  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  50 m  24.47  23.47   
363  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  50 m  25.10  24.10   
Semen Griuntal  2002  Dolphin Cl    25 m  24.85  24.85   
289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  50 m  27.43  26.43   
470  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  50 m  27.58  26.58   
42  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  27.64  26.64   
290  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  26.64  26.64   
466  Heikkinen Arttu  2000  UiTa  00A448  50 m  27.73  26.73   
10  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  27.84  26.84   
11  201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  27.89  26.89   
12  405  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  50 m  27.91  26.91   
13  547  Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  50 m  27.93  26.93   
14  495  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  50 m  28.14  27.14   
15  97  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  50 m  28.82  27.82   
16  418  Babenov Georgy  2000  ORCA  00A783  50 m  28.82  27.82   
17  420  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  50 m  28.83  27.83   
18  477  Kaarlenkaski Artturi  1997  UiTa  97A304  50 m  28.99  27.99   
19  37  Jämsén Lauri  2000  JUK  00A637  25 m  28.12  28.12   
20  38  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  29.82  28.82   
21  233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  30.01  29.01   
22  551  Kurvinen Miska  1999  AQUILA  99A253  25 m  29.01  29.01   
23  76  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  30.52  29.52   
24  169  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  30.57  29.57   
25  124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  29.90  29.90   
26  91  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  50 m  31.08  30.08   
27  442  Vardeka Victor  2001  ORCA  01B290  50 m  31.26  30.26   
28  550  Jernvall Juha  2000  AQUILA  00A085  50 m  31.59  30.59   
29  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  50 m  31.66  30.66   
30  209  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  31.69  30.69   
31  40  Peltola Sampo  2002  JUK  02A096  50 m  31.95  30.95   
32  318  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  33.27  32.27   
33  70  Tantula Muhammed  2002  SGR  02A645  50 m  33.46  32.46   
34  63  Munsterhjelm Mio  2002  SGR  02A609  50 m  36.09  35.09   
35  163  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  25 m       
36  478  Kaarlenkaski Verneri  1999  UiTa  99A192  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
20_S
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
361  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  28.40  27.40   
128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  28.41  27.41   
280  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  50 m  28.69  27.69   
464  Hammar Heini  1999  UiTa  99A148  25 m  29.04  29.04   
520  Rantanen Iida-maria  1998  UiTa  98A373  50 m  30.07  29.07   
451  Auvinen Armi  2000  UiTa  00A811  50 m  30.24  29.24   
171  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  29.31  29.31   
521  Rautiainen Hanna  1999  UiTa  99A515  50 m  30.38  29.38   
178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  30.74  29.74   
10  248  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  30.79  29.79   
11  343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  30.93  29.93   
12  41  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  50 m  31.35  30.35   
13  329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  30.45  30.45   
14  43  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  50 m  31.94  30.94   
15  358  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  31.50  31.50   
16  159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  31.58  31.58   
17  52  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  32.83  31.83   
18  571  Yritys Taiga  2003  UH  03A036  25 m  31.84  31.84   
19  491  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  50 m  32.88  31.88   
20  232  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  33.37  32.37   
21  570  Yritys Saana  2003  UH  03A035  50 m  33.43  32.43   
22  549  Arola Aino-olivia  2002  AQUILA  02A654  50 m  33.56  32.56   
23  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  32.62  32.62   
24  72  Tempakka Roosa-maria  2000  SGR  00A361  25 m  32.76  32.76   
25  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  32.84  32.84   
26  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  50 m  33.86  32.86   
27  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  33.21  33.21   
28  36  Haravuori Ella  2002  JUK  02A706  25 m  33.32  33.32   
29  109  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  50 m  34.40  33.40   
30  151  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m  33.68  33.68   
31  23  Walther Wilma  2001  HTU  01A522  50 m  34.76  33.76   
32  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  35.67  34.67   
33  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  34.99  34.99   
34  335  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  50 m  36.46  35.46   
35  352  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  50 m  36.61  35.61   
36  544  Rajaniemi Liina  2003  RoiUS  03A942  25 m  35.68  35.68   
37  567  Tiljander Erja  2000  UH  00B194  25 m  35.96  35.96   
38  500  Majuri Emilia  2001  UiTa  01A799  50 m  37.10  36.10   
39  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  36.30  36.30   
40  357  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  37.27  37.27   
41  569  Yritys Maria  2002  UH  02A147  25 m  37.41  37.41   
42  546  Vedenjuoksu Lotta  2003  RoiUS  03A935  25 m  38.51  38.51   
43  428  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  55.09  55.09   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
21_S
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
487  Koskinen Werneri  1998  UiTa  98A828  50 m  1:04.80  1:01.80   
203  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  50 m  1:06.76  1:03.76   
165  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  1:08.52  1:05.52   
258  Pesso Mikko  1997  Cetus  97A975  25 m  1:05.63  1:05.63   
486  Koskinen Walentin  2000  UiTa  00A343  50 m  1:09.99  1:06.99   
122  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  1:07.90  1:07.90   
245  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  1:08.15  1:08.15   
429  Nurminen Pyry  2001  ORCA  01A673  25 m  1:08.94  1:08.94   
509  Nyrhinen Eetu  2000  UiTa  00A005  50 m  1:11.98  1:08.98   
10  529  Sievers Jakob  2000  UiTa  00A730  25 m  1:10.76  1:10.76   
11  157  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  1:10.82  1:10.82   
12  184  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  50 m  1:15.45  1:12.45   
13  207  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  25 m  1:12.96  1:12.96   
14  552  Kuusela Leo  1999  AQUILA  99A661  25 m  1:14.17  1:14.17   
15  547  Alila Atte  2001  AQUILA  01B157  25 m  1:14.87  1:14.87   
16  488  Koskinen Wäinö  2002  UiTa  02A267  50 m  1:18.42  1:15.42   
17  323  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  1:21.30  1:18.30   
18  199  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  25 m  1:22.36  1:22.36   
19  506  Naarajärvi Henri  2002  UiTa  02A893  50 m  1:25.98  1:22.98   
20  54  Patinen Reko  1998  NumKis  98A336  25 m       
21  97  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  25 m       
22  494  Lehtonen Teemu  2000  UiTa  00A472  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
22_S
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
186  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  25 m  1:09.73  1:09.73   
138  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  1:10.16  1:10.16   
504  Mäkinen Roosa  1999  UiTa  99B038  50 m  1:13.36  1:10.36   
338  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  50 m  1:13.66  1:10.66   
459  Grönvall Fanny  2000  UiTa  00A574  50 m  1:14.80  1:11.80   
515  Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  50 m  1:15.63  1:12.63   
21  Tietz Annika  2001  HTU  01A200  50 m  1:17.06  1:14.06   
543  Von Dickoff Emma  2002  UiTa  02A117  50 m  1:17.76  1:14.76   
82  Ingberg Emma  1999  SiWa  99B209  25 m  1:15.55  1:15.55   
10  129  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  1:16.70  1:16.70   
11  79  Hottinen Vilma  2002  SiWa  02A532  50 m  1:20.72  1:17.72   
12  557  Kontiainen Aino  2002  UH  02A770  25 m  1:21.01  1:21.01   
13  481  Koivula Eveliina  2003  UiTa  03A192  25 m  1:22.84  1:22.84   
14  84  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  25 m  1:22.97  1:22.97   
15  404  Wiren Minea  2003  Pyry  03A335  25 m  1:23.25  1:23.25   
16  457  Ekman Ella  2003  UiTa  03A645  25 m  1:26.18  1:26.18   
17  193  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  1:26.75  1:26.75   
18  211  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  1:30.20  1:27.20   
19  438  Sundell Nicole  2003  ORCA  03A228  50 m  1:31.54  1:28.54   
20  544  Rajaniemi Liina  2003  RoiUS  03A942  25 m  1:29.77  1:29.77   
21  121  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m  1:30.94  1:30.94   
22  334  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:32.99  1:32.99   
23  352  Währn Marie  2000  Cetus  00B292  50 m  1:35.99  1:32.99   
24  46  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  50 m  1:38.58  1:35.58   
25  399  Yli-Jama Riikka  2000  SalU  00A685  50 m  1:38.84  1:35.84   
26  66  Pesso Maria  2002  SGR  02A299  50 m  1:42.46  1:39.46   
27  545  Tapio Aada  2003  RoiUS  03A930  25 m  1:41.31  1:41.31   
28  55  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  1:45.61  1:45.61   
29  44  Hakkarainen Sanni  2003  NumKis  03A931  25 m  1:48.57  1:48.57   
30  428  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  1:59.06  1:59.06   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
23_S
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
114  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  50 m  5:00.22  4:50.22   
18  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  50 m  5:05.61  4:55.61   
436  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  50 m  5:36.78  5:26.78   
318  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  6:24.89  6:24.89   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
24_S
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
360  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  50 m  5:06.48  4:56.48   
299  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  50 m  5:35.52  5:25.52   
117  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  50 m  6:31.27  6:21.27   
146  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  25 m       
198  Kull Edit  2003  Cetus  03B164  25 m       
342  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
25_S
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
18  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  50 m  1:58.09  1:54.09   
90  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  50 m  2:01.51  1:57.51   
529  Sievers Jakob  2000  UiTa  00A730  50 m  2:01.62  1:57.62   
315  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  2:03.06  1:59.06   
258  Pesso Mikko  1997  Cetus  97A975  25 m  1:59.23  1:59.23   
175  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  1:59.93  1:59.93   
349  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  2:01.79  2:01.79   
418  Babenov Georgy  2000  ORCA  00A783  25 m  2:02.53  2:02.53   
346  Widbom Herman  2001  Cetus  01A188  25 m  2:04.11  2:04.11   
10  233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  2:08.12  2:04.12   
11  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  2:08.68  2:04.68   
12  289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  2:06.46  2:06.46   
13  201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  2:10.47  2:06.47   
14  279  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  50 m  2:11.66  2:07.66   
15  140  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  2:08.55  2:08.55   
16  124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  2:10.54  2:10.54   
17  91  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  50 m  2:15.76  2:11.76   
18  495  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  50 m  2:17.24  2:13.24   
19  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:13.56  2:13.56   
20  111  Vahtera Lukas  2001  SiWa  01B137  50 m  2:17.81  2:13.81   
21  420  Filippovits Elias  2002  ORCA  02A955  25 m  2:16.11  2:16.11   
22  181  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  2:16.22  2:16.22   
23  76  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  2:22.23  2:18.23   
24  209  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  2:22.43  2:18.43   
25  63  Munsterhjelm Mio  2002  SGR  02A609  50 m  2:25.98  2:21.98   
26  383  Pesonen Davi-esra  2002  SalU  02B125  25 m  2:23.99  2:23.99   
27  439  Tolppala Tuomas  2002  ORCA  02A719  25 m  2:50.65  2:50.65   
28  16  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m       
29  134  Cormier Simola Sasha  2002  Cetus  02B294  25 m       
30  163  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
26_S
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
248  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  2:06.07  2:02.07   
278  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m  2:05.49  2:05.49   
309  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  50 m  2:10.97  2:06.97   
501  Manner Mila  2001  UiTa  01A167  50 m  2:11.35  2:07.35   
171  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  2:08.44  2:08.44   
491  Lahtinen Enni  2002  UiTa  02A363  50 m  2:16.64  2:12.64   
343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  2:16.86  2:12.86   
178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  2:17.07  2:13.07   
336  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  2:17.20  2:13.20   
10  159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  50 m  2:17.43  2:13.43   
11  128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  2:19.51  2:15.51   
12  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  2:20.16  2:16.16   
13  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  2:16.30  2:16.30   
14  47  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  2:20.46  2:16.46   
15  287  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  2:20.56  2:16.56   
16  329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  50 m  2:20.71  2:16.71   
17  247  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  2:17.07  2:17.07   
18  327  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:22.06  2:18.06   
19  85  Kanerva Noora  2000  SiWa  00A317  25 m  2:18.74  2:18.74   
20  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  2:22.98  2:18.98   
21  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  2:23.82  2:19.82   
22  214  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  25 m  2:19.98  2:19.98   
23  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  2:20.11  2:20.11   
24  252  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  2:20.88  2:20.88   
25  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  2:25.28  2:21.28   
26  221  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  2:26.34  2:22.34   
27  256  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  2:23.13  2:23.13   
28  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:23.95  2:23.95   
29  36  Haravuori Ella  2002  JUK  02A706  25 m  2:24.77  2:24.77   
30  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m  2:24.89  2:24.89   
31  238  Nagy Róza  2003  Cetus  03B208  50 m  2:29.66  2:25.66   
32  297  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  2:31.69  2:27.69   
33  109  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  50 m  2:32.14  2:28.14   
34  366  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  25 m  2:30.96  2:30.96   
35  259  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  2:35.35  2:35.35   
36  55  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  50 m  2:46.37  2:42.37   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
27_S
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
303  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  25 m  26.97  26.97   
Semen Griuntal  2002  Dolphin Cl    25 m  27.00  27.00   
494  Lehtonen Teemu  2000  UiTa  00A472  25 m  27.14  27.14   
137  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  25 m  27.31  27.31   
124  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  50 m  29.34  28.34   
245  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  50 m  29.51  28.51   
290  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  28.65  28.65   
522  Roine Leo  2001  UiTa  01B182  50 m  29.95  28.95   
424  Kukkonen Elias  2002  ORCA  02A569  50 m  30.01  29.01   
10  289  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  29.02  29.02   
11  470  Hörkkö Tatu  2001  UiTa  01A394  50 m  30.20  29.20   
12  165  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  30.80  29.80   
13  486  Koskinen Walentin  2000  UiTa  00A343  50 m  30.85  29.85   
14  405  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  50 m  31.10  30.10   
15  432  Panschin Ruslan  2001  ORCA  01B198  50 m  31.60  30.60   
16  37  Jämsén Lauri  2000  JUK  00A637  50 m  31.99  30.99   
17  202  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m  31.16  31.16   
18  203  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  31.16  31.16   
19  233  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  32.36  31.36   
20  184  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m  31.63  31.63   
21  201  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  33.36  33.36   
22  347  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  50 m  35.00  34.00   
23  39  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  35.33  34.33   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
28_S
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
186  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  50 m  30.64  29.64   
178  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  30.14  30.14   
359  Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  50 m  31.44  30.44   
358  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  25 m  30.56  30.56   
128  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  31.68  30.68   
316  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  30.82  30.82   
473  Jussila Aino  2000  UiTa  00A485  25 m  30.97  30.97   
159  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  31.05  31.05   
123  Angelva Noora  1999  Cetus  99A472  50 m  32.52  31.52   
10  329  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  31.72  31.72   
11  136  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  32.91  31.91   
12  135  Eloranta Alissa  1999  Cetus  99A486  25 m  32.21  32.21   
13  444  Vesa Saara  1999  ORCA  99A909  25 m  32.26  32.26   
14  451  Auvinen Armi  2000  UiTa  00A811  25 m  32.99  32.99   
15  519  Rantanen Anna  2001  UiTa  01A301  50 m  34.08  33.08   
16  513  Pesu Venla  2002  UiTa  02A174  50 m  34.67  33.67   
17  164  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  34.81  33.81   
18  343  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  34.85  33.85   
19  366  Heikkilä Sini  2003  SalU  03A899  50 m  35.02  34.02   
20  515  Pollari Ina  2002  UiTa  02A035  50 m  35.24  34.24   
21  427  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  50 m  35.41  34.41   
22  252  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  34.47  34.47   
23  41  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  25 m  34.49  34.49   
24  313  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  34.50  34.50   
25  214  Leppänen Vilhelmiina  2003  Cetus  03A002  50 m  35.89  34.89   
26  23  Walther Wilma  2001  HTU  01A522  25 m  34.99  34.99   
27  457  Ekman Ella  2003  UiTa  03A645  50 m  36.75  35.75   
28  350  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  36.39  36.39   
29  304  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  37.48  36.48   
30  250  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  38.57  37.57   
31  115  Ahlgren Aida  2002  Cetus  02B010  25 m  40.83  40.83   
32  253  Peill Helle  2003  Cetus  03A591  50 m  43.06  42.06   
33  189  Korpela Nella  2002  Cetus  02A577  25 m       
34  270  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m       
35  419  Egorova Ksenia  2000  ORCA  00A664  25 m       
36  545  Tapio Aada  2003  RoiUS  03A930  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
29_S
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
363  Varho Eemil  1997  RaUS  97A537  50 m  2:08.73  2:04.73   
487  Koskinen Werneri  1998  UiTa  98A828  25 m  2:12.45  2:12.45   
48  Lampinen Elias  1997  NumKis  97A527  25 m       
114  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
30_S
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
360  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  25 m  2:20.80  2:20.80   
521  Rautiainen Hanna  1999  UiTa  99A515  50 m  2:29.40  2:25.40   
438  Sundell Nicole  2003  ORCA  03A228  50 m  2:56.10  2:52.10   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
31_S
Laji 31, 200m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
449  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  50 m  2:17.26  2:13.26   
293  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  2:17.59  2:17.59   
49  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  2:21.99  2:17.99   
196  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  2:33.21  2:29.21   
395  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  50 m  2:33.38  2:29.38   
144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  2:33.84  2:29.84   
337  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  2:36.46  2:32.46   
458  Ekman Frida  2004  UiTa  04A550  50 m  2:37.53  2:33.53   
195  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  2:36.65  2:36.65   
10  339  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  2:36.78  2:36.78   
11  176  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  2:37.32  2:37.32   
12  305  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  50 m  2:42.98  2:38.98   
13  281  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  2:39.66  2:39.66   
14  526  Salli Tara  2005  UiTa  05A810  50 m  2:43.89  2:39.89   
15  397  Villanen Silja  2005  SalU  05A285  25 m  2:41.41  2:41.41   
16  254  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  50 m  2:48.88  2:44.88   
17  341  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  2:49.28  2:45.28   
18  Lydén Elvira  2006  UiTa  06A287  50 m  2:49.96  2:45.96   
19  456  Eho Enna  2004  UiTa  04B080  50 m  2:50.51  2:46.51   
20  493  Lapikisto Emmi  2005  UiTa  05A463  50 m  2:51.11  2:47.11   
21  492  Lahtinen Piia  2006  UiTa  06A300  50 m  3:02.20  2:58.20   
22  73  Varvikko Venla  2005  SGR  05A076  50 m  3:04.39  3:00.39   
23  185  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  3:11.06  3:07.06   
24  414  Mäkelä Veera  2004  Gladius  04B106  50 m  3:15.46  3:11.46   
25  382  Peltonen Saima  2007  SalU  07A481  25 m  3:30.81  3:30.81   
26  319  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  3:43.59  3:39.59   
27  400  Änäkkälä Aurora  2007  SalU  07A287  25 m  3:50.34  3:50.34   
28  83  Jokinen Kia  2005  SiWa  05A708  25 m       
29  105  Tammikorpi Milma  2006  SiWa  06A293  25 m       
30  380  Nurminen Maija  2005  SalU  05A597  25 m       
31  514  Peuhkurinen Emilia  2005  UiTa  05A582  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
32_S
Laji 32, 200m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
465  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  50 m  2:06.63  2:02.63   
461  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  50 m  2:14.10  2:10.10   
147  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  2:19.01  2:15.01   
340  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  2:19.01  2:15.01   
110  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  2:20.49  2:16.49   
271  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  50 m  2:23.08  2:19.08   
479  Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  50 m  2:24.34  2:20.34   
22  Walther Max  2003  HTU  03A799  50 m  2:27.04  2:23.04   
45  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  2:29.02  2:25.02   
10  353  Ylikulppi Leevi  2003  Cetus  03A266  50 m  2:31.11  2:27.11   
11  306  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  50 m  2:35.48  2:31.48   
12  373  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  50 m  2:35.76  2:31.76   
13  275  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  2:32.30  2:32.30   
14  166  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  2:37.78  2:33.78   
15  212  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  25 m  2:34.18  2:34.18   
16  533  Syrjä Ilja  2004  UiTa  04A573  50 m  2:38.47  2:34.47   
17  125  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  2:38.48  2:34.48   
18  53  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  2:35.27  2:35.27   
19  497  Liukkonen Akseli  2005  UiTa  05A362  50 m  2:41.93  2:37.93   
20  263  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  50 m  2:43.27  2:39.27   
21  384  Pohjola Joona  2004  SalU  04A607  25 m  2:40.20  2:40.20   
22  450  Aspholm Oliver  2005  UiTa  05A594  50 m  2:46.67  2:42.67   
23  228  Mattelmäki Teo  2005  Cetus  05A743  50 m  2:48.43  2:44.43   
24  292  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  2:52.29  2:48.29   
25  62  Meng Yufei  2004  SGR  04A333  25 m  2:49.64  2:49.64   
26  394  Tuomainen Roope  2004  SalU  04A583  25 m  2:49.81  2:49.81   
27  555  Imppola Aaro  2006  UH  06A298  25 m  2:53.56  2:53.56   
28  411  Kettunen Anton  2005  Gladius  05A144  50 m  3:00.35  2:56.35   
29  204  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  50 m  3:17.16  3:13.16   
30  Nieminen Tuomas  2004  UH  04B120  25 m  3:19.84  3:19.84   
31  539  Töyrylä Niklas  2006  UiTa  06A090  25 m  3:27.06  3:27.06   
32  310  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  3:31.62  3:31.62   
33  99  Rissanen Aleksi  2004  SiWa  04B047  25 m       
34  112  Valtanen Lauri  2007  SiWa  07A069  25 m       
35  269  Rantatupa Pauli  2005  Cetus  05A960  25 m       
36  390  Savela Ville  2003  SalU  03B020  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
33_S
Laji 33, 100m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
448  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  50 m  1:17.83  1:14.83   
130  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  1:21.03  1:18.03   
502  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  50 m  1:23.80  1:20.80   
242  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  1:25.51  1:22.51   
476  Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa  04A139  25 m  1:23.36  1:23.36   
100  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  1:26.73  1:23.73   
460  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  50 m  1:27.81  1:24.81   
150  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  1:26.12  1:26.12   
92  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  50 m  1:29.70  1:26.70   
10  180  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:30.59  1:27.59   
11  471  Inkilä Kiona  2004  UiTa  04B098  50 m  1:31.82  1:28.82   
12  505  Mätäsjärvi Siiri  2004  UiTa  04A412  50 m  1:31.93  1:28.93   
13  523  Ruotoistenmäki Ranja  2004  UiTa  04A384  50 m  1:32.08  1:29.08   
14  538  Töyrylä Ida  2004  UiTa  04A450  50 m  1:33.04  1:30.04   
15  160  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:30.07  1:30.07   
16  273  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  1:33.20  1:30.20   
17  88  Kurki Jenni  2005  SiWa  05A227  25 m  1:31.79  1:31.79   
18  540  Uitto Susanna  2004  UiTa  04A404  50 m  1:35.25  1:32.25   
19  517  Pätiälä Noora  2004  UiTa  04A436  50 m  1:35.33  1:32.33   
20  56  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  50 m  1:36.30  1:33.30   
21  113  Vänttinen Iina  2006  SiWa  06A210  50 m  1:36.31  1:33.31   
22  277  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  1:36.55  1:33.55   
23  101  Ryynänen Susanna  2006  SiWa  06A059  25 m  1:33.95  1:33.95   
24  144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  1:37.27  1:34.27   
25  219  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  1:37.97  1:34.97   
26  155  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:38.21  1:35.21   
27  417  Andström Sofi  2005  ORCA  05A556  50 m  1:38.33  1:35.33   
28  558  Lenkkeri Elli  2006  UH  06A782  50 m  1:38.68  1:35.68   
29  268  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  1:39.01  1:36.01   
30  537  Turkki Essi  2004  UiTa  04A884  50 m  1:39.47  1:36.47   
31  536  Toroi Eeva  2005  UiTa  05A230  50 m  1:39.55  1:36.55   
32  291  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  50 m  1:39.65  1:36.65   
33  317  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  1:39.91  1:36.91   
34  286  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  1:40.21  1:37.21   
35  226  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  1:40.30  1:37.30   
36  326  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  1:40.80  1:37.80   
37  499  Lähteenmäki Emma  2004  UiTa  04B219  50 m  1:40.90  1:37.90   
38  496  Leinonen Isla  2006  UiTa  06A206  50 m  1:40.98  1:37.98   
39  377  Metsäkonkola Kiia  2005  SalU  05A633  25 m  1:38.24  1:38.24   
40  410  Johansson Sofie  2005  Gladius  05A346  50 m  1:41.40  1:38.40   
41  145  Hale Isabella  2005  Cetus  05A730  50 m  1:41.63  1:38.63   
42  561  Nieminen Janica  2005  UH  05A403  25 m  1:39.26  1:39.26   
43  213  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  1:43.02  1:40.02   
44  222  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  1:43.56  1:40.56   
45  463  Halttunen Enni  2005  UiTa  05A482  50 m  1:43.58  1:40.58   
46  185  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  1:43.89  1:40.89   
47  141  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  1:44.44  1:41.44   
48  409  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  25 m  1:41.80  1:41.80   
49  237  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  1:45.34  1:42.34   
50  475  Jännes Iida  2004  UiTa  04A759  50 m  1:45.60  1:42.60   
51  188  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  1:45.63  1:42.63   
52  532  Surakka Elena  2005  UiTa  05A487  50 m  1:45.81  1:42.81   
53  68  Räsänen Helmi  2006  SGR  06A485  50 m  1:45.91  1:42.91   
54  187  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  1:46.12  1:43.12   
55  71  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  50 m  1:46.77  1:43.77   
56  341  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  25 m  1:44.14  1:44.14   
57  288  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  1:47.68  1:44.68   
58  389  Salmelin Malva  2006  SalU  06A091  25 m  1:44.69  1:44.69   
59  78  Hankala Aino Emilia  2005  SiWa  05A553  25 m  1:45.39  1:45.39   
60  132  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  1:50.09  1:47.09   
61  385  Pyykkö Essi  2006  SalU  06A100  50 m  1:51.38  1:48.38   
62  453  Axén Elle  2004  UiTa  04A899  50 m  1:51.42  1:48.42   
63  485  Kortteinen Nella  2007  UiTa  07A031  25 m  1:48.47  1:48.47   
64  312  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  1:52.27  1:49.27   
65  566  Tarkiainen Sonja  2004  UH  04B117  50 m  1:52.83  1:49.83   
66  120  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  50 m  1:53.16  1:50.16   
67  243  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  50 m  1:53.58  1:50.58   
68  167  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  50 m  1:54.12  1:51.12   
69  51  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  50 m  1:54.29  1:51.29   
70  294  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  50 m  1:54.34  1:51.34   
71  50  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  50 m  1:54.36  1:51.36   
72  210  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  1:54.77  1:51.77   
73  333  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  50 m  1:56.57  1:53.57   
74  282  Risso Ricci Rebecca  2006  Cetus  06A548  50 m  1:57.52  1:54.52   
75  215  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  25 m  1:56.60  1:56.60   
76  283  Risso Ricci Ruth  2006  Cetus  06A550  25 m  1:57.12  1:57.12   
77  568  Wallenius Wilma  2005  UH  05A795  25 m  1:57.12  1:57.12   
78  108  Trebs Ella  2005  SiWa  05A212  25 m  1:57.18  1:57.18   
79  241  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  25 m  1:58.15  1:58.15   
80  368  Heinä Kerttu  2006  SalU  06A261  25 m  1:58.78  1:58.78   
81  218  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  2:02.45  1:59.45   
82  296  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  2:03.86  2:00.86   
83  127  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  2:06.28  2:03.28   
84  325  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  2:08.57  2:05.57   
85  426  Lehtoila Laura  2008  ORCA  08A050  25 m  2:08.00  2:08.00   
86  563  Poikolainen Inka  2005  UH  05B053  50 m  2:12.87  2:09.87   
87  58  Heikkilä Linnea  2008  SGR  08A210  25 m       
88  126  Aunimo Inka  2006  Cetus  06A628  25 m       
89  230  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  25 m       
90  266  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m       
91  285  Rosendahl Ella Annika  2006  Cetus  06A827  25 m       
92  300  Savolainen Emilyn Alexandra  2007  Cetus  07A385  25 m       
93  332  Työppönen Heidi  2004  Cetus  04B191  25 m       
94  351  Vuorimaa Elsa  2006  Cetus  06A891  25 m       
95  355  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
34_S
Laji 34, 100m Rintauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
484  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  50 m  1:19.16  1:16.16   
498  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  50 m  1:19.40  1:16.40   
454  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  50 m  1:27.71  1:24.71   
166  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  1:27.85  1:24.85   
525  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  50 m  1:29.18  1:26.18   
154  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  50 m  1:29.35  1:26.35   
236  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  50 m  1:32.38  1:29.38   
489  Kotiniitty Visa  2003  UiTa  03A284  25 m  1:30.35  1:30.35   
353  Ylikulppi Leevi  2003  Cetus  03A266  25 m  1:31.01  1:31.01   
10  422  Kalin Serhat  2005  ORCA  05A411  50 m  1:35.05  1:32.05   
11  116  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  1:35.55  1:32.55   
12  482  Kontula Daniel  2005  UiTa  05A152  50 m  1:37.13  1:34.13   
13  227  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  50 m  1:37.40  1:34.40   
14  534  Säilä Antte  2004  UiTa  04A883  50 m  1:37.95  1:34.95   
15  262  Poikela Atte  2003  Cetus  03A910  25 m  1:35.39  1:35.39   
16  408  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  50 m  1:39.05  1:36.05   
17  274  Reijonen Eemil  2005  Cetus  05A746  50 m  1:39.10  1:36.10   
18  102  Salminen Veeti  2004  SiWa  04A481  50 m  1:39.13  1:36.13   
19  322  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  1:37.66  1:37.66   
20  228  Mattelmäki Teo  2005  Cetus  05A743  50 m  1:41.42  1:38.42   
21  512  Penttilä Litti  2004  UiTa  04A636  50 m  1:42.28  1:39.28   
22  562  Niininen Eemi  2004  UH  04B126  50 m  1:43.56  1:40.56   
23  125  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  25 m  1:40.77  1:40.77   
24  153  Holtari Justus  2004  Cetus  04A618  25 m  1:43.10  1:43.10   
25  564  Rooke Samuel  2004  UH  04B159  50 m  1:46.83  1:43.83   
26  311  Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  25 m  1:44.71  1:44.71   
27  148  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  1:51.27  1:48.27   
28  158  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  25 m  1:49.05  1:49.05   
29  251  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  25 m  1:49.05  1:49.05   
30  348  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  25 m  1:52.51  1:52.51   
31  272  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  50 m  1:57.02  1:54.02   
32  433  Partanen Niko  2005  ORCA  05A767  50 m  1:58.27  1:55.27   
33  67  Rahkonen Onni  2007  SGR  07A079  50 m  1:59.20  1:56.20   
34  310  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  2:08.50  2:08.50   
35  387  Saarinen Matias  2006  SalU  06A268  25 m  2:10.50  2:10.50   
36  369  Hietarinne Joonatan  2006  SalU  06A275  25 m  2:11.20  2:11.20   
37  524  Ruotoistenmäki Rasmus  2006  UiTa  06A320  25 m  2:12.36  2:12.36   
38  61  Hujanen Johan  2006  SGR  06A138  25 m       
39  139  Gavrilov Ivan  2005  Cetus  05A769  25 m       
40  174  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  25 m       
41  208  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  25 m       
42  307  Shepherd Kuutti  2005  Cetus  05B080  25 m       
43  314  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
35_S
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  35.87  35.87   
560  Luoma Lumi  2005  UH  05A133  50 m  37.50  36.50   
456  Eho Enna  2004  UiTa  04B080  50 m  38.51  37.51   
144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  25 m  38.02  38.02   
443  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  25 m  38.33  38.33   
78  Hankala Aino Emilia  2005  SiWa  05A553  50 m  40.04  39.04   
526  Salli Tara  2005  UiTa  05A810  50 m  40.68  39.68   
447  Aaltola Rebekka  2005  UiTa  05A280  50 m  40.85  39.85   
355  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  43.00  42.00   
10  192  Kosunen Heta  2006  Cetus  06A417  50 m  43.22  42.22   
11  104  Sohlman Daniela  2005  SiWa  05A490  50 m  43.94  42.94   
12  Lydén Elvira  2006  UiTa  06A287  50 m  44.09  43.09   
13  333  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  50 m  47.25  46.25   
14  230  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  47.87  46.87   
15  77  Hakala Emilia  2005  SiWa  05B019  25 m  47.40  47.40   
16  89  Kurki Jonna  2008  SiWa  08A098  25 m  47.98  47.98   
17  556  Imppola Eedi  2008  UH  08A165  25 m  48.13  48.13   
18  400  Änäkkälä Aurora  2007  SalU  07A287  50 m  49.21  48.21   
19  412  Kiuru Aava  2004  Gladius  04B184  25 m  48.53  48.53   
20  413  Kortet Amanda  2006  Gladius  06A278  25 m  49.34  49.34   
21  382  Peltonen Saima  2007  SalU  07A481  25 m  49.42  49.42   
22  276  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  50 m  50.45  49.45   
23  65  Nauklér Sofie  2006  SGR  06A537  25 m  49.72  49.72   
24  415  Suominen Pinja  2006  Gladius  06A141  25 m  50.12  50.12   
25  319  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  54.80  53.80   
26  126  Aunimo Inka  2006  Cetus  06A628  25 m  1:07.82  1:07.82   
27  57  Vuorisalo Marikki  2005  NumKis  05B081  25 m       
28  224  Löytty Olivia  2007  Cetus  07A436  25 m       
29  225  Marjakaarto Milka  2007  Cetus  07A546  25 m       
30  266  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m       
31  503  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
36_S
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
147  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  32.27  32.27   
212  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  25 m  34.19  34.19   
45  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  36.70  35.70   
22  Walther Max  2003  HTU  03A799  25 m  36.12  36.12   
533  Syrjä Ilja  2004  UiTa  04A573  50 m  38.13  37.13   
564  Rooke Samuel  2004  UH  04B159  50 m  41.11  40.11   
474  Jussila Valtteri  2003  UiTa  03A131  25 m  42.02  42.02   
559  Lipponen Joel  2004  UH  04B103  50 m  43.56  42.56   
Virtanen Jaakko  2003  UiTa  03A687  50 m  44.11  43.11   
10  555  Imppola Aaro  2006  UH  06A298  25 m  43.20  43.20   
11  208  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  50 m  45.04  44.04   
12  528  Schrader Sami  2006  UiTa  06A494  50 m  45.23  44.23   
13  510  Pajumäki Onni  2004  UiTa  04A396  25 m  44.74  44.74   
14  539  Töyrylä Niklas  2006  UiTa  06A090  50 m  47.99  46.99   
15  119  Ahonen Anton  2006  Cetus  06A749  50 m  48.39  47.39   
16  573  Forsberg Riku  2005  Cetus  05A829  50 m  48.81  47.81   
17  433  Partanen Niko  2005  ORCA  05A767  50 m  50.16  49.16   
18  Nieminen Tuomas  2004  UH  04B120  25 m  49.20  49.20   
19  535  Toivonen Antti  2003  UiTa  03A479  25 m  49.43  49.43   
20  255  Pekkola Eljas  2007  Cetus  07A509  50 m  51.46  50.46   
21  204  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  50 m  51.71  50.71   
22  240  Nevalainen Lenni  2007  Cetus  07A173  25 m  51.06  51.06   
23  103  Silventoinen Ilmari  2005  SiWa  05A558  50 m  53.54  52.54   
24  95  Pajamo Arttu  2005  SiWa  05A423  50 m  54.43  53.43   
25  156  Inkilä Veeti  2006  Cetus  06A411  25 m  55.06  55.06   
26  269  Rantatupa Pauli  2005  Cetus  05A960  25 m  55.19  55.19   
27  Vauhkonen Otto  2007  Cetus  07A174  50 m  57.83  56.83   
28  321  Suni Mikael  2007  Cetus  07A197  25 m  59.67  59.67   
29  74  Ventus Patrik  2007  SGR  07A204  50 m  1:02.29  1:01.29   
30  142  Gummerus Verneri  2006  Cetus  06A850  25 m       
31  179  Keränen Joonas  2007  Cetus  07A172  25 m       
32  217  Liimatainen Roope  2007  Cetus  07A544  25 m       
33  308  Shepherd Lalli  2007  Cetus  07A575  25 m       
34  516  Pyykkö Pirkka Pyry  2006  UiTa  06A868  25 m       
35  565  Tarkiainen Eero  2006  UH  06A553  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
37_S
Laji 37, 100m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
490  Kylmämetsä Noora  2004  UiTa  04A592  50 m  1:18.70  1:16.70   
196  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:16.81  1:16.81   
293  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  1:17.01  1:17.01   
447  Aaltola Rebekka  2005  UiTa  05A280  50 m  1:20.87  1:18.87   
92  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  50 m  1:23.63  1:21.63   
281  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  1:24.73  1:22.73   
502  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  50 m  1:25.03  1:23.03   
409  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  50 m  1:25.70  1:23.70   
337  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  1:26.63  1:24.63   
10  467  Helenius Heidi  2005  UiTa  05A589  50 m  1:27.02  1:25.02   
11  176  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  1:25.11  1:25.11   
12  448  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  1:25.82  1:25.82   
13  339  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  50 m  1:29.19  1:27.19   
14  462  Halme Henni  2005  UiTa  05A216  50 m  1:29.73  1:27.73   
15  458  Ekman Frida  2004  UiTa  04A550  25 m  1:28.19  1:28.19   
16  195  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:28.29  1:28.29   
17  463  Halttunen Enni  2005  UiTa  05A482  50 m  1:30.30  1:28.30   
18  532  Surakka Elena  2005  UiTa  05A487  50 m  1:31.14  1:29.14   
19  75  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  25 m  1:29.28  1:29.28   
20  540  Uitto Susanna  2004  UiTa  04A404  50 m  1:31.66  1:29.66   
21  302  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  1:31.88  1:29.88   
22  98  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  50 m  1:35.00  1:33.00   
23  460  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  1:33.37  1:33.37   
24  254  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  1:35.50  1:35.50   
25  380  Nurminen Maija  2005  SalU  05A597  50 m  1:45.08  1:43.08   
26  101  Ryynänen Susanna  2006  SiWa  06A059  50 m  1:45.67  1:43.67   
27  73  Varvikko Venla  2005  SGR  05A076  50 m  1:49.42  1:47.42   
28  141  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  25 m       
29  305  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
38_S
Laji 38, 100m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
465  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  50 m  1:07.73  1:05.73   
373  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  50 m  1:09.07  1:07.07   
340  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  1:09.64  1:07.64   
271  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:09.84  1:09.84   
306  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  50 m  1:15.53  1:13.53   
489  Kotiniitty Visa  2003  UiTa  03A284  50 m  1:18.83  1:16.83   
354  Zamanimehr Sam  2003  Cetus  03A958  25 m  1:17.12  1:17.12   
275  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  1:20.60  1:18.60   
161  Javidi Firooz Toussi Kiarash  2003  Cetus  03A600  50 m  1:21.21  1:19.21   
10  497  Liukkonen Akseli  2005  UiTa  05A362  50 m  1:22.00  1:20.00   
11  53  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  1:20.23  1:20.23   
12  236  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  50 m  1:23.34  1:21.34   
13  518  Raitalaakso Topi  2003  UiTa  03A825  25 m  1:21.98  1:21.98   
14  527  Salmela Valtteri  2003  UiTa  03A774  25 m  1:24.29  1:24.29   
15  116  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  1:28.93  1:26.93   
16  422  Kalin Serhat  2005  ORCA  05A411  25 m  1:27.81  1:27.81   
17  62  Meng Yufei  2004  SGR  04A333  50 m  1:31.12  1:29.12   
18  263  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  1:29.76  1:29.76   
19  292  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  1:34.98  1:32.98   
20  205  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  50 m  1:36.61  1:34.61   
21  264  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  1:40.78  1:38.78   
22  81  Ianes Heikki  2005  SiWa  05A138  25 m       
23  94  Nätti Matti  2004  SiWa  04A483  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
39_S
Laji 39, 50m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
476  Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa  04A139  50 m  29.91  28.91   
130  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  31.35  30.35   
490  Kylmämetsä Noora  2004  UiTa  04A592  50 m  31.65  30.65   
100  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  32.26  31.26   
397  Villanen Silja  2005  SalU  05A285  50 m  32.69  31.69   
471  Inkilä Kiona  2004  UiTa  04B098  50 m  32.80  31.80   
560  Luoma Lumi  2005  UH  05A133  25 m  31.83  31.83   
517  Pätiälä Noora  2004  UiTa  04A436  50 m  33.68  32.68   
505  Mätäsjärvi Siiri  2004  UiTa  04A412  50 m  34.00  33.00   
10  456  Eho Enna  2004  UiTa  04B080  50 m  34.01  33.01   
11  526  Salli Tara  2005  UiTa  05A810  50 m  34.08  33.08   
12  532  Surakka Elena  2005  UiTa  05A487  50 m  34.16  33.16   
13  542  Virtanen Melissa  2004  UiTa  04A736  50 m  34.82  33.82   
14  496  Leinonen Isla  2006  UiTa  06A206  50 m  34.90  33.90   
15  435  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  25 m  34.13  34.13   
16  523  Ruotoistenmäki Ranja  2004  UiTa  04A384  50 m  35.34  34.34   
17  187  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  35.74  34.74   
18  493  Lapikisto Emmi  2005  UiTa  05A463  50 m  35.74  34.74   
19  377  Metsäkonkola Kiia  2005  SalU  05A633  50 m  35.97  34.97   
20  218  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  36.36  35.36   
21  537  Turkki Essi  2004  UiTa  04A884  50 m  36.37  35.37   
22  Lydén Elvira  2006  UiTa  06A287  50 m  36.66  35.66   
23  56  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  50 m  37.09  36.09   
24  561  Nieminen Janica  2005  UH  05A403  25 m  36.32  36.32   
25  389  Salmelin Malva  2006  SalU  06A091  50 m  37.55  36.55   
26  514  Peuhkurinen Emilia  2005  UiTa  05A582  50 m  37.65  36.65   
27  213  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  37.85  36.85   
28  558  Lenkkeri Elli  2006  UH  06A782  50 m  38.08  37.08   
29  215  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  50 m  38.47  37.47   
30  566  Tarkiainen Sonja  2004  UH  04B117  50 m  38.47  37.47   
31  499  Lähteenmäki Emma  2004  UiTa  04B219  50 m  38.62  37.62   
32  536  Toroi Eeva  2005  UiTa  05A230  25 m  37.67  37.67   
33  492  Lahtinen Piia  2006  UiTa  06A300  50 m  38.71  37.71   
34  276  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  50 m  39.19  38.19   
35  51  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  50 m  39.47  38.47   
36  77  Hakala Emilia  2005  SiWa  05B019  25 m  38.50  38.50   
37  50  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  50 m  39.67  38.67   
38  152  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  50 m  39.70  38.70   
39  453  Axén Elle  2004  UiTa  04A899  50 m  39.95  38.95   
40  563  Poikolainen Inka  2005  UH  05B053  50 m  40.02  39.02   
41  108  Trebs Ella  2005  SiWa  05A212  50 m  40.71  39.71   
42  182  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  50 m  40.76  39.76   
43  83  Jokinen Kia  2005  SiWa  05A708  50 m  41.16  40.16   
44  296  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  41.65  40.65   
45  556  Imppola Eedi  2008  UH  08A165  50 m  42.77  41.77   
46  105  Tammikorpi Milma  2006  SiWa  06A293  50 m  43.35  42.35   
47  426  Lehtoila Laura  2008  ORCA  08A050  25 m  43.69  43.69   
48  224  Löytty Olivia  2007  Cetus  07A436  50 m  45.19  44.19   
49  244  Nissinen Emma  2007  Cetus  07A368  50 m  46.20  45.20   
50  300  Savolainen Emilyn Alexandra  2007  Cetus  07A385  25 m  45.71  45.71   
51  58  Heikkilä Linnea  2008  SGR  08A210  50 m  47.16  46.16   
52  249  Paaskoski Ida  2007  Cetus  07A527  50 m  47.22  46.22   
53  301  Savolainen Sandra  2007  Cetus  07A376  50 m  47.63  46.63   
54  Ronkainen Saga  2007  Cetus  07A407  25 m  47.63  47.63   
55  96  Pajamo Iiris  2008  SiWa  08A057  25 m  48.72  48.72   
56  331  Turunen Lotta  2008  Cetus  08A219  50 m  50.59  49.59   
57  131  Brelo Jade  2008  Cetus  08A066  50 m  50.82  49.82   
58  206  Larjomaa Vuokko  2007  Cetus  07A454  50 m  51.94  50.94   
59  126  Aunimo Inka  2006  Cetus  06A628  50 m  1:01.93  1:00.93   
60  57  Vuorisalo Marikki  2005  NumKis  05B081  25 m       
61  89  Kurki Jonna  2008  SiWa  08A098  25 m       
62  197  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  25 m       
63  223  Lönnqvist Lotta  2006  Cetus  06A864  25 m       
64  284  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  25 m       
65  285  Rosendahl Ella Annika  2006  Cetus  06A827  25 m       
66  344  Vesa Vivian  2006  Cetus  06A807  25 m       
67  351  Vuorimaa Elsa  2006  Cetus  06A891  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
40_S
Laji 40, 50m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
110  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  28.35  27.35   
479  Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  50 m  30.20  29.20   
125  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  32.95  31.95   
527  Salmela Valtteri  2003  UiTa  03A774  50 m  33.32  32.32   
87  Kulju Rony  2004  SiWa  04A262  25 m  32.51  32.51   
384  Pohjola Joona  2004  SalU  04A607  25 m  32.55  32.55   
Virtanen Jaakko  2003  UiTa  03A687  50 m  33.70  32.70   
262  Poikela Atte  2003  Cetus  03A910  50 m  33.74  32.74   
174  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  50 m  33.94  32.94   
10  394  Tuomainen Roope  2004  SalU  04A583  50 m  34.08  33.08   
11  510  Pajumäki Onni  2004  UiTa  04A396  50 m  34.13  33.13   
12  564  Rooke Samuel  2004  UH  04B159  50 m  34.60  33.60   
13  455  Chupakhin Ivan  2005  UiTa  05A628  50 m  34.63  33.63   
14  390  Savela Ville  2003  SalU  03B020  25 m  33.98  33.98   
15  311  Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  50 m  35.27  34.27   
16  559  Lipponen Joel  2004  UH  04B103  50 m  35.89  34.89   
17  450  Aspholm Oliver  2005  UiTa  05A594  50 m  35.95  34.95   
18  512  Penttilä Litti  2004  UiTa  04A636  50 m  37.17  36.17   
19  562  Niininen Eemi  2004  UH  04B126  50 m  37.18  36.18   
20  411  Kettunen Anton  2005  Gladius  05A144  50 m  37.35  36.35   
21  314  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  50 m  38.24  37.24   
22  204  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  50 m  38.94  37.94   
23  348  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  39.37  38.37   
24  535  Toivonen Antti  2003  UiTa  03A479  50 m  39.55  38.55   
25  143  Haikara Artem  2005  Cetus  05A786  50 m  39.84  38.84   
26  345  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  39.94  38.94   
27  528  Schrader Sami  2006  UiTa  06A494  50 m  40.30  39.30   
28  524  Ruotoistenmäki Rasmus  2006  UiTa  06A320  50 m  41.51  40.51   
29  119  Ahonen Anton  2006  Cetus  06A749  50 m  42.22  41.22   
30  269  Rantatupa Pauli  2005  Cetus  05A960  50 m  42.35  41.35   
31  240  Nevalainen Lenni  2007  Cetus  07A173  50 m  43.26  42.26   
32  Vauhkonen Otto  2007  Cetus  07A174  50 m  43.48  42.48   
33  330  Tsinjonnõi Artemi  2008  Cetus  08A169  50 m  44.08  43.08   
34  103  Silventoinen Ilmari  2005  SiWa  05A558  50 m  44.17  43.17   
35  272  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  50 m  44.42  43.42   
36  234  Mosconi Tommi  2008  Cetus  08A187  25 m  44.05  44.05   
37  321  Suni Mikael  2007  Cetus  07A197  50 m  45.46  44.46   
38  573  Forsberg Riku  2005  Cetus  05A829  25 m  44.55  44.55   
39  95  Pajamo Arttu  2005  SiWa  05A423  50 m  45.87  44.87   
40  298  Savolainen Akseli  2007  Cetus  07A405  25 m  45.15  45.15   
41  168  Järvenpää Olli  2006  Cetus  06A690  50 m  46.23  45.23   
42  565  Tarkiainen Eero  2006  UH  06A553  50 m  46.35  45.35   
43  235  Mustonen Evan  2005  Cetus  05A896  25 m  46.65  46.65   
44  255  Pekkola Eljas  2007  Cetus  07A509  50 m  49.27  48.27   
45  149  Hautaniemi Veikko  2007  Cetus  07A304  50 m  50.24  49.24   
46  183  Klümper Matti  2008  Cetus  08A190  50 m  50.88  49.88   
47  179  Keränen Joonas  2007  Cetus  07A172  50 m  51.50  50.50   
48  74  Ventus Patrik  2007  SGR  07A204  50 m  53.50  52.50   
49  142  Gummerus Verneri  2006  Cetus  06A850  25 m       
50  170  Jääskö Jermu  2006  Cetus  06A894  25 m       
51  190  Koskela Henri  2007  Cetus  07A472  25 m       
52  216  Liimatainen Konsta  2006  Cetus  06A829  25 m       
53  217  Liimatainen Roope  2007  Cetus  07A544  25 m       
54  260  Pietilä Nikolas  2005  Cetus  05A160  25 m       
55  307  Shepherd Kuutti  2005  Cetus  05B080  25 m       
56  308  Shepherd Lalli  2007  Cetus  07A575  25 m       
57  324  Syvänen Lenni  2007  Cetus  07A401  25 m       
58  328  Tirkkonen Emil  2006  Cetus  06A865  25 m       
59  375  Malyshkov Alexander  2004  SalU  04B259  25 m       
60  516  Pyykkö Pirkka Pyry  2006  UiTa  06A868  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
41_S
Laji 41, 200m Sekauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  2:39.77  2:34.77   
130  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  2:42.51  2:37.51   
449  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  2:38.57  2:38.57   
196  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  2:46.00  2:41.00   
160  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  2:46.63  2:41.63   
293  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  2:42.28  2:42.28   
503  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  50 m  2:49.88  2:44.88   
150  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  2:45.18  2:45.18   
560  Luoma Lumi  2005  UH  05A133  50 m  2:52.79  2:47.79   
10  242  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  2:53.36  2:48.36   
11  339  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  50 m  2:53.71  2:48.71   
12  395  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  50 m  2:55.27  2:50.27   
13  176  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  2:55.67  2:50.67   
14  281  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  2:57.31  2:52.31   
15  538  Töyrylä Ida  2004  UiTa  04A450  50 m  2:57.67  2:52.67   
16  337  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  2:58.28  2:53.28   
17  195  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m  3:02.69  2:57.69   
18  180  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  3:04.68  2:59.68   
19  286  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  3:04.85  2:59.85   
20  443  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  25 m  3:00.46  3:00.46   
21  226  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  3:08.15  3:03.15   
22  291  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  50 m  3:08.73  3:03.73   
23  435  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  50 m  3:09.61  3:04.61   
24  56  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  50 m  3:09.62  3:04.62   
25  302  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  3:09.65  3:04.65   
26  254  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  50 m  3:09.71  3:04.71   
27  485  Kortteinen Nella  2007  UiTa  07A031  50 m  3:10.14  3:05.14   
28  277  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  3:12.75  3:07.75   
29  288  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  3:13.37  3:08.37   
30  68  Räsänen Helmi  2006  SGR  06A485  50 m  3:15.13  3:10.13   
31  155  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  3:16.91  3:11.91   
32  273  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  3:18.57  3:13.57   
33  326  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  3:18.70  3:13.70   
34  219  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  3:24.20  3:19.20   
35  410  Johansson Sofie  2005  Gladius  05A346  50 m  3:25.32  3:20.32   
36  312  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  3:25.41  3:20.41   
37  268  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  3:26.80  3:21.80   
38  222  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  3:27.09  3:22.09   
39  231  Miettunen Oona  2005  Cetus  05B016  50 m  3:27.20  3:22.20   
40  421  Kajava Ilona  2004  ORCA  04B168  50 m  3:27.37  3:22.37   
41  241  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  3:27.48  3:22.48   
42  141  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  3:27.63  3:22.63   
43  71  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  50 m  3:27.86  3:22.86   
44  132  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  3:28.70  3:23.70   
45  237  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  3:29.68  3:24.68   
46  75  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  50 m  3:32.16  3:27.16   
47  561  Nieminen Janica  2005  UH  05A403  50 m  3:33.17  3:28.17   
48  317  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  3:34.18  3:29.18   
49  188  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  3:34.28  3:29.28   
50  120  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  50 m  3:38.17  3:33.17   
51  568  Wallenius Wilma  2005  UH  05A795  50 m  3:39.56  3:34.56   
52  210  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  3:40.51  3:35.51   
53  145  Hale Isabella  2005  Cetus  05A730  50 m  3:40.87  3:35.87   
54  283  Risso Ricci Ruth  2006  Cetus  06A550  50 m  3:42.44  3:37.44   
55  294  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  50 m  3:43.79  3:38.79   
56  167  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  50 m  3:46.33  3:41.33   
57  65  Nauklér Sofie  2006  SGR  06A537  25 m  3:41.55  3:41.55   
58  282  Risso Ricci Rebecca  2006  Cetus  06A548  50 m  3:49.60  3:44.60   
59  191  Kostiainen Malla  2006  Cetus  06A418  50 m  3:59.35  3:54.35   
60  127  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  4:01.87  3:56.87   
61  319  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  4:05.12  4:00.12   
62  243  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m       
63  412  Kiuru Aava  2004  Gladius  04B184  25 m       
64  413  Kortet Amanda  2006  Gladius  06A278  25 m       
65  416  Akkanen Lotta  2005  ORCA  05A801  25 m       
66  417  Andström Sofi  2005  ORCA  05A556  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
42_S
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
147  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  2:28.15  2:23.15   
461  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  50 m  2:31.77  2:26.77   
498  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  50 m  2:36.17  2:31.17   
340  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  2:40.01  2:35.01   
154  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  50 m  2:41.36  2:36.36   
484  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  50 m  2:44.33  2:39.33   
454  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  50 m  2:45.89  2:40.89   
271  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  50 m  2:47.10  2:42.10   
525  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  50 m  2:47.73  2:42.73   
10  22  Walther Max  2003  HTU  03A799  50 m  2:51.90  2:46.90   
11  275  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  2:51.97  2:46.97   
12  45  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  2:55.27  2:50.27   
13  212  Leppänen Akseli  2004  Cetus  04A006  50 m  2:56.70  2:51.70   
14  69  Tantula Masih  2004  SGR  04A158  50 m  2:58.66  2:53.66   
15  518  Raitalaakso Topi  2003  UiTa  03A825  50 m  3:00.05  2:55.05   
16  86  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  25 m  2:56.72  2:56.72   
17  534  Säilä Antte  2004  UiTa  04A883  50 m  3:02.94  2:57.94   
18  408  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  50 m  3:05.40  3:00.40   
19  228  Mattelmäki Teo  2005  Cetus  05A743  50 m  3:07.72  3:02.72   
20  354  Zamanimehr Sam  2003  Cetus  03A958  25 m  3:03.71  3:03.71   
21  116  Aho Alvar  2004  Cetus  04A756  50 m  3:11.08  3:06.08   
22  161  Javidi Firooz Toussi Kiarash  2003  Cetus  03A600  50 m  3:13.43  3:08.43   
23  482  Kontula Daniel  2005  UiTa  05A152  50 m  3:13.43  3:08.43   
24  227  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  50 m  3:13.87  3:08.87   
25  274  Reijonen Eemil  2005  Cetus  05A746  50 m  3:15.29  3:10.29   
26  205  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  50 m  3:16.40  3:11.40   
27  559  Lipponen Joel  2004  UH  04B103  50 m  3:19.01  3:14.01   
28  158  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  50 m  3:19.50  3:14.50   
29  264  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  3:22.07  3:17.07   
30  153  Holtari Justus  2004  Cetus  04A618  50 m  3:22.34  3:17.34   
31  322  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  3:18.74  3:18.74   
32  555  Imppola Aaro  2006  UH  06A298  50 m  3:24.98  3:19.98   
33  148  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  3:26.05  3:21.05   
34  251  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  3:32.65  3:27.65   
35  67  Rahkonen Onni  2007  SGR  07A079  25 m  3:29.73  3:29.73   
36  139  Gavrilov Ivan  2005  Cetus  05A769  50 m  3:54.31  3:49.31   
37  307  Shepherd Kuutti  2005  Cetus  05B080  25 m       
38  345  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
43_S
Laji 43, 50m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
449  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  50 m  31.45  30.45   
24  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  50 m  36.15  35.15   
25  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  50 m  36.67  35.67   
526  Salli Tara  2005  UiTa  05A810  50 m  36.82  35.82   
187  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  37.85  36.85   
435  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  50 m  38.20  37.20   
443  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  50 m  38.23  37.23   
560  Luoma Lumi  2005  UH  05A133  50 m  39.02  38.02   
462  Halme Henni  2005  UiTa  05A216  50 m  39.91  38.91   
10  463  Halttunen Enni  2005  UiTa  05A482  50 m  40.20  39.20   
11  286  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  40.46  39.46   
12  75  Virtanen Iiris  2004  SGR  04A820  25 m  39.68  39.68   
13  56  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  50 m  40.79  39.79   
14  558  Lenkkeri Elli  2006  UH  06A782  50 m  40.83  39.83   
15  467  Helenius Heidi  2005  UiTa  05A589  50 m  40.94  39.94   
16  185  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  41.59  40.59   
17  277  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  41.92  40.92   
18  68  Räsänen Helmi  2006  SGR  06A485  50 m  41.95  40.95   
19  192  Kosunen Heta  2006  Cetus  06A417  50 m  41.97  40.97   
20  213  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  42.48  41.48   
21  475  Jännes Iida  2004  UiTa  04A759  50 m  42.78  41.78   
22  268  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  42.90  41.90   
23  493  Lapikisto Emmi  2005  UiTa  05A463  50 m  43.13  42.13   
24  341  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  43.19  42.19   
25  71  Tawast Iida  2007  SGR  07A124  50 m  43.25  42.25   
26  50  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  50 m  43.52  42.52   
27  273  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  43.93  42.93   
28  492  Lahtinen Piia  2006  UiTa  06A300  50 m  43.94  42.94   
29  414  Mäkelä Veera  2004  Gladius  04B106  25 m  43.32  43.32   
30  188  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  25 m  43.56  43.56   
31  537  Turkki Essi  2004  UiTa  04A884  25 m  43.69  43.69   
32  542  Virtanen Melissa  2004  UiTa  04A736  25 m  44.13  44.13   
33  230  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  45.59  44.59   
34  312  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  45.72  44.72   
35  355  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  46.03  45.03   
36  51  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  50 m  46.09  45.09   
37  73  Varvikko Venla  2005  SGR  05A076  25 m  45.32  45.32   
38  132  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  25 m  45.50  45.50   
39  222  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  46.52  45.52   
40  231  Miettunen Oona  2005  Cetus  05B016  50 m  46.66  45.66   
41  167  Jämsén Helmi  2005  Cetus  05A859  50 m  47.07  46.07   
42  120  Alakörkkö Linnea  2004  Cetus  04B094  50 m  47.14  46.14   
43  210  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  47.29  46.29   
44  389  Salmelin Malva  2006  SalU  06A091  50 m  47.32  46.32   
45  453  Axén Elle  2004  UiTa  04A899  50 m  47.39  46.39   
46  155  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  47.96  46.96   
47  294  Salaspuro Ada  2005  Cetus  05A748  25 m  47.47  47.47   
48  215  Leshchuk Olesia  2006  Cetus  06A423  50 m  48.71  47.71   
49  417  Andström Sofi  2005  ORCA  05A556  50 m  48.82  47.82   
50  296  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  49.42  48.42   
51  218  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  49.50  48.50   
52  325  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  49.86  48.86   
53  374  Loimusto Viivi  2007  SalU  07A094  50 m  50.00  49.00   
54  368  Heinä Kerttu  2006  SalU  06A261  50 m  51.10  50.10   
55  145  Hale Isabella  2005  Cetus  05A730  50 m  51.15  50.15   
56  426  Lehtoila Laura  2008  ORCA  08A050  25 m  50.29  50.29   
57  319  Still Heidi  2006  Cetus  06A230  50 m  51.50  50.50   
58  241  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  51.80  50.80   
59  556  Imppola Eedi  2008  UH  08A165  50 m  52.26  51.26   
60  219  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  52.75  51.75   
61  446  Virokannas Peppi  2006  ORCA  06A414  25 m  51.98  51.98   
62  333  Uusitalo Jenny  2007  Cetus  07A199  25 m  52.46  52.46   
63  127  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  25 m  53.40  53.40   
64  152  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m       
65  300  Savolainen Emilyn Alexandra  2007  Cetus  07A385  25 m       
66  351  Vuorimaa Elsa  2006  Cetus  06A891  25 m       
67  563  Poikolainen Inka  2005  UH  05B053  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
44_S
Laji 44, 50m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
465  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  50 m  28.74  27.74   
403  Rautaporras Eero  2005  Pyry  05A055  50 m  30.70  29.70   
498  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  50 m  31.31  30.31   
28  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  31.89  30.89   
53  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  50 m  32.92  31.92   
354  Zamanimehr Sam  2003  Cetus  03A958  50 m  33.81  32.81   
525  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  50 m  33.98  32.98   
161  Javidi Firooz Toussi Kiarash  2003  Cetus  03A600  50 m  36.36  35.36   
62  Meng Yufei  2004  SGR  04A333  50 m  37.13  36.13   
10  236  Mykkänen Rasmus  2003  Cetus  03A542  50 m  37.96  36.96   
11  408  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  50 m  38.04  37.04   
12  311  Silander Tomi  2006  Cetus  06A061  50 m  38.12  37.12   
13  69  Tantula Masih  2004  SGR  04A158  50 m  39.22  38.22   
14  455  Chupakhin Ivan  2005  UiTa  05A628  50 m  39.42  38.42   
15  534  Säilä Antte  2004  UiTa  04A883  50 m  39.56  38.56   
16  401  Nuoranne Markus  2003  Pyry  03B039  25 m  39.50  39.50   
17  Virtanen Jaakko  2003  UiTa  03A687  50 m  40.66  39.66   
18  31  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  50 m  40.86  39.86   
19  474  Jussila Valtteri  2003  UiTa  03A131  50 m  41.35  40.35   
20  387  Saarinen Matias  2006  SalU  06A268  50 m  41.47  40.47   
21  174  Kallström Risto  2006  Cetus  06A144  50 m  41.51  40.51   
22  482  Kontula Daniel  2005  UiTa  05A152  25 m  40.80  40.80   
23  227  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  50 m  42.66  41.66   
24  158  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  50 m  43.31  42.31   
25  370  Hyrsylä Aku  2003  SalU  03A838  25 m  42.48  42.48   
26  555  Imppola Aaro  2006  UH  06A298  50 m  43.74  42.74   
27  365  Havia Olli  2004  SalU  04A584  25 m  43.05  43.05   
28  322  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  43.13  43.13   
29  153  Holtari Justus  2004  Cetus  04A618  25 m  45.67  45.67   
30  148  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  46.68  45.68   
31  510  Pajumäki Onni  2004  UiTa  04A396  50 m  46.78  45.78   
32  348  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  47.46  46.46   
33  61  Hujanen Johan  2006  SGR  06A138  25 m  46.55  46.55   
34  369  Hietarinne Joonatan  2006  SalU  06A275  50 m  48.34  47.34   
35  208  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  50 m  48.74  47.74   
36  562  Niininen Eemi  2004  UH  04B126  50 m  48.75  47.75   
37  272  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  25 m  51.77  51.77   
38  112  Valtanen Lauri  2007  SiWa  07A069  50 m  1:01.38  1:00.38   
39  99  Rissanen Aleksi  2004  SiWa  04B047  50 m  1:14.29  1:13.29   
40  314  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  25 m       
41  516  Pyykkö Pirkka Pyry  2006  UiTa  06A868  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:33 
 
45_S
Laji 45, 400m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  4:56.73  4:48.73   
220  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  4:59.40  4:51.40   
261  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  5:03.40  4:55.40   
177  Kasvio Louna  2006  Cetus  06A151  50 m  5:10.68  5:02.68   
395  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  50 m  5:11.68  5:03.68   
293  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  5:05.08  5:05.08   
144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  5:16.21  5:08.21   
476  Kaarlenkaski Adeliina  2004  UiTa  04A139  25 m  5:13.57  5:13.57   
320  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  5:23.53  5:15.53   
10  447  Aaltola Rebekka  2005  UiTa  05A280  50 m  5:25.24  5:17.24   
11  458  Ekman Frida  2004  UiTa  04A550  50 m  5:26.35  5:18.35   
12  337  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  5:26.66  5:18.66   
13  98  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  50 m  5:28.25  5:20.25   
14  517  Pätiälä Noora  2004  UiTa  04A436  50 m  5:28.77  5:20.77   
15  196  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  5:22.24  5:22.24   
16  503  Mäkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  5:22.53  5:22.53   
17  502  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  5:23.47  5:23.47   
18  460  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  5:24.11  5:24.11   
19  339  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  5:25.11  5:25.11   
20  448  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  5:25.92  5:25.92   
21  267  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  5:34.74  5:26.74   
22  226  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  5:35.14  5:27.14   
23  490  Kylmämetsä Noora  2004  UiTa  04A592  25 m  5:27.92  5:27.92   
24  505  Mätäsjärvi Siiri  2004  UiTa  04A412  25 m  5:28.44  5:28.44   
25  291  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  50 m  5:37.56  5:29.56   
26  496  Leinonen Isla  2006  UiTa  06A206  50 m  5:41.31  5:33.31   
27  195  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  5:34.22  5:34.22   
28  176  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  5:42.86  5:34.86   
29  467  Helenius Heidi  2005  UiTa  05A589  50 m  5:43.31  5:35.31   
30  254  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  50 m  5:44.41  5:36.41   
31  281  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  5:45.06  5:37.06   
32  302  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  5:46.22  5:46.22   
33  60  Heinzmann Lea  2004  SGR  04A851  50 m  5:55.58  5:47.58   
34  286  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  6:01.89  5:53.89   
35  326  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  6:02.38  5:54.38   
36  277  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  6:05.12  5:57.12   
37  312  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468