Ohjelma SM/JSM (25m) 2017
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Torsdag 2 november 2017 kl. 09.30
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer Junior |
SR: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 24.90 2013-12-13 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 24.69 2016-11-05 |
EM-kval: 26.58 FM: Sr: Sarah Sjöström 24.69 / Jr: Sara Junevik 26.54 |
# | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | AL3400 | 25 m | 26.06 | |
2 | Mikkelsen Amalie | 1997 | MKK | BT8297 | 50 m | 26.48 | |
3 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS | AR4499 | 25 m | 26.55 | |
4 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | AA4898 | 25 m | 26.79 | |
5 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 25 m | 26.84 | |
6 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 25 m | 27.53 | |
7 | Lundborg Linnéa | 2000 | MASS | AZ5600 | 25 m | 27.76 | |
8 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 25 m | 27.93 | |
9 | Eriksson Anna | 1999 | ESKILSTUNA | AI0499 | 25 m | 28.00 | |
10 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 25 m | 28.17 | |
11 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | AG7299 | 25 m | 28.26 | |
12 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | AG1202 | 25 m | 28.38 | |
13 | Hasslin Klara | 2001 | TROLLHÄTTA | AF3201 | 25 m | 28.61 | |
14 | Forss Trine | 2003 | SKÖVDE SS | AD8403 | 50 m | 28.63 | |
15 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 25 m | 28.66 | |
16 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | AL8499 | 25 m | 28.66 | |
17 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 25 m | 28.72 | |
18 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU5402 | 50 m | 28.77 | |
19 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 28.78 | |
20 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 25 m | 28.82 | |
21 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | AQ7498 | 25 m | 28.84 | |
22 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 25 m | 28.84 | |
23 | Cullberg Emma | 2002 | ÖSA | BA8202 | 25 m | 28.86 | |
24 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 25 m | 28.87 | |
25 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | AS7700 | 50 m | 28.96 | |
26 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | AI2602 | 25 m | 28.97 | |
27 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | AM5202 | 25 m | 29.02 | |
28 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 29.06 | |
29 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS | AI4498 | 25 m | 29.11 | |
30 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 25 m | 29.11 | |
31 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | AA3600 | 25 m | 29.15 | |
32 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 29.28 | |
33 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 29.72 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:59 |