2021-01-19   18:33:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 21/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017-2018 Karlskoga    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar  Finaler (7) 
Sponsor: Karlskogahem 
 
Beräknad start 16:10 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
100  Lazar Jovancic  2004  AK2104  KARLSTAD    25m   
35  Johannes Eriksson  2002  AM4902  ESKILSTUNA    25m  3:52.97 
129  Emils Daniels Dambis  2004  AW4104  ÖSA    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
58  Gustav Thorsén  2004  AI4104  ESKILSTUNA    25m  3:15.27 
160  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  3:03.96 
121  Lucas Wendborg  2004  AH1104  NYKÖPING    25m  3:06.46 
Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  3:16.98 
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Jesper Andersson  2004  AD5504  SÄFFLE SS    50m  3:02.99 
60  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  3:00.79 
69  Edvin Axelsson  2004  AD5704  GRUMS SS    25m  2:57.07 
97  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  2:57.72 
122  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  3:01.89 
70  Emil Axelsson  2004  AD4704  GRUMS SS    25m  3:03.76 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  2:54.76 
33  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    25m  2:51.04 
133  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    50m  2:50.18 
76  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    25m  2:50.57 
23  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    50m  2:53.90 
83  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    25m  2:56.72 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    50m  2:49.12 
18  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  2:46.71 
40  Fredrik Karlsson  2004  AB7104  ESKILSTUNA    25m  2:44.49 
109  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  2:44.60 
21  Hannes Börjel  2002  AO4502  ÖSA    25m  2:48.77 
82  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  2:49.44 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  2:39.57 
102  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  2:38.53 
24  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    50m  2:32.48 
50  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  2:37.76 
110  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  2:39.37 
176  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  2:41.93 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  2:30.16 
106  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  2:27.21 
108  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  2:18.37 
92  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  2:24.46 
165  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  2:27.69 
101  Uros Jovancic  2000  AS3300  KARLSTAD    25m  2:30.55 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner