2021-01-28   02:48:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 21/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017-2018 Karlskoga    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar  Finaler (9) 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
Beräknad start 18:28 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
129  Emils Daniels Dambis  2004  AW4104  ÖSA    25m  1:32.53 
157  Markuss Virats  2004  AV1704  ÖSA    25m  1:26.97 
149  Lukas Palmer  2004  AX3704  ÖSA    25m  1:30.45 
142  Gustav Larsson  2005  AQ0105  ÖSA    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Johannes Eriksson  2002  AM4902  ESKILSTUNA    25m  1:22.52 
180  Gabriel Raicu  2003  AW8103  KARLSKO SF    25m  1:21.68 
179  Liam Fahlin  2003  AO9303  KARLSKO SF    25m  1:17.95 
Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:18.33 
96  Linus Åkesson  2005  AK1105  KARLSKO SF    25m  1:22.01 
100  Lazar Jovancic  2004  AK2104  KARLSTAD    25m  1:25.92 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Lukas Franz  2005  AJ5905  KARLSKO SF    25m  1:17.66 
153  Axel Skoglund  2004  AN6904  ÖSA    25m  1:15.50 
70  Emil Axelsson  2004  AD4704  GRUMS SS    50m  1:13.20 
121  Lucas Wendborg  2004  AH1104  NYKÖPING    25m  1:13.85 
26  William Lindblom  2004  AE3104  ARVIKA SS    25m  1:17.23 
65  Alexander Hörnquist  2001  AE3101  FILIPSTAD    25m  1:17.67 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Jesper Andersson  2004  AD5504  SÄFFLE SS    25m  1:12.55 
104  Amadeus Ahlman  2003  AW4703  KATRINEHOL    25m  1:11.15 
83  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    25m  1:10.76 
Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  1:10.89 
16  Hugo Koivumäki  2004  AT2904  SÄFFLE SS    25m  1:11.61 
128  Kevin Cao  2003  AX5303  ÖSA    25m  1:12.71 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  1:10.25 
82  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  1:09.71 
69  Edvin Axelsson  2004  AD5704  GRUMS SS    25m  1:09.65 
133  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    25m  1:09.65 
139  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:10.18 
160  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  1:10.55 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    25m  1:09.18 
60  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  1:07.91 
76  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    25m  1:07.80 
50  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  1:07.84 
23  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    25m  1:08.81 
29  Linus Lindkvist  2003  AE4903  DEJE SS    25m  1:09.26 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  1:06.74 
57  Axel Thorsén  2003  AH6503  ESKILSTUNA    25m  1:05.46 
18  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:05.37 
102  Axel Rönnquist  2001  AR2101  KARLSTAD    25m  1:05.43 
40  Fredrik Karlsson  2004  AB7104  ESKILSTUNA    25m  1:05.81 
176  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:06.95 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  1:03.88 
110  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    25m  1:02.80 
130  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:00.29 
21  Hannes Börjel  2002  AO4502  ÖSA    50m  1:00.42 
11  Samuel Vestin  2002  AJ2502  KARLSTAD    25m  1:03.74 
116  Axel Andersson  2004  AQ0304  LINDESBERG    50m  1:04.73 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  57.26 
106  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  56.48 
108  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  55.80 
22  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  56.31 
24  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  56.86 
101  Uros Jovancic  2000  AS3300  KARLSTAD    25m  58.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner