2021-01-19   18:24:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 21/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017-2018 Karlskoga    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: Intersport Karlskoga 
 
Beräknad start 17:46 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Lazar Jovancic  2004  AK2104  KARLSTAD    25m  1:44.53 
58  Gustav Thorsén  2004  AI4104  ESKILSTUNA    25m  1:39.62 
179  Liam Fahlin  2003  AO9303  KARLSKO SF    50m  1:33.70 
96  Linus Åkesson  2005  AK1105  KARLSKO SF    25m  1:37.46 
180  Gabriel Raicu  2003  AW8103  KARLSKO SF    25m  1:39.97 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Alexander Hörnquist  2001  AE3101  FILIPSTAD    25m  1:30.42 
Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:28.05 
70  Emil Axelsson  2004  AD4704  GRUMS SS    25m  1:25.49 
69  Edvin Axelsson  2004  AD5704  GRUMS SS    25m  1:27.94 
16  Hugo Koivumäki  2004  AT2904  SÄFFLE SS    25m  1:29.81 
79  Lukas Franz  2005  AJ5905  KARLSKO SF    25m  1:31.49 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  1:22.67 
121  Lucas Wendborg  2004  AH1104  NYKÖPING    25m  1:22.39 
29  Linus Lindkvist  2003  AE4903  DEJE SS    25m  1:21.42 
18  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:21.67 
104  Amadeus Ahlman  2003  AW4703  KATRINEHOL    25m  1:22.51 
122  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  1:24.49 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:20.14 
128  Kevin Cao  2003  AX5303  ÖSA    25m  1:18.59 
33  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    25m  1:14.87 
37  Maximilian Holm  2005  AD7305  ESKILSTUNA    25m  1:15.22 
153  Axel Skoglund  2004  AN6904  ÖSA    25m  1:18.78 
116  Axel Andersson  2004  AQ0304  LINDESBERG    50m  1:20.74 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Hannes Börjel  2002  AO4502  ÖSA    50m  1:09.46 
22  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:04.96 
108  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  1:00.03 
106  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:04.62 
88  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  1:06.52 
51  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    50m  1:12.16 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner