2021-01-19   18:02:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:17.31   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:19.51   
87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:19.59   
48  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  2:21.92   
Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:23.72   
164  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:23.73   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  50 m  2:23.88   
90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:24.81   
120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  2:25.19   
10  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:25.53   
11  159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:26.31   
12  45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:26.66   
13  52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  2:27.33   
14  175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  2:27.55   
15  74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:27.57   
16  167  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:29.80   
17  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  2:30.25   
18  38  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  2:30.58   
19  59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  2:31.01   
20  78  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:32.55   
21  36  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  2:33.13   
22  71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  2:33.67   
23  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  50 m  2:34.17   
24  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  2:34.49  EFT 
25  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  50 m  2:34.68   
26  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  2:35.30   
27  91  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  2:35.65   
28  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  2:36.86   
29  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  2:37.73   
30  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  2:38.10   
31  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  2:38.25   
32  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  2:40.57   
33  171  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  50 m  2:40.75   
34  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  2:40.78   
35  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  2:41.46   
36  62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  50 m  2:42.24   
37  113  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  2:42.87   
38  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:43.87   
39  174  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  2:44.20   
40  49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  50 m  2:44.69   
41  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  50 m  2:46.23   
42  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  50 m  2:47.22   
43  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  2:48.19  EFT 
44  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  50 m  2:49.35   
45  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  50 m  2:50.71   
46  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m  2:54.03   
47  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  2:54.80   
48  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  2:58.09   
49  163  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  2:59.17   
50  54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:04.24   
51  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  3:04.62   
52  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  3:06.19   
53  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  50 m  3:06.48   
54  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  3:08.77   
55  158  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  3:09.05   
56  135  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  50 m  3:10.90   
57  94  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  3:21.70   
58  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  25 m  3:24.00   
59  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  3:27.11   
60  64  Widing Moa  2005  ESKILSTUNA  AI8205  25 m     
61  85  Johansson Paula  2004  KARLSKO SF  AR2404  25 m     
62  126  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
63  134  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
64  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
65  145  Malmgren Ella  2004  ÖSA  BV0604  25 m     
66  151  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:01.92   
22  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:04.89   
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:05.90   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:08.30   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  1:09.18   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:12.24   
40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:13.23   
116  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  1:14.78   
130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:14.81   
10  110  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:16.76   
11  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:17.19   
12  57  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  1:17.74   
13  102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:18.07   
14  101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:19.02   
15  76  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  50 m  1:20.04   
16  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:21.56   
17  133  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:22.84   
18  37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:24.86   
19  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:25.88   
20  122  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:28.09   
21  13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:29.15   
22  128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:29.74   
23  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:40.21   
24  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:40.79   
25  129  Dambis Emils Daniels  2004  ÖSA  AW4104  25 m  1:43.46   
26  104  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m     
27  153  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:18.40   
86  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:20.46   
155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
80  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:21.34   
44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:22.06   
59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  1:22.14   
175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:22.80   
152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:23.21   
10  118  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  1:23.32   
11  84  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:23.42   
12  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:23.49   
13  114  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:23.99   
14  95  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  1:24.51   
15  87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:24.59   
16  170  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:24.72   
17  52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:24.98   
18  120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:25.24   
19  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:25.65   
20  39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:26.58   
21  159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:26.82   
22  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:27.65   
23  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:27.90   
24  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:28.17   
25  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:28.40   
26  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  1:28.51   
27  49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:30.18   
28  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:30.74   
29  38  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:31.12   
30  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  1:31.18   
31  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:31.22   
32  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:32.33   
33  81  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:32.91   
34  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:33.03   
35  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  1:33.04   
36  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:33.72   
37  75  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:33.95   
38  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  50 m  1:34.21   
39  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:34.85   
40  25  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:36.92   
41  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:36.93   
42  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:37.23   
43  154  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:37.78   
44  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  1:38.94   
45  91  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:38.96   
46  135  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:39.25   
47  172  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  1:39.45   
48  54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:41.03   
49  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:41.07   
50  169  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  1:41.19   
51  147  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:44.61   
52  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  1:45.93   
53  163  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  1:46.87   
54  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:46.99   
55  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  25 m  1:47.02   
56  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  25 m  1:47.07   
57  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  50 m  1:47.73   
58  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:49.35   
59  94  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:49.40   
60  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:50.45   
61  166  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  1:53.54   
62  162  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:54.56   
63  68  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  1:58.88   
64  131  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  1:59.98   
65  148  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  2:03.18   
66  134  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  2:03.19   
67  126  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
68  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
69  144  Malekpour Maniya  2005  ÖSA  BR6605  25 m     
70  145  Malmgren Ella  2004  ÖSA  BV0604  25 m     
71  151  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
92  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:31.28   
50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  2:42.46   
109  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  2:45.68   
102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:47.28   
130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:47.78   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:49.23   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:50.80   
176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:52.79  EFT 
60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  3:05.80   
10  82  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  3:07.33   
11  83  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  3:07.99   
12  23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  3:08.51   
13  160  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:11.41   
14  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  3:16.84   
15  180  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  3:17.22  EFT 
16  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  3:21.43   
17  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  3:23.76   
18  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  3:23.80   
19  65  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  3:25.74   
20  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  3:39.56   
21  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m     
22  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m     
23  142  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m     
24  157  Virats Markuss  2004  ÖSA  AV1704  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
168  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:50.00   
28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  5:50.63   
Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  5:52.11   
Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  5:59.78   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  5:59.89   
39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  6:07.30   
44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  50 m  6:17.80   
73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  6:31.28   
71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  6:37.24   
10  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m     
11  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m     
12  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m     
13  62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m     
14  98  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m     
15  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m     
16  175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  21:01.68   
Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  50 m  21:25.35   
139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  23:42.34   
70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m     
128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m     
130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  9:16.22   
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  9:32.49   
50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  10:25.17   
53  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  10:38.45   
101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  11:07.62   
37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  11:26.02   
13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  11:37.66   
57  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  50 m  11:40.16   
23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  12:12.01   
10  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  50 m  12:15.53   
11  10  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  12:32.10   
12  140  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  13:49.24   
13  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  14:02.28   
14  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m     
15  16  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m     
16  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m     
17  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:35.35   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  3:01.49   
28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  3:06.37   
44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  50 m  3:17.32   
72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  3:48.36   
73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m     
99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m     
114  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m     
175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:18.37   
92  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:24.46   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:27.21   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:27.69   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:30.16   
101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  2:30.55   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  2:32.48   
50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  2:37.76   
102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:38.53   
10  110  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:39.37   
11  11  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  2:39.57   
12  176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:41.93  EFT 
13  40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:44.49   
14  109  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  2:44.60   
15  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  2:46.71   
16  21  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  2:48.77   
17  57  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  50 m  2:49.12   
18  82  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  2:49.44   
19  133  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  2:50.18   
20  76  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  2:50.57   
21  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  2:51.04   
22  23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  50 m  2:53.90   
23  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  2:54.76   
24  83  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  2:56.72   
25  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  2:57.07   
26  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:57.72   
27  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  3:00.79   
28  122  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  3:01.89   
29  13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  50 m  3:02.99   
30  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  3:03.76   
31  160  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:03.96   
32  121  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  3:06.46   
33  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  3:15.27   
34  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  3:16.98   
35  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  3:19.33   
36  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  3:52.97   
37  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m     
38  129  Dambis Emils Daniels  2004  ÖSA  AW4104  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  4:48.96   
87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  4:54.45   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  4:55.21   
175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  5:09.35   
74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  5:11.52   
59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  5:14.22   
36  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  5:15.34   
161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  50 m  5:16.41   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  5:17.53   
10  38  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  5:18.26   
11  52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  5:20.72   
12  39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  5:21.02   
13  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  5:21.53   
14  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  5:24.32   
15  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  5:25.37   
16  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  5:25.72   
17  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  50 m  5:27.60   
18  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  5:28.14   
19  81  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  5:28.69   
20  78  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  5:29.94   
21  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  5:30.24  EFT 
22  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  5:33.65   
23  171  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  5:35.87   
24  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  5:39.01   
25  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  5:39.38   
26  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  5:45.89   
27  113  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  5:47.52   
28  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  5:47.58   
29  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  5:50.38   
30  49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  5:51.15   
31  75  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  5:53.11   
32  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  5:56.93   
33  91  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  5:58.61   
34  71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  5:58.90   
35  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  5:59.84   
36  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  6:03.95   
37  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  6:06.64   
38  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  50 m  6:12.21   
39  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  6:14.57   
40  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m  6:15.49   
41  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  6:25.78   
42  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  50 m  6:36.18   
43  169  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  50 m  6:42.08   
44  135  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  6:43.61   
45  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  6:52.29   
46  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  7:20.36   
47  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m     
48  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m     
49  64  Widing Moa  2005  ESKILSTUNA  AI8205  25 m     
50  68  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m     
51  120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m     
52  163  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m     
53  174  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:00.03   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:04.62   
22  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:04.96   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:06.52   
21  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  50 m  1:09.46   
51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:12.16   
33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:14.87   
37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:15.22   
53  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:15.35   
10  128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:18.59   
11  153  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:18.78   
12  139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:20.14   
13  116  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  1:20.74   
14  29  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  1:21.42   
15  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:21.67   
16  121  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  1:22.39   
17  104  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  1:22.51   
18  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:22.67   
19  122  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:24.49   
20  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  1:25.49   
21  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:27.94   
22  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:28.05   
23  16  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  1:29.81   
24  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  1:29.83   
25  65  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:30.42   
26  79  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:31.49   
27  179  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  50 m  1:33.70  EFT 
28  93  Osman Mohamed  2003  KARLSKO SF  AW4903  50 m  1:34.54   
29  96  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:37.46   
30  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:39.62   
31  180  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  1:39.97  EFT 
32  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  1:44.53   
33  132  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m     
34  143  Lindh William  2005  ÖSA  AR4905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  2:32.69   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:32.71   
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:35.22   
164  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:36.00   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:37.35   
74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:39.28   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:39.63   
Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:40.77   
86  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:43.16   
10  48  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  2:43.35   
11  62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  2:44.33   
12  80  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:44.56   
13  52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  2:46.07   
14  45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:47.20   
15  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  2:48.41   
16  120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  2:48.55   
17  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  2:50.04   
18  119  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  2:50.63   
19  28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:51.04   
20  39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  2:51.49   
21  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  2:54.43  EFT 
22  44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  2:55.69   
23  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  50 m  3:00.02   
24  135  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  3:01.62   
25  171  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  50 m  3:02.53   
26  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  3:03.28   
27  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  3:04.14   
28  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  50 m  3:05.59   
29  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m  3:08.61   
30  54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:08.82   
31  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  3:16.44   
32  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  50 m  3:17.43   
33  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  3:24.58   
34  147  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  3:27.80   
35  158  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  3:31.13   
36  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  3:35.71   
37  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  3:38.60   
38  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  3:38.67   
39  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  50 m  3:50.44   
40  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  50 m  3:52.94   
41  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m     
42  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m     
43  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m     
44  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
45  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m     
46  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m     
47  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m     
48  85  Johansson Paula  2004  KARLSKO SF  AR2404  25 m     
49  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m     
50  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m     
51  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m     
52  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m     
53  167  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m     
54  172  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  55.80   
22  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  56.31   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  56.48   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  56.86   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  57.26   
101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  58.19   
130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:00.29   
21  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  50 m  1:00.42   
110  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:02.80   
10  11  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:03.74   
11  51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:03.88   
12  116  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  1:04.73   
13  18  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:05.37   
14  102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:05.43   
15  57  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  1:05.46   
16  40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:05.81   
17  53  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:06.20   
18  109  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:06.74   
19  176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:06.95  EFT 
20  76  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:07.80   
21  50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:07.84   
22  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:07.91   
23  23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:08.81   
24  37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:09.18   
25  29  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  1:09.26   
26  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:09.65   
27  133  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:09.65   
28  82  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:09.71   
29  139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  1:10.18   
30  122  Feki Adam  2005  SÄFFLE SS  AC8905  25 m  1:10.25   
31  160  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:10.55   
32  83  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:10.76   
33  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  1:10.89   
34  104  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  1:11.15   
35  16  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  1:11.61   
36  13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  1:12.55   
37  128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:12.71   
38  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  50 m  1:13.20   
39  121  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  1:13.85   
40  153  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  1:15.50   
41  26  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  1:17.23   
42  79  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:17.66   
43  65  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:17.67   
44  179  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  25 m  1:17.95  EFT 
45  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:18.33   
46  140  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  50 m  1:21.45   
47  180  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  1:21.68  EFT 
48  96  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:22.01   
49  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  1:22.52   
50  93  Osman Mohamed  2003  KARLSKO SF  AW4903  50 m  1:23.12   
51  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  1:25.92   
52  157  Virats Markuss  2004  ÖSA  AV1704  25 m  1:26.97   
53  149  Palmer Lukas  2004  ÖSA  AX3704  25 m  1:30.45   
54  132  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:30.48   
55  129  Dambis Emils Daniels  2004  ÖSA  AW4104  25 m  1:32.53   
56  142  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m     
57  143  Lindh William  2005  ÖSA  AR4905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:01.23   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:03.26   
77  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:05.22   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:06.79   
22  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:08.07   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:10.09   
101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  2:10.51   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:15.66   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:17.47   
10  11  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  2:17.91   
11  102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:19.00   
12  76  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  50 m  2:28.38   
13  53  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:28.46   
14  50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  2:30.46   
15  51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  2:31.34   
16  40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:31.80   
17  16  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  2:34.11   
18  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  2:34.97   
19  116  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  2:34.99   
20  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:35.45   
21  139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  2:35.69   
22  37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  2:35.81   
23  23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  50 m  2:36.81   
24  121  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  2:38.53   
25  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  2:38.55   
26  83  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  2:40.32   
27  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  50 m  2:41.03   
28  13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  50 m  2:41.24   
29  176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:41.33  EFT 
30  21  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  50 m  2:43.46   
31  104  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  2:44.38   
32  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  50 m  2:46.49   
33  153  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  50 m  2:48.19   
34  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  2:48.50   
35  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  50 m  2:50.57   
36  20  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  2:52.90   
37  179  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  50 m  2:59.31  EFT 
38  140  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  50 m  3:06.81   
39  93  Osman Mohamed  2003  KARLSKO SF  AW4903  25 m  3:11.57   
40  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  3:13.83   
41  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  3:56.42   
42  26  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m     
43  29  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m     
44  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m     
45  129  Dambis Emils Daniels  2004  ÖSA  AW4104  25 m     
46  132  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m     
47  142  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m     
48  143  Lindh William  2005  ÖSA  AR4905  25 m     
49  157  Virats Markuss  2004  ÖSA  AV1704  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:09.26   
175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
86  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:10.01   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  1:10.07   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.83   
90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:12.44   
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:13.23   
164  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:13.23   
48  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:13.93   
10  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:14.75   
11  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:15.65   
12  120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:17.59   
13  78  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:18.61   
14  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:19.97   
15  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:20.38   
16  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:20.72   
17  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:21.57   
18  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:22.13   
19  44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:23.53   
20  114  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:24.40   
21  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:24.55   
22  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:24.71   
23  71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  1:25.25   
24  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:25.71   
25  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:26.43   
26  36  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  50 m  1:26.81   
27  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  50 m  1:27.75   
28  38  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:28.08   
29  174  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:28.19   
30  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:29.29   
31  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  1:30.18   
32  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:30.25   
33  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:30.36   
34  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:32.59  EFT 
35  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  50 m  1:36.77   
36  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:36.89   
37  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  50 m  1:37.57   
38  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:38.20   
39  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:44.18   
40  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  50 m  1:44.60   
41  167  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  50 m  1:46.17   
42  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  50 m  1:47.06   
43  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m     
44  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m     
45  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
46  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m     
47  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m     
48  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
77  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:11.25   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:12.83   
50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:13.17   
51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:13.37   
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:14.22   
109  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  1:14.25   
102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:14.87   
130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:15.19   
23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  1:17.21   
10  110  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:21.08   
11  106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:22.73   
12  176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:23.47  EFT 
13  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:23.83   
14  82  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:25.82   
15  83  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:26.16   
16  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:26.67   
17  160  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:28.89   
18  76  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:30.11  EFT 
19  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  1:30.69   
20  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:31.33   
21  157  Virats Markuss  2004  ÖSA  AV1704  25 m  1:31.36   
22  128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:32.17   
23  180  Raicu Gabriel  2003  KARLSKO SF  AW8103  25 m  1:32.32  EFT 
24  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:32.53   
25  37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:33.06   
26  133  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  1:33.95   
27  132  Falk Rasmus  2004  ÖSA  AW3704  25 m  1:35.97   
28  179  Fahlin Liam  2003  KARLSKO SF  AO9303  50 m  1:37.68  EFT 
29  79  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:39.03   
30  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:39.25   
31  20  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  1:41.55   
32  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  1:44.46   
33  100  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  1:45.70   
34  93  Osman Mohamed  2003  KARLSKO SF  AW4903  25 m  1:45.98   
35  142  Larsson Gustav  2005  ÖSA  AQ0105  25 m  1:47.13   
36  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  1:52.99   
37  149  Palmer Lukas  2004  ÖSA  AX3704  25 m  1:53.14   
38  96  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  2:04.03   
39  143  Lindh William  2005  ÖSA  AR4905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:46.84   
80  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:54.01   
161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:56.68   
28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:58.09   
59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  2:59.41   
Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  3:00.81   
52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  3:01.24   
44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  3:01.74   
84  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  3:01.80   
10  170  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  3:02.72   
11  95  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  50 m  3:04.50   
12  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  3:14.10   
13  159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  3:14.26   
14  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  3:14.55   
15  118  Hodell Lovisa  2004  LINDESBERG  BD2604  25 m  3:16.24   
16  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  3:18.64   
17  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  3:18.99   
18  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  3:19.85   
19  168  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  3:20.73   
20  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  3:20.94   
21  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  3:22.37   
22  154  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  3:27.96   
23  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  3:28.90   
24  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  3:32.02   
25  25  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  3:34.40   
26  66  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  50 m  3:36.83   
27  169  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  50 m  3:40.94   
28  172  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  3:41.78   
29  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  3:45.53   
30  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  3:45.93   
31  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  3:46.68   
32  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  50 m  3:53.36   
33  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  3:55.99   
34  131  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m     
35  147  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m     
36  148  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m     
37  163  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m     
38  166  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
92  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  5:00.55   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  5:10.85   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  5:26.89   
13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  6:11.48   
40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  6:20.19   
Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m     
139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
38  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  21:01.49   
52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  21:26.23   
28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  21:44.60   
173  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  21:49.86   
55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  21:54.36   
150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  22:53.30   
39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  24:14.38   
54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m     
62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m     
10  67  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m     
11  71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m     
12  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  10:15.57   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  10:31.24   
98  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  10:35.44   
74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  10:48.45   
12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  11:28.97   
155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  11:35.88   
43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  11:36.36   
117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  11:39.82   
49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  11:58.05   
10  66  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  12:06.13   
11  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  12:09.47   
12  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  50 m  12:35.04   
13  75  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  50 m  12:51.73   
14  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  50 m  12:52.75   
15  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  50 m  12:59.10   
16  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  13:18.42  EFT 
17  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  13:20.84   
18  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  50 m  13:54.51   
19  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  14:13.67   
20  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  14:22.09   
21  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m     
22  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m     
23  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m     
24  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  25 m     
25  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m     
26  81  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m     
27  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m     
28  113  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m     
29  158  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:30.37   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  3:03.25  EFT 
50  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  3:03.94   
133  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:23.16   
Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m     
13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:34.74   
80  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:36.68   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:39.35   
161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:40.33   
Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:41.39   
52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  2:41.48   
175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:42.95   
59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  2:43.18   
155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:43.41   
10  28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:43.46   
11  159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  2:44.21   
12  87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:46.64   
13  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  2:48.81   
14  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:49.21   
15  30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  2:49.25   
16  44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  2:51.07   
17  39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  2:51.38   
18  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  2:52.14  EFT 
19  170  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  2:52.70   
20  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  2:53.86   
21  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  2:55.21   
22  167  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:55.96   
23  138  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  50 m  2:56.19   
24  84  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  2:57.56   
25  71  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  2:57.70   
26  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  2:58.16   
27  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  2:58.38   
28  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  2:59.30   
29  114  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  2:59.81   
30  91  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  50 m  3:01.71   
31  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  3:02.47   
32  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  50 m  3:02.48   
33  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  3:03.77   
34  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  3:04.88   
35  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  3:05.30   
36  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  3:05.49   
37  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  3:05.55   
38  25  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  3:05.94   
39  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  3:06.05   
40  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  3:06.74   
41  174  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  3:07.18   
42  75  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:07.21   
43  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  3:08.01   
44  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  3:09.16   
45  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  3:11.18   
46  54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:14.34   
47  113  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  3:15.63   
48  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  3:15.69   
49  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  3:17.16   
50  163  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  3:17.83   
51  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  3:20.30   
52  172  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  50 m  3:21.78   
53  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  50 m  3:28.88   
54  85  Johansson Paula  2004  KARLSKO SF  AR2404  25 m  3:29.03   
55  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  25 m  3:43.14   
56  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  3:43.16   
57  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  3:45.60   
58  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
59  64  Widing Moa  2005  ESKILSTUNA  AI8205  25 m     
60  134  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m     
61  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
62  148  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m     
63  166  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
77  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  4:27.97   
22  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  4:28.16   
92  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:31.31   
24  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  4:32.05   
165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  4:33.48   
101  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  4:39.39   
102  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  4:46.47   
11  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  4:49.70   
110  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  4:59.61   
10  130  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  5:01.21   
11  10  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  5:07.35   
12  40  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  5:07.54   
13  57  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  5:13.18   
14  109  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  5:24.74   
15  16  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  5:28.21   
16  116  Andersson Axel  2004  LINDESBERG  AQ0304  50 m  5:33.80   
17  33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  5:37.12   
18  26  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  5:39.59   
19  37  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  5:40.55   
20  60  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  50 m  5:41.82   
21  176  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  5:47.81  EFT 
22  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  5:55.68   
23  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  6:01.02   
24  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  50 m  6:05.03   
25  20  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  6:14.92   
26  140  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  6:31.96   
27  29  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m     
28  35  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m     
29  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m     
30  97  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m     
31  160  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:10.10   
90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:10.76   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:10.84   
Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:11.16   
164  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:11.45   
62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  1:13.44   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:13.51   
74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:13.86   
168  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
10  36  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:17.09   
11  120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:17.45   
12  48  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:17.56   
13  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:18.30   
14  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:18.70   
15  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:18.82   
16  173  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:19.27   
17  138  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:19.43   
18  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:19.72   
19  171  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  1:20.15   
20  119  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:20.61   
21  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:21.47   
22  72  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:22.27   
23  49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:22.72   
24  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:23.23   
25  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  1:23.28   
26  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:23.89   
27  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:24.25   
28  78  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:24.65   
29  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:25.37   
30  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  1:25.38   
31  112  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:25.69   
32  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:25.75   
33  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  1:26.24   
34  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:26.26   
35  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:26.45   
36  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  1:26.54   
37  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:26.64   
38  66  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:26.97   
39  63  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:28.49   
40  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:28.77   
41  174  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:28.84   
42  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:30.39   
43  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:30.89   
44  158  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  25 m  1:31.76   
45  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  1:32.78   
46  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:36.72   
47  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:37.44   
48  162  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:38.80   
49  147  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:38.81   
50  134  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:41.81   
51  94  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:42.10   
52  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  25 m  1:42.10   
53  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  1:43.76   
54  64  Widing Moa  2005  ESKILSTUNA  AI8205  25 m  1:47.77   
55  169  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  2:15.68   
56  126  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
57  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
58  145  Malmgren Ella  2004  ÖSA  BV0604  25 m     
59  151  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
108  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:12.48   
77  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:15.25   
106  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:20.69   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:27.55   
88  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:27.76   
51  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:36.61   
21  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  2:37.59   
53  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m  2:42.04   
33  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  2:44.49   
10  23  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  50 m  2:50.88   
11  13  Andersson Jesper  2004  SÄFFLE SS  AD5504  25 m  2:54.64   
12  139  Jansson August  2005  ÖSA  AG6505  25 m  2:54.68   
13  128  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  2:55.47   
14  153  Skoglund Axel  2004  ÖSA  AN6904  25 m  2:55.56   
15  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  50 m  2:58.40   
16  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  3:04.76   
17  82  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  3:14.67   
18  61  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  3:18.53   
19  69  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  3:35.38   
20  70  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  3:40.83   
21  20  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m     
22  29  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m     
23  58  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m     
24  104  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m     
25  165  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
86  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:01.31   
123  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:02.19   
159  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:03.27   
120  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:03.57   
36  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:03.71   
42  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:04.13   
30  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:04.45   
87  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:04.67   
164  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:04.91   
10  80  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:04.96   
11  48  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:05.23   
12  175  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:05.76   
13  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:06.06   
14  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:06.22   
15  45  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:06.58   
16  59  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  1:06.61   
17  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:07.15   
18  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:07.20   
19  173  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:07.54   
20  167  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:07.86   
21  107  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:07.87   
22  74  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:07.96   
23  117  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:08.78   
24  52  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:08.99   
25  73  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:09.19   
26  28  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:09.39   
27  138  Isacsson Julia  2001  ÖSA  BQ1801  25 m  1:09.39   
28  55  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  50 m  1:09.44   
29  39  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:09.82   
30  81  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:09.89   
31  177  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:10.18  EFT 
32  49  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:10.22   
33  12  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  1:10.39   
34  114  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:10.58   
35  150  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:10.60   
36  62  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  1:10.92   
37  91  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:11.22   
38  103  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:11.22   
39  78  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:11.30   
40  25  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:11.32   
41  84  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:11.41   
42  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:11.62   
43  44  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:11.70   
44  119  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:12.76   
45  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  50 m  1:12.80   
46  171  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  50 m  1:12.92   
47  15  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  1:13.10   
48  127  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  50 m  1:13.77   
49  75  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:13.81   
50  43  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:14.02   
51  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:14.22   
52  152  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:14.34   
53  99  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:14.49   
54  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  1:14.85   
55  113  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:14.95   
56  46  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:15.46   
57  105  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:15.77   
58  31  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:15.85   
59  66  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD  AB0403  25 m  1:15.89   
60  14  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:16.17   
61  32  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  1:16.59   
62  136  Hagelvik Ella  2004  ÖSA  BN3804  25 m  1:16.98   
63  172  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  50 m  1:17.46   
64  56  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  1:17.74   
65  137  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:17.87   
66  19  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  50 m  1:19.78   
67  89  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:19.94   
68  41  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:21.84   
69  54  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  50 m  1:22.66   
70  17  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:24.12   
71  85  Johansson Paula  2004  KARLSKO SF  AR2404  25 m  1:24.61   
72  47  Lindkvist Philippa  2005  ESKILSTUNA  AU1405  25 m  1:24.70   
73  124  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  50 m  1:24.80   
74  68  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  1:25.33   
75  158  Åberg Wilma  2005  ÖSA  AB4605  50 m  1:26.50   
76  94  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:27.04   
77  162  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:27.93   
78  166  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  1:28.30   
79  134  Fransson Tess  2004  ÖSA  BT4204  25 m  1:34.49   
80  154  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  25 m  1:35.31   
81  147  Mühr Alma  2005  ÖSA  BI0405  25 m  1:36.65   
82  148  Oskarsson Tove  2004  ÖSA  BU4604  25 m  1:41.54   
83  151  Sandström Jessica  2003  ÖSA  BU1603  25 m  1:53.29   
84  131  Eriksson Linnea  2004  ÖSA  BT1204  25 m  2:00.93   
85  126  Brättorp Lydia  2003  ÖSA  BP2803  25 m     
86  141  Landström Filippa  2004  ÖSA  BX1804  25 m     
87  144  Malekpour Maniya  2005  ÖSA  BR6605  25 m     
88  145  Malmgren Ella  2004  ÖSA  BV0604  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner