Startliste for Grand Prix Malmö
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Session 1 Saturday 27 January 2018 10.00
Gren 10, 200m Medley Women |
WR: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
SJ: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 2:18.63 | ||
2 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 2:18.74 | ||
3 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:19.37 | ||
4 | 113 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:21.19 | ||
5 | 310 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:21.21 | ||
6 | 110 | Hegmegi Annie | 2003 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:21.71 | ||
7 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:21.75 | ||
8 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:23.91 | ||
9 | 4 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:24.87 | ||
10 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 2:25.13 | ||
11 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:25.58 | ||
12 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:25.61 | ||
13 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:26.11 | ||
14 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:26.85 | ||
15 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 2:27.21 | ||
16 | 313 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:27.55 | ||
17 | 39 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 2:28.16 | ||
18 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:28.58 | ||
19 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 2:28.78 | ||
20 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 2:29.37 | ||
21 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:29.54 | ||
22 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 2:29.98 | ||
23 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 2:30.84 | ||
24 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:30.97 | ||
25 | 165 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | 50 m | 2:31.53 | ||
26 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 2:32.44 | ||
27 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 2:34.08 | ||
28 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 2:35.96 | ||
29 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:37.08 | ||
30 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 25 m | 2:15.98 | ||
31 | 89 | Wallin Sarah | 2000 | HS | 50 m | 2:37.54 | RES | |
32 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 2:38.10 | RES | |
33 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 2:40.35 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |