Ohjelma Grand Prix Malmö
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Gren 13, 200m Breaststroke Men |
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
ER: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28 |
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 138 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:07.85 | ||
2 | 336 | Cervi Riccardo | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:14.95 | ||
3 | 335 | Castello Andrea | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:14.98 | ||
4 | 334 | Bondavalli Mattia | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:17.01 | ||
5 | 280 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 2:17.76 | ||
6 | 93 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 2:18.04 | ||
7 | 298 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 2:18.93 | ||
8 | 195 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | 50 m | 2:19.25 | ||
9 | 194 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 2:19.81 | ||
10 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:20.18 | ||
11 | 103 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:20.28 | ||
12 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:20.50 | ||
13 | 260 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:21.68 | ||
14 | 83 | Persson Gustav | 2000 | HS | 50 m | 2:21.84 | ||
15 | 235 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 50 m | 2:22.24 | ||
16 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:22.34 | ||
17 | 152 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 2:23.74 | ||
18 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:24.01 | ||
19 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 2:27.76 | ||
20 | 357 | Hjelm Alvi | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:27.86 | ||
21 | 169 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 2:28.20 | ||
22 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 2:28.35 | ||
23 | 149 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:28.71 | ||
24 | 22 | Dobric Aleksa | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 2:29.36 | ||
25 | 15 | Fredheim Nickolai | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:29.88 | ||
26 | 246 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:29.96 | ||
27 | 134 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:30.40 | ||
28 | 181 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 2:30.47 | ||
29 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 2:30.92 | ||
30 | 379 | Chodatskij Kristian | 1999 | SCA | 50 m | 2:31.00 | ||
31 | 317 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:31.42 | ||
32 | 276 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | 50 m | 2:31.72 | ||
33 | 167 | Englund Gustav | 2001 | MKK | 50 m | 2:31.96 | ||
34 | 164 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 2:32.09 | ||
35 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:32.18 | ||
36 | 284 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | 50 m | 2:33.63 | ||
37 | 318 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:33.89 | ||
38 | 16 | Aalstad Laakso Eivind | 1999 | Hamar IL | 50 m | 2:34.40 | ||
39 | 148 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:34.58 | ||
40 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:35.00 | ||
41 | 130 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 2:35.53 | ||
42 | 51 | Schön Martin | 2003 | BOLLNÄS SS | 50 m | 2:35.60 | ||
43 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:36.70 | ||
44 | 232 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | 50 m | 2:40.07 | ||
45 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 2:40.38 | ||
46 | 118 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:42.90 | ||
47 | 327 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 25 m | 2:29.98 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |