Program för DM/JDM 2017, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 32
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2017 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:05 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Linus Kanth (1991) 1:02.76 2014-11-19 |
Distriktrekord Juniorer: Gijs Dijkhuizeu (2000) 1:03.99 2016-12-04 |
|
Beräknad start 11:01 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
448 |
1 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
50m |
1:20.97 |
343 |
2 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:17.55 |
352 |
3 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
SALA SS |
|
50m |
1:17.41 |
244 |
4 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:17.04 |
390 |
5 |
Roman Milkin |
1999 |
AH0599 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.31 |
452 |
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
50m |
1:17.50 |
436 |
7 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:18.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Marcus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:16.93 |
290 |
2 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
1:16.01 |
330 |
3 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:15.25 |
433 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:13.65 |
271 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.68 |
395 |
6 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
50m |
1:15.61 |
422 |
7 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.57 |
276 |
2 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.10 |
355 |
3 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
1:11.90 |
309 |
4 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:11.25 |
397 |
5 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
1:11.71 |
469 |
6 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
1:12.83 |
274 |
7 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
288 |
1 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
FALUN |
|
25m |
1:10.99 |
317 |
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:10.18 |
282 |
3 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.91 |
406 |
4 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.34 |
303 |
5 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:09.72 |
241 |
6 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
1:10.05 |
357 |
7 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
1:10.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Nils Schönberg |
1989 |
AM4989 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:09.28 |
306 |
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:07.17 |
450 |
3 |
Björn C-G Calleberg |
1981 |
AA1581 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.12 |
412 |
4 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.99 |
263 |
5 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:04.09 |
329 |
6 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:07.09 |
338 |
7 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:08.88 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:05 |
|