Program för DM/JDM 2017, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2017 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:05 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Medley Damer |
Finaler (6) |
Distriktrekord Seniorer: Frida Berggren (1994) 2:13.14 2016-11-04 |
Distriktrekord Juniorer: Frida Berggren (1994) 2:13.67 2014-11-19 |
|
Beräknad start 09:05 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
310 |
3 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:52.20 |
383 |
4 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
UPSALA S |
|
50m |
2:48.17 |
266 |
5 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:51.07 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
Elsa Staaf |
2003 |
AV2203 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
2:46.39 |
300 |
3 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:43.96 |
460 |
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
2:43.41 |
389 |
5 |
Jonna Löding |
2002 |
BE4202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:43.64 |
430 |
6 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:45.10 |
250 |
7 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
BC9401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:48.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
399 |
1 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
2:43.23 |
256 |
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:42.46 |
400 |
3 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:41.80 |
414 |
4 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:40.29 |
455 |
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
50m |
2:40.49 |
427 |
6 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:42.32 |
311 |
7 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:42.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
409 |
1 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:39.58 |
326 |
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:39.35 |
411 |
3 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:38.12 |
279 |
4 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:35.83 |
333 |
5 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:36.69 |
359 |
6 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
50m |
2:38.60 |
419 |
7 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:35.80 |
304 |
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
50m |
2:35.22 |
299 |
3 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:34.01 |
273 |
4 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:33.80 |
295 |
5 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
2:33.96 |
267 |
6 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.74 |
313 |
7 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:35.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
367 |
1 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:33.31 |
458 |
2 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:28.69 |
373 |
3 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:24.76 |
293 |
4 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
25m |
2:22.66 |
324 |
5 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:23.62 |
323 |
6 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:27.05 |
268 |
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:33.02 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:05 |
|