2017-10-18   09:11:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

18_S
Løb 18, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
434  Jensen Merete Toft  1999  HOLSTEBRO  9926AD  25 m  1:04.36   
420  Fynbo Emma Bugge  2001  HOLSTEBRO  0158AE  25 m  1:05.37   
180  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  1:08.19   
145  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  1:08.41   
159  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  25 m  1:09.18   
146  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  HORSENS  0082BB  25 m  1:09.93   
427  Iversen Thilde Rud  2001  HOLSTEBRO  0154AX  25 m  1:09.99   
411  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  25 m  1:10.17   
417  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  25 m  1:11.24   
10  394  Jensen Mille Kjær  2004  AAS  0418AF  25 m  1:12.75   
11  423  Hatting Maria Cleman  2001  HOLSTEBRO  0106AK  25 m  1:13.03   
12  Birkebæk Cathrine  2004  AGF  0478AG  25 m  1:13.30   
13  440  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  25 m  1:13.69   
14  152  Dam Trine  2001  HORSENS  0126AT  25 m  1:13.70   
15  407  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  25 m  1:14.61   
16  390  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  25 m  1:14.69   
17  421  Godt Annika Hausgaard  2003  HOLSTEBRO  0306AE  25 m  1:15.34   
18  388  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  25 m  1:15.47   
19  Carugati Sarah  2004  AGF  0466AG  25 m  1:15.62   
20  190  Rosenkilde Nicoline  1999  HORSENS  9918AT  25 m  1:15.69   
21  319  Svensgaard Maja Stie  2002  STRUER  0288AQ  25 m  1:15.84   
22  179  Mikkelsen Josefine  2002  HORSENS  0242AT  25 m  1:15.87   
23  323  Christense Alberte Kempel  2004  ST-NEPTUN  0492AE  25 m  1:16.05   
24  Christensen Smilla Bruun  2001  AGF  0154BC  25 m  1:16.14   
25  148  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  25 m  1:16.43   
26  396  Justesen Frida Saks  2004  AAS  0452AM  25 m  1:16.45   
27  415  Byskov Natascha Holm  2000  HOLSTEBRO  0072AY  25 m  1:16.64   
28  244  Nielsen Kathrine Bech  2004  ODDER  0432AJ  25 m  1:16.78   
29  397  Larsen Sarah  2004  AAS  0474AJ  25 m  1:16.86   
30  200  Andersen Julie B.  2002  IKAST  0214AS  25 m  1:17.32   
31  225  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  1:17.42   
32  326  Rasmussen Freja Røjkjær  2004  ST-NEPTUN  0496AD  25 m  1:17.57   
33  386  Aagaard Sia  2004  AAS  0434AB  25 m  1:17.59   
34  337  Nielsen Maria Østergaard  2004  VIBORG  0474AS  25 m  1:17.89   
35  327  Rasmussen Katrine  2004  ST-NEPTUN  0478AV  25 m  1:18.60   
36  198  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  25 m  1:18.70   
37  287  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  25 m  1:18.88   
38  205  Esbensen Marie Graff  2003  IKAST  0336AT  25 m  1:19.58   
39  147  Broersma Feline Flytkjær  2004  HORSENS  0474AK  25 m  1:19.73   
40  352  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  1:19.90   
41  36  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  25 m  1:20.00   
42  360  Sørensen Rikke Struntze  2003  VIBORG  0344AY  25 m  1:20.08   
43  329  Volke Maja  2002  ST-NEPTUN  0228BC  25 m  1:20.24   
44  325  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:20.73   
45  158  Gregersen Stinne Holst  2003  HORSENS  0346AX  25 m  1:20.91   
46  413  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO  0514AN  25 m  1:21.27   
47  404  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  25 m  1:21.83   
48  324  Larsen Laura Vedel  2005  ST-NEPTUN  0554AK  25 m  1:22.05   
49  387  Baumgartner Sara  2005  AAS  0552AN  25 m  1:22.75   
50  203  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:23.08   
51  374  Hansen Alberthe Skovborg  2004  VIBORG  0482AT  25 m  1:23.21   
52  47  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  25 m  1:23.62   
53  303  Røygaard Alfa Frederikke  2003  SILKEBORG  0342BD  25 m  1:24.41   
54  414  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  1:24.49   
55  432  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO  0548AM  25 m  1:24.58   
56  59  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  25 m  1:24.82   
57  230  Riis Agnete  2003  IKAST  0308AW  25 m  1:24.97   
58  232  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:24.99   
59  252  Winther Maria Dyrhauge  2004  ODDER  0468AN  25 m  1:25.03   
60  312  Gadgaard Stine Rejkjær  2003  STRUER  0342AW  25 m  1:25.17   
61  306  Tolderlund Amalie  2005  SILKEBORG  0586AR  25 m  1:25.18   
62  437  Kristiansen Emilie  2003  HOLSTEBRO  0348AY  25 m  1:25.21   
63  143  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  1:25.30   
64  381  Therkildsen Malena Pind  2004  VIBORG  0488AR  25 m  1:25.57   
65  333  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  1:25.61   
66  213  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  1:25.73   
67  68  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  25 m  1:25.89   
68  11  Gadegaard Lucia Ruiz  2006  AGF  0638AC  25 m  1:26.25   
69  373  Andersen Maria Aakmann  2004  VIBORG  0444AV  25 m  1:26.30   
70  48  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  1:26.51   
71  187  Petersen Thea Sofie Holm  2005  HORSENS  0568AR  25 m  1:26.58   
72  379  Ryberg Ella  2004  VIBORG  0446AY  25 m  1:26.64   
73  362  Haarup Majken  2004  VIBORG  0466AW  25 m  1:26.69   
74  457  Pedersen Sille Busk  2003  HOLSTEBRO  0364AS  25 m  1:26.69   
75  207  Holme Sofie Dyg  2005  IKAST  0598AO  25 m  1:26.77   
76  425  Hoffmann Julie  2003  HOLSTEBRO  0384BF  25 m  1:26.89   
77  153  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  25 m  1:27.03   
78  378  Nielsen Freja Jungersen  2004  VIBORG  0484AS  25 m  1:27.41   
79  300  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  1:27.86   
80  260  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  1:28.09   
81  296  Nicholson Tana Korsgaard  2004  SILKEBORG    25 m  1:28.27   
82  215  Krogh Caroline  2002  IKAST  0226BA  25 m  1:28.57   
83  464  Winkel Louise Brendholdt  2004  HOLSTEBRO  0498AN  25 m  1:28.59   
84  382  Villadsen Caroline K.  2004  VIBORG  0466AV  25 m  1:28.69   
85  291  Lindberg Selma  2003  SILKEBORG  0354AU  25 m  1:28.71   
86  433  Jensen Maria Nedergaard  2004  HOLSTEBRO  0438AS  25 m  1:29.17   
87  298  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  1:29.18   
88  243  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  25 m  1:29.47   
89  216  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  1:29.73   
90  10  Futtrup Johanne V.  2005  AGF  0518AI  25 m  1:30.56   
91  412  Bay Cecilie Jinshun Leth  2005  HOLSTEBRO  0514AU  25 m  1:30.70   
92  320  Svensgaard Nanna  2004  STRUER  0458AT  25 m  1:31.46   
93  166  Jørgensen Ida Marie  2005  HORSENS  0502AU  25 m  1:31.83   
94  161  Hansen Emma Bergene  2005  HORSENS  0518AQ  25 m  1:31.98   
95  212  Jensen Laura Sneberg V.  2006  IKAST  0674AS  25 m  1:32.03   
96  443  Løh Laura  2005  HOLSTEBRO  0524AM  25 m  1:32.24   
97  170  Kristensen Signe  2006  HORSENS  0624AK  25 m  1:32.36   
98  208  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  1:32.67   
99  20  Kiyani Orchide  2003  AGF  0334AX  25 m  1:32.99   
100  214  Kristensen Methea  2003  IKAST  0308AQ  25 m  1:33.01   
101  172  Kruse Sofie Vad  2005  HORSENS  0546AK  25 m  1:33.42   
102  66  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  25 m  1:34.22   
103  292  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  1:34.24   
104  169  Kragh Emilie Fig  2005  HORSENS  0534AQ  25 m  1:34.31   
105  334  Mørch Olivia  2006  VIBORG    25 m  1:34.42   
106  466  Leiszner Xenia Juhl  2005  HORSENS  0566AD  25 m  1:34.76   
107  197  Wienberg Amalie Marie  2005  HORSENS  0538AB  25 m  1:34.88   
108  275  Jensen Mille E. S.  2005  SILKEBORG  0564AP  25 m  1:36.11   
109  301  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  1:36.24   
110  410  Bach Anna  2006  HOLSTEBRO  0694AF  25 m  1:36.47   
111  343  Bundgaard Josefine  2005  VIBORG    25 m  1:36.70   
112  441  Lindholm Mille Dahl  2006  HOLSTEBRO  0662AK  25 m  1:38.19   
113  342  Siegenthaler Helene  2006  VIBORG    25 m  1:38.67   
114  237  Halle Caden  2005  ODDER  0596AS  25 m  1:39.15   
115  436  Krabbe Karoline A  2005  HOLSTEBRO    25 m  1:40.58   
116  293  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  1:42.13   
117  309  Wittenhagen Laura  2006  SILKEBORG  0612AM  25 m  1:42.41   
118  261  Bødtger Anne-Sofie  2005  SILKEBORG  0584AP  25 m  1:42.71   
119  157  Gregersen Cecilie Egemose  2005  HORSENS  0542AR  25 m  1:43.01   
120  54  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  25 m  1:43.27   
121  77  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  25 m  1:45.59   
122  288  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  1:45.60   
123  268  Glisic Emilia  2005  SILKEBORG  0524AW  25 m  1:46.09   
124  239  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  25 m  1:46.51   
125  75  Slot Julie Nørgaard  2006  HERNING    25 m  1:46.56   
126  167  Jørgensen Laura Sofie K.  2007  HORSENS  0744AI  25 m  1:47.41   
127  178  Mathiassen Isabella  2007  HORSENS  0708AD  25 m  1:47.97   
128  290  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  1:48.94   
129  453  Nørfjand Katrine  2004  HOLSTEBRO  0424BA  25 m  1:49.38   
130  278  Kempel Rebekka Fjeldmark  2006  SILKEBORG  0664AR  25 m  1:49.73   
131  347  Andreasen Sofie Reinholdt  2005  VIBORG  0524AR  25 m  1:49.85   
132  45  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  25 m  1:51.98   
133  23  Krogh Emma Brogaard  2007  AGF  0742AI  25 m  1:54.91   
134  56  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  25 m  1:56.72   
135  426  Iversen Anne Vorup  2005  HOLSTEBRO  0504AU  25 m  1:56.78   
136  42  Bjerg Cecilia I.  2006  HERNING    25 m  1:58.37   
137  461  Rebouh Nora Louise  2006  HOLSTEBRO  0626AQ  25 m  2:00.25   
138  44  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  25 m  2:03.57   
139  289  Laurs Benedikte Vestfalen  2006  SILKEBORG  0616AR  25 m  2:03.69   
140  259  Bjørn Julie  2006  SILKEBORG  0666AO  25 m  2:06.89   
141  368  Dyrløv Klara Brinch  2006  VIBORG    25 m  2:12.58   
142  49  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  25 m  2:17.74   
143  51  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  25 m  2:17.80   
144  60  Loeven Carlijn  2008  HERNING    25 m  2:23.96   
145  46  Geiger Johanne S.  2008  HERNING    25 m  2:35.53   
146  Buthke Luca  2003  AGF  0366BC  25 m     
147  Drud Mathilde N.  2004  AGF  0444AY  25 m     
148  19  Kallestrup Therese T.  2006  AGF    25 m     
149  25  Mahon Helena  2006  AGF    25 m     
150  64  Nielsen Freja Klarskov  2006  HERNING    25 m     
151  192  Skjelmose Andrea  2007  HORSENS  0728AJ  25 m     
152  246  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  25 m     
153  248  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  25 m     
154  251  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  25 m     
155  276  Jensen Sarah Manicus  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m     
156  282  Kristense Lærke Ljungberg  2007  SILKEBORG  0738AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 september 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare