2017-12-16   17:57:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 36
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
 
Løb 36, 50m Frisvømning Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
75  Julie Nørgaard Slot  2006    HERNING    25m   
410  Anna Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m   
25  Helena Mahon  2006    AGF    25m   
259  Julie Bjørn  2006  0666AO  SILKEBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Johanne S. Geiger  2008    HERNING    25m  1:02.66 
376  Freja Hyttel Jensen  2007    VIBORG    25m  58.29 
248  Marie V. Petersen  2006  0656AP  ODDER    25m  55.19 
377  Emma Kristine S Jørgensen  2006    VIBORG    25m  54.62 
60  Carlijn Loeven  2008    HERNING    25m  55.11 
463  Andrea Sønderby  2004  0404BA  HOLSTEBRO    25m  56.20 
64  Freja Klarskov Nielsen  2006    HERNING    25m  1:01.14 
19  Therese T. Kallestrup  2006    AGF    25m   

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Louise Jeppesen  2008  0886AG  HERNING    25m  53.82 
277  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007  0718AI  SILKEBORG    25m  51.21 
163  Filippa Juul Jensen  2007  0718AJ  HORSENS    25m  50.31 
49  Isabell Thaison Jensen  2007  0734AK  HERNING    25m  48.30 
56  Laura Fjord Kristensen  2006  0696AP  HERNING    25m  48.31 
195  Amalie Thomsen  2007  0708AJ  HORSENS    25m  50.45 
44  Sofie Hedegaard Buhl  2006  0652AS  HERNING    25m  52.62 
251  Sarah Lyse Søe  2007  0764AB  ODDER    25m  54.36 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Cathrine Grønhøj  2007  0758AE  HORSENS    25m  46.41 
42  Cecilia I. Bjerg  2006    HERNING    25m  45.12 
289  Benedikte Vestfalen Laurs  2006  0616AR  SILKEBORG    25m  43.86 
288  Filucca Bing Lauritzen  2007  0754AI  SILKEBORG    25m  43.06 
23  Emma Brogaard Krogh  2007  0742AI  AGF    25m  43.35 
345  Anne Sindberg Lauritsen  2007    VIBORG    25m  44.48 
290  Paula Lindberg  2007  0714AI  SILKEBORG    25m  46.20 
276  Sarah Manicus Jensen  2007  0728AI  SILKEBORG    25m  47.35 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  0744AI  HORSENS    25m  42.29 
278  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006  0664AR  SILKEBORG    25m  41.54 
455  Amalie Lind Pedersen  2005  0598AV  HOLSTEBRO    25m  40.28 
293  Mia Borup Mølgaard  2006  0626AM  SILKEBORG    25m  40.20 
157  Cecilie Egemose Gregersen  2005  0542AR  HORSENS    25m  40.24 
426  Anne Vorup Iversen  2005  0504AU  HOLSTEBRO    25m  41.05 
50  Nicoline Astrup Jensen  2006  0608AP  HERNING    25m  42.05 
246  Freja Obert  2006  0622AT  ODDER    25m  42.96 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Sofie Vad Kruse  2005  0546AK  HORSENS    25m  38.82 
226  Emilie Væring Nielsen  2005  0592AU  IKAST    25m  38.13 
260  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  37.55 
177  Signe Vandborg Madsen  2005  0572AQ  HORSENS    25m  37.54 
443  Laura Løh  2005  0524AM  HOLSTEBRO    25m  37.55 
66  Line Lindhardt Nielsen  2004  0426AO  HERNING    25m  38.02 
343  Josefine Bundgaard  2005    VIBORG    25m  38.42 
54  Liv Hjorth Jørgensen  2007  0754AK  HERNING    25m  39.30 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Nanna Vestergård Johansen  2006  0676AP  ODDER    25m  37.31 
279  Line Knudsen  2005  0532AM  SILKEBORG    25m  36.94 
467  Mathilde Olesen  2005    HORSENS    25m  36.62 
320  Nanna Svensgaard  2004  0458AT  STRUER    25m  36.17 
169  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    25m  36.26 
453  Katrine Nørfjand  2004  0424BA  HOLSTEBRO    25m  36.76 
292  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    25m  37.14 
214  Methea Kristensen  2003  0308AQ  IKAST    25m  37.51 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Laura Håkonsson  2006  0646AO  IKAST    25m  35.79 
287  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  35.50 
300  Silke Maria Pjengaard  2005  0578AR  SILKEBORG    25m  35.20 
378  Freja Jungersen Nielsen  2004  0484AS  VIBORG    25m  35.05 
464  Louise Brendholdt Winkel  2004  0498AN  HOLSTEBRO    25m  35.12 
213  Ida Kristensen  2004  0412AR  IKAST    25m  35.26 
183  Emma Oleander  2004  0472AJ  HORSENS    25m  35.63 
412  Cecilie Jinshun Leth Bay  2005  0514AU  HOLSTEBRO    25m  36.16 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Laura Sneberg V. Jensen  2006  0674AS  IKAST    25m  34.94 
215  Caroline Krogh  2002  0226BA  IKAST    25m  34.44 
404  Gro Sørensen  2002  0248BC  AAS    25m  34.33 
286  Ester Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    25m  34.15 
283  Freja Buchholt Kristensen  2005  0564AS  SILKEBORG    25m  34.28 
284  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    25m  34.39 
243  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  34.60 
373  Maria Aakmann Andersen  2004  0444AV  VIBORG    25m  34.95 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Mette Buur Holt  2003  0344AT  HERNING    25m  33.87 
386  Sia Aagaard  2004  0434AB  AAS    25m  33.82 
425  Julie Hoffmann  2003  0384BF  HOLSTEBRO    25m  33.65 
210  Karen Moos Jensen  2003  0324AM  IKAST    25m  33.33 
340  Josephine Larsen  2004  0476AQ  VIBORG    25m  33.63 
298  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    25m  33.78 
153  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    25m  33.87 
387  Sara Baumgartner  2005  0552AN  AAS    25m  34.09 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    25m  32.89 
230  Agnete Riis  2003  0308AW  IKAST    25m  32.71 
314  Karoline Thagård Jakobsen  2004  0408AU  STRUER    25m  32.67 
187  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    25m  32.49 
203  Weronika L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    25m  32.58 
413  Sofie Bjerre  2005  0514AN  HOLSTEBRO    25m  32.70 
422  Mia Kølbæk Hansen  2003  0368BA  HOLSTEBRO    25m  32.80 
402  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  33.15 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Mille Broholm Brixen  2005  0504AG  HOLSTEBRO    25m  32.21 
407  Eva Hjort  2004  0452AE  AAS    25m  32.05 
200  Julie B. Andersen  2002  0214AS  IKAST    25m  31.93 
198  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    25m  31.81 
272  Mette Holstein  2005  0552AI  SILKEBORG    25m  31.87 
393  Agnes Bojsen Jensen  2004  0442AG  AAS    25m  32.04 
57  Maja Fjord Kristensen  2002  0228AO  HERNING    25m  32.12 
324  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  ST-NEPTUN    25m  32.42 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  31.65 
228  Louise Amanda Nielsen  2003  0334AQ  IKAST    25m  31.64 
312  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  0342AW  STRUER    25m  31.51 
323  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  ST-NEPTUN    25m  31.28 
360  Rikke Struntze Sørensen  2003  0344AY  VIBORG    25m  31.38 
352  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  31.51 
48  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    25m  31.64 
295  Pernille Nedergaard  2004  0414AU  SILKEBORG    25m  31.67 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Josefine Mikkelsen  2002  0242AT  HORSENS    25m  31.03 
148  Frederikke Brændgaard  2001  0172BA  HORSENS    25m  30.89 
327  Katrine Rasmussen  2004  0478AV  ST-NEPTUN    25m  30.51 
326  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    25m  30.18 
193  Caroline Nymann Sørensen  2002  0232BA  HORSENS    25m  30.45 
252  Maria Dyrhauge Winther  2004  0468AN  ODDER    25m  30.62 
329  Maja Volke  2002  0228BC  ST-NEPTUN    25m  30.92 
321  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  31.05 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  30.09 
319  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  29.75 
181  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    25m  29.66 
26  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    25m  29.34 
Smilla Bruun Christensen  2001  0154BC  AGF    25m  29.54 
337  Maria Østergaard Nielsen  2004  0474AS  VIBORG    25m  29.70 
150  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  29.89 
225  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  IKAST    25m  30.13 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    25m  29.01 
159  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    25m  28.82 
152  Trine Dam  2001  0126AT  HORSENS    25m  28.29 
22  Nicoline Kristiansen  2002  0278AL  AGF    25m  28.16 
Sarah Carugati  2004  0466AG  AGF    25m  28.27 
146  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    25m  28.67 
430  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    25m  28.96 
394  Mille Kjær Jensen  2004  0418AF  AAS    25m  29.28 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  28.00 
423  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  HOLSTEBRO    25m  27.70 
180  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    25m  27.29 
420  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  27.17 
151  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    25m  27.19 
434  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  27.33 
411  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  27.95 
145  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    25m  28.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare