2017-12-16   17:59:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
 
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
53  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  0647AK  HERNING    25m   
12  Malthe Glent-Thule  2007  0783AG  AGF    25m   
72  Tobias S Rasmussen  2006  0605AM  HERNING    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m   
Oscar F. J. Dencker  2006  0693AB  AGF    25m   
24  Adrian Mahon  2005    AGF    25m   
354  Oliver Heuer  2006    VIBORG    25m   
317  Lasse Klint Nielsen  2006    STRUER    25m   
71  Rasmus S Rasmussen  2006  0615AM  HERNING    25m   
Jonas S. H. Frederiksen  2006  0629AG  AGF    25m   
280  Gustav Kold  2007  0779AG  SILKEBORG    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Mathias Lyngsø  2006    VIBORG    25m  1:54.19 
52  Mads Jeppesen  2006  0613AG  HERNING    25m  1:47.16 
266  Andreas Gaardsted  2005  0517AI  SILKEBORG    25m  1:43.59 
55  Asger Schnieber Klausen  2005  0557AG  HERNING    25m  1:40.15 
359  Frederik D. Liboriussen  2004  0415AO  VIBORG    25m  1:41.54 
165  Mathias H. Johannesen  2004  0421AB  HORSENS    25m  1:44.64 
371  Aksel K. Pedersen  2006    VIBORG    25m  1:53.16 
14  Karl B. Hansen  2006  0653AI  AGF    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  1:37.23 
204  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m  1:36.57 
435  Gustav K Kjeldsen  2004  0447AQ  HOLSTEBRO    25m  1:35.54 
294  Mikkel Mølgaard  2003  0333AQ  SILKEBORG    25m  1:33.51 
318  Oskar Møller Olesen  2003  0333AR  STRUER    25m  1:34.79 
63  Michael F. Mortensen  1994  9495AP  HERNING    25m  1:36.11 
332  Kristian Svenstrup  2005    VIBORG    25m  1:37.14 
191  Mads Berthold Schultz  2005  0543AJ  HORSENS    25m  1:38.30 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  1:32.28 
224  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  1:28.17 
315  Christian Jørgensen  2002  0233AR  STRUER    25m  1:26.05 
418  Mads Drechsler  2005  0561AH  HOLSTEBRO    25m  1:25.95 
240  Alexander Johnsen  2003  0397AC  ODDER    25m  1:26.04 
302  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    25m  1:27.15 
361  Kasper Henriksen  2004  0441AM  VIBORG    25m  1:28.44 
211  Kasper Jensen  2005  0559AJ  IKAST    25m  1:33.33 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Hannibal Nørgård Petersen  2002  0289AO  HERNING    25m  1:24.51 
18  Linus Folke Jensen  2004  0427AO  AGF    25m  1:22.88 
403  William Sloth  2003  0367AJ  AAS    25m  1:21.32 
389  Simon Degn  2003  0351AQ  AAS    25m  1:20.39 
209  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  1:20.85 
242  Sander Møller Jürgensen  2004  0461AB  ODDER    25m  1:21.52 
271  Asger Hatting  2003  0303AK  SILKEBORG    25m  1:24.32 
65  Jonas Klarskov Nielsen  2003  0317AM  HERNING    25m  1:25.77 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  1:19.61 
39  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    25m  1:18.75 
399  Frederik Lindholm  2004  0451AC  AAS    25m  1:16.74 
154  Oliver Fenger  2003  0303AO  HORSENS    25m  1:15.77 
429  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  1:16.39 
442  Mads Lund  2002  0253AO  HOLSTEBRO    25m  1:17.82 
164  Christian Johannesen  2003  0343AH  HORSENS    25m  1:19.01 
269  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  1:19.64 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Christian Ottosen  2002  0261AC  AGF    25m  1:14.52 
21  Nikolaj Petlin Kock  2002  0241AC  AGF    25m  1:13.91 
408  Oskar Allerslev  2002  0275AR  HOLSTEBRO    25m  1:13.72 
15  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    25m  1:12.99 
185  Valdemar D. Pedersen  2002  0287AM  HORSENS    25m  1:13.70 
37  Markus Toft  2003  0377AK  AGF    25m  1:13.85 
171  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  HORSENS    25m  1:14.47 
38  Valdemar Wichmann  2003  0305AJ  AGF    25m  1:15.49 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    25m  1:08.12 
168  Christian Koch  1998  9841AU  HORSENS    25m  1:06.48 
162  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    25m  1:06.42 
144  Esben Vad Arentoft  1999  9957AR  HORSENS    25m  1:04.58 
155  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  HORSENS    25m  1:05.72 
416  Filip Cederstrøm  2002  0285AK  HOLSTEBRO    25m  1:06.46 
428  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  HOLSTEBRO    25m  1:06.60 
438  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    25m  1:08.38 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare