2017-12-17   03:03:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 30
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
19  Therese T. Kallestrup  2006    AGF    25m   
327  Katrine Rasmussen  2004  0478AV  ST-NEPTUN    25m   
369  Anne U. Struntze Sørensen  2006    VIBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
64  Freja Klarskov Nielsen  2006    HERNING    25m   
297  Malou Nørby  2006    SILKEBORG    25m   
251  Sarah Lyse Søe  2007  0764AB  ODDER    25m  1:11.02 
46  Johanne S. Geiger  2008    HERNING    25m  1:12.51 
377  Emma Kristine S Jørgensen  2006    VIBORG    25m   
25  Helena Mahon  2006    AGF    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Carlijn Loeven  2008    HERNING    25m  1:02.89 
376  Freja Hyttel Jensen  2007    VIBORG    25m  1:01.38 
368  Klara Brinch Dyrløv  2006    VIBORG    25m  59.61 
51  Louise Jeppesen  2008  0886AG  HERNING    25m  57.29 
49  Isabell Thaison Jensen  2007  0734AK  HERNING    25m  57.86 
163  Filippa Juul Jensen  2007  0718AJ  HORSENS    25m  1:00.33 
248  Marie V. Petersen  2006  0656AP  ODDER    25m  1:02.88 
259  Julie Bjørn  2006  0666AO  SILKEBORG    25m  1:05.81 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Amalie Thomsen  2007  0708AJ  HORSENS    25m  56.50 
436  Karoline A Krabbe  2005    HOLSTEBRO    25m  51.72 
288  Filucca Bing Lauritzen  2007  0754AI  SILKEBORG    25m  50.12 
161  Emma Bergene Hansen  2005  0518AQ  HORSENS    25m  49.39 
23  Emma Brogaard Krogh  2007  0742AI  AGF    25m  49.79 
379  Ella Ryberg  2004  0446AY  VIBORG    25m  50.92 
160  Cathrine Grønhøj  2007  0758AE  HORSENS    25m  52.40 
289  Benedikte Vestfalen Laurs  2006  0616AR  SILKEBORG    25m  56.69 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006  0664AR  SILKEBORG    25m  48.91 
45  Ida Søndergaard Geiger  2006  0642AS  HERNING    25m  48.61 
342  Helene Siegenthaler  2006    VIBORG    25m  48.01 
453  Katrine Nørfjand  2004  0424BA  HOLSTEBRO    25m  47.17 
290  Paula Lindberg  2007  0714AI  SILKEBORG    25m  47.39 
467  Mathilde Olesen  2005    HORSENS    25m  48.58 
246  Freja Obert  2006  0622AT  ODDER    25m  48.71 
463  Andrea Sønderby  2004  0404BA  HOLSTEBRO    25m  49.24 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  0744AI  HORSENS    25m  46.93 
169  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    25m  46.44 
455  Amalie Lind Pedersen  2005  0598AV  HOLSTEBRO    25m  45.66 
226  Emilie Væring Nielsen  2005  0592AU  IKAST    25m  45.49 
261  Anne-Sofie Bødtger  2005  0584AP  SILKEBORG    25m  45.60 
177  Signe Vandborg Madsen  2005  0572AQ  HORSENS    25m  45.78 
345  Anne Sindberg Lauritsen  2007    VIBORG    25m  46.57 
426  Anne Vorup Iversen  2005  0504AU  HOLSTEBRO    25m  47.06 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Agnete Riis  2003  0308AW  IKAST    25m  45.21 
172  Sofie Vad Kruse  2005  0546AK  HORSENS    25m  44.43 
237  Caden Halle  2005  0596AS  ODDER    25m  44.04 
34  Marie Kromann Møller  2006  0654AM  AGF    25m  43.05 
410  Anna Bach  2006  0694AF  HOLSTEBRO    25m  43.23 
11  Lucia Ruiz Gadegaard  2006  0638AC  AGF    25m  44.21 
412  Cecilie Jinshun Leth Bay  2005  0514AU  HOLSTEBRO    25m  44.73 
279  Line Knudsen  2005  0532AM  SILKEBORG    25m  45.45 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Laura Løh  2005  0524AM  HOLSTEBRO    25m  42.49 
232  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  42.48 
464  Louise Brendholdt Winkel  2004  0498AN  HOLSTEBRO    25m  41.59 
382  Caroline K. Villadsen  2004  0466AV  VIBORG    25m  40.51 
212  Laura Sneberg V. Jensen  2006  0674AS  IKAST    25m  41.41 
243  Laura G. Nedergaard  2005  0572AF  ODDER    25m  41.87 
292  Trine Lundø Michaelsen  2006  0648AJ  SILKEBORG    25m  42.48 
239  Nanna Vestergård Johansen  2006  0676AP  ODDER    25m  42.82 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Mette Buur Holt  2003  0344AT  HERNING    25m  39.77 
265  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    25m  39.09 
213  Ida Kristensen  2004  0412AR  IKAST    25m  38.77 
187  Thea Sofie Holm Petersen  2005  0568AR  HORSENS    25m  38.19 
314  Karoline Thagård Jakobsen  2004  0408AU  STRUER    25m  38.48 
228  Louise Amanda Nielsen  2003  0334AQ  IKAST    25m  38.94 
150  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  39.09 
203  Weronika L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    25m  39.83 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Signe Kristensen  2006  0624AK  HORSENS    25m  37.90 
425  Julie Hoffmann  2003  0384BF  HOLSTEBRO    25m  37.61 
437  Emilie Kristiansen  2003  0348AY  HOLSTEBRO    25m  37.18 
350  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  37.09 
326  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    25m  37.16 
320  Nanna Svensgaard  2004  0458AT  STRUER    25m  37.59 
210  Karen Moos Jensen  2003  0324AM  IKAST    25m  37.71 
432  Maja Fjordside Jensen  2005  0548AM  HOLSTEBRO    25m  37.90 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    25m  36.91 
158  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    25m  36.27 
390  Laura Marie Dige  2004  0404AE  AAS    25m  35.98 
422  Mia Kølbæk Hansen  2003  0368BA  HOLSTEBRO    25m  35.63 
152  Trine Dam  2001  0126AT  HORSENS    25m  35.79 
402  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AAS    25m  36.05 
295  Pernille Nedergaard  2004  0414AU  SILKEBORG    25m  36.80 
413  Sofie Bjerre  2005  0514AN  HOLSTEBRO    25m  37.00 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    25m  35.14 
57  Maja Fjord Kristensen  2002  0228AO  HERNING    25m  34.91 
140  Marikka Andersen  2002  0214AI  HORSENS    25m  34.59 
36  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    25m  33.29 
149  Mille C. Berg  2001  0102AY  HORSENS    25m  33.31 
176  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    25m  34.68 
67  Asta Buur Ovesen  2004  0442AJ  HERNING    25m  34.94 
427  Thilde Rud Iversen  2001  0154AX  HOLSTEBRO    25m  35.55 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Nicoline Kristiansen  2002  0278AL  AGF    25m  32.87 
434  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  31.48 
145  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    25m  30.54 
180  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    25m  29.77 
159  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    25m  29.84 
411  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  31.48 
423  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  HOLSTEBRO    25m  32.02 
182  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    25m  33.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare