2017-12-16   17:58:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
 
Løb 28, 400m Frisvømning Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
306  Amalie Tolderlund  2005  0586AR  SILKEBORG    25m   
283  Freja Buchholt Kristensen  2005  0564AS  SILKEBORG    25m   
Luca Buthke  2003  0366BC  AGF    25m   
277  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007  0718AI  SILKEBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  ST-NEPTUN    25m   
169  Emilie Fig Kragh  2005  0534AQ  HORSENS    25m  6:46.47 
298  Sarah Froberg Pedersen  2006  0694AJ  SILKEBORG    25m  6:17.72 
158  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    25m  6:11.96 
215  Caroline Krogh  2002  0226BA  IKAST    25m  6:13.85 
293  Mia Borup Mølgaard  2006  0626AM  SILKEBORG    25m  6:46.39 
378  Freja Jungersen Nielsen  2004  0484AS  VIBORG    25m  7:34.92 
278  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006  0664AR  SILKEBORG    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
334  Olivia Mørch  2006    VIBORG    25m  6:08.88 
10  Johanne V. Futtrup  2005  0518AI  AGF    25m  6:03.32 
232  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  5:47.29 
338  Anna Varming  2005  0574AJ  VIBORG    25m  5:25.39 
150  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  5:27.30 
300  Silke Maria Pjengaard  2005  0578AR  SILKEBORG    25m  5:52.23 
193  Caroline Nymann Sørensen  2002  0232BA  HORSENS    25m  6:07.17 
161  Emma Bergene Hansen  2005  0518AQ  HORSENS    25m  6:10.18 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  0342AW  STRUER    25m  5:12.73 
225  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  IKAST    25m  5:07.94 
321  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  5:03.29 
430  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    25m  5:00.73 
146  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    25m  5:03.12 
147  Feline Flytkjær Broersma  2004  0474AK  HORSENS    25m  5:04.03 
323  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  ST-NEPTUN    25m  5:09.66 
404  Gro Sørensen  2002  0248BC  AAS    25m  5:17.34 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Frederikke Kruse  2002  0278AI  HERNING    25m  4:56.65 
175  Caroline Liboriussen  2002  0222AT  HORSENS    25m  4:49.18 
181  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    25m  4:43.01 
190  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    25m  4:39.12 
440  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HOLSTEBRO    25m  4:42.61 
173  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  4:48.85 
388  Martha Bjerg  2004  0454AK  AAS    25m  4:52.82 
417  Cecilie Christiansen  2003  0338AR  HOLSTEBRO    25m  4:59.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare