2017-12-16   18:02:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
307  Frederik Rantzau Vejvad  2007  0729AG  SILKEBORG    25m   
52  Mads Jeppesen  2006  0613AG  HERNING    25m  1:54.87 
431  Frederik N Jensen  2007  0741AC  HOLSTEBRO    25m  1:46.76 
356  Lucas Lund Rasmussen  2007    VIBORG    25m  1:41.82 
141  Mathias Løth Andersen  2007  0709AC  HORSENS    25m  1:43.90 
156  Andreas Egemose Gregersen  2003  0311AS  HORSENS    25m  1:48.26 
281  Viktor Kold  2005  0501AL  SILKEBORG    25m  2:05.36 
24  Adrian Mahon  2005    AGF    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Oskar Wiwe Brøste  2004  0459AO  HERNING    25m  1:39.54 
63  Michael F. Mortensen  1994  9495AP  HERNING    25m  1:36.65 
40  Oliver Bennetsen  2005  0565AK  HERNING    25m  1:34.92 
53  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  0647AK  HERNING    25m  1:33.91 
55  Asger Schnieber Klausen  2005  0557AG  HERNING    25m  1:34.87 
70  Sebastian Dunker Rasmusse  2005  0583AJ  HERNING    25m  1:36.47 
305  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  1:39.34 
73  Laurits Romvig Schou  2004  0479AP  HERNING    25m  1:39.76 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
191  Mads Berthold Schultz  2005  0543AJ  HORSENS    25m  1:30.49 
76  Sigurd Wemmelund  2005  0589AI  HERNING    25m  1:30.06 
74  Mads Simonsen  2005  0583AG  HERNING    25m  1:29.18 
194  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  1:27.28 
249  Anders Kammer Riis  2003  0323AR  ODDER    25m  1:27.34 
359  Frederik D. Liboriussen  2004  0415AO  VIBORG    25m  1:29.31 
61  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  0577AG  HERNING    25m  1:30.41 
344  Emil Ulrich Sørensen  2005    VIBORG    25m  1:31.35 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Anton Christiansen  2004  0493AL  IKAST    25m  1:24.93 
418  Mads Drechsler  2005  0561AH  HOLSTEBRO    25m  1:20.56 
419  Joachim Norup Frøjk  2003  0311AP  HOLSTEBRO    25m  1:18.03 
351  Andreas Weis Kallesøe  2004  0491AM  VIBORG    25m  1:17.03 
270  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  1:17.46 
331  Tobias Jakobsen  2005    VIBORG    25m  1:19.92 
62  Alexander Mortensen  2004  0487AB  HERNING    25m  1:22.26 
65  Jonas Klarskov Nielsen  2003  0317AM  HERNING    25m  1:25.11 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    25m  1:14.33 
229  Mathias M. Nielsen  2002  0233AL  IKAST    25m  1:13.05 
263  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    25m  1:10.35 
401  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  AAS    25m  1:08.08 
336  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    25m  1:09.72 
399  Frederik Lindholm  2004  0451AC  AAS    25m  1:11.42 
223  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    25m  1:13.14 
165  Mathias H. Johannesen  2004  0421AB  HORSENS    25m  1:14.77 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  IKAST    25m  1:07.25 
21  Nikolaj Petlin Kock  2002  0241AC  AGF    25m  1:06.32 
171  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  HORSENS    25m  1:05.27 
184  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    25m  1:04.85 
424  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    25m  1:05.02 
339  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  1:06.08 
39  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    25m  1:06.49 
Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  1:07.33 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Thor Brunsgaard  2003  0383AP  ST-NEPTUN    25m  1:03.02 
391  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    25m  1:01.73 
392  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    25m  59.71 
139  Daniel Steen Andersen  1995  9523AG  HORSENS    25m  55.51 
454  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    25m  57.18 
142  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    25m  1:00.51 
206  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  1:02.46 
17  Artúr Jegesi  2002  0277AK  AGF    25m  1:04.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare