2017-11-18   05:43:41
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lørdag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  14 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    25m   
288  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    25m  1:52.89 
219  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  1:43.62 
23  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  1:42.48 
134  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    25m  1:42.75 
52  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  1:48.68 
33  Sofie Løfmark Jensen  2004  0494AW  HERLUFSHOL    25m  2:00.00 
456  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  TRITON B    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  HERLUFSHOL    25m  1:39.76 
400  Sophia Sander-Bjerge  1999  9968BA  SK-SYD    25m  1:33.09 
290  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  1:19.85 
428  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  TRITON B    25m  1:14.39 
446  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:17.29 
373  Emma Schnack  2002  0226AU  SHS-STEVNS    25m  1:32.53 
250  Mathilde Klintby  2004  0492AZ  RINGSTED    25m  1:38.25 
48  Fanta Osatoharimwen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  1:41.85 

 
Heat 3 (5) (Årg. 2006-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Mathilde Vestergaard  2006  0606AI  NYBORG    25m   
265  Anna Møller  2007  0792AG  RINGSTED    25m  2:19.78 
100  Astrid Pries Hansen  2007  0716AC  NAKSKOV    25m  1:58.78 
432  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:28.13 
271  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  1:44.00 
57  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  2:03.67 
348  Freja Møller  2006  0642AF  KORSØR    25m   
               

 
Heat 4 (5) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  0564AN  RINGSTED    25m  1:33.47 
181  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  1:19.98 
37  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  1:15.14 
13  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  1:10.31 
88  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:10.74 
415  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  1:18.06 
75  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  1:23.26 
205  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  1:36.31 

 
Heat 5 (5) (Årg. 1919-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:10.71 
93  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    25m  1:07.16 
388  Thyra Jørgensen  2002  0218AC  SK-SYD    25m  1:04.92 
419  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:04.34 
426  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  1:04.60 
38  Maria Caroline Krumbak  2000  0064AE  HERLUFSHOL    25m  1:06.50 
430  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  1:09.82 
472  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  1:11.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare