2017-09-26   09:29:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Lørdag

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  14 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:46   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
218  Ali Baba  2006  0687AJ  RINGSTED    25m   
188  Timmi Andkjær Kristensen  2007  0735AD  NYBORG    25m   
363  Magnus Hansen  2004  0465AD  SHS-STEVNS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Frederik Strate  2003  0345AS  HERLUFSHOL    25m  2:12.00 
76  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  2:08.19 
26  Tobias Christiansen  2006  0625AK  HERLUFSHOL    25m  1:58.14 
252  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  1:51.97 
178  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  1:56.49 
62  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  2:05.98 
244  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  2:10.64 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Gustav Meinert  2006  0659AH  RINGSTED    25m  1:49.25 
475  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    25m  1:45.00 
87  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  1:44.31 
350  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSØR    25m  1:41.12 
531  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  1:44.06 
461  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  1:45.00 
192  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG    25m  1:48.32 
187  Nikolaj Kobbernagel  2007  0799AB  NYBORG    25m  1:51.31 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  0441AG  KORSØR    25m  1:40.32 
272  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  1:37.84 
193  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    25m  1:35.14 
275  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  1:34.01 
349  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  1:34.21 
308  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m  1:35.59 
89  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:38.04 
201  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG    25m  1:40.77 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
331  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  1:33.44 
237  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:31.79 
346  Lucas Leal  2001  0141AT  KORSØR    25m  1:31.11 
209  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  1:28.75 
319  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:30.68 
195  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG    25m  1:31.18 
94  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:33.38 
279  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  1:33.68 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Oscar Xu  2003  0323AM  SHS-STEVNS    25m  1:28.25 
380  Esben Errebo Bendsen  2004  0401AQ  SK-SYD    25m  1:27.92 
396  Stefan Rasmussen  2004  0449AM  SK-SYD    25m  1:24.87 
412  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  1:24.47 
249  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  1:24.60 
336  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m  1:26.70 
189  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG    25m  1:28.24 
113  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  1:28.50 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
109  Valdemar Jensen  2004  0487AH  NAKSKOV    25m  1:24.24 
370  Phillip Hausmann Olsen  2003  0325AM  SHS-STEVNS    25m  1:23.53 
386  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  1:22.52 
103  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  1:21.03 
352  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  1:21.12 
299  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  1:23.28 
14  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:23.65 
129  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  1:24.28 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  1:19.88 
438  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:19.66 
458  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:17.98 
124  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  1:17.83 
150  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  1:17.93 
194  Mark Kronbæk Nancke  2004  0497AK  NYBORG    25m  1:19.07 
442  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:19.75 
414  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:20.75 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Mikkel Nissen  2002  0245AQ  NYBORG    25m  1:17.67 
468  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  1:16.06 
368  Søren G. Nielsen  2000  0059AL  SHS-STEVNS    25m  1:15.51 
77  Andreas Lind-Ellefsen  2001  0149AP  KALUNDBORG    25m  1:14.11 
390  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  1:15.37 
153  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  1:16.05 
467  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  1:17.40 
136  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  1:17.82 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  1:08.00 
406  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:05.85 
447  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  1:03.82 
104  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  1:02.59 
96  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  1:03.77 
19  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  1:04.00 
311  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  1:05.87 
479  Jon Gooi Ingvarsson  2001    ICELAND    25m  1:11.64 

 
Heat 11 (13) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  1:26.37 
328  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSØR    25m  1:25.54 
263  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  1:25.20 
166  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  1:22.41 
30  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  1:22.92 
444  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:25.29 
208  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  1:25.87 
243  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  1:27.97 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Tobias Lindberg  2003  0397AI  NAKSKOV    25m  1:16.20 
306  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:13.70 
417  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  1:10.43 
160  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  1:09.40 
138  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  1:09.50 
385  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  1:13.02 
305  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  1:15.08 
202  Andreas Pedersen  2003  0331AH  NYBORG    25m  1:16.54 

 
Heat 13 (13) (Årg. 1919-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  1:01.32 
424  Claus Hansen  1995  9593AP  TRITON B    25m  1:00.25 
408  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  58.88 
435  Frans Johannessen  1992  9277AB  TRITON B    25m  56.30 
427  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  57.64 
433  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  59.55 
452  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:00.62 
395  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  1:02.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare