Program för DM kortbana 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ängelholm |
|
Utskriftstid |
13:54 |
|
|
Arrangör |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: LINDAB |
|
Beräknad start 17:20 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
172 |
3 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
25m |
|
267 |
4 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:47.60 |
66 |
5 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
3:10.92 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
284 |
1 |
Simon Ljungbeck |
2000 |
AK2700 |
SS IDEN |
|
25m |
2:45.60 |
342 |
2 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
50m |
2:44.54 |
82 |
3 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:43.29 |
276 |
4 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:42.15 |
162 |
5 |
Hugo Leandersson |
2002 |
AT9102 |
POSEIDON |
|
25m |
2:42.19 |
44 |
6 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:43.61 |
87 |
7 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:44.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
55 |
1 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:39.45 |
258 |
2 |
Erik Boos |
1999 |
AD1399 |
SK TRITON |
|
25m |
2:35.97 |
156 |
3 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
25m |
2:33.92 |
357 |
4 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
25m |
2:32.95 |
163 |
5 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
25m |
2:33.53 |
169 |
6 |
Luke Postema |
1995 |
AS6195 |
POSEIDON |
|
25m |
2:33.93 |
94 |
7 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
2:38.61 |
171 |
8 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
25m |
2:39.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:29.98 |
402 |
2 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:28.88 |
343 |
3 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
25m |
2:28.42 |
92 |
4 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
25m |
2:27.42 |
328 |
5 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:28.01 |
78 |
6 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:28.71 |
295 |
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:29.08 |
77 |
8 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:31.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
2:26.65 |
329 |
2 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:24.33 |
70 |
3 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:23.25 |
393 |
4 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
25m |
2:13.87 |
377 |
5 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
2:17.80 |
132 |
6 |
Anton Persson |
1994 |
AM7394 |
MKK |
|
25m |
2:23.47 |
102 |
7 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
2:25.90 |
341 |
8 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
HS |
|
25m |
2:26.79 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
Utskriftstid |
13:54 |
|