Program för DM kortbana 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ängelholm |
|
Utskriftstid |
07:22 |
|
|
Arrangör |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Engelholms Glass |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
35.36 |
420 |
3 |
Klara Flodmark |
2001 |
AE4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
35.29 |
206 |
4 |
Ella Jeppsson |
2003 |
AD0403 |
SK HAJEN |
|
50m |
35.09 |
155 |
5 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
35.16 |
85 |
6 |
Tilde Röiseth |
2003 |
AF5603 |
LANDSKRONA |
|
50m |
35.33 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
35.03 |
197 |
2 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
34.81 |
255 |
3 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
50m |
34.20 |
257 |
4 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
33.74 |
12 |
5 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
34.10 |
149 |
6 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
50m |
34.66 |
221 |
7 |
Olivia Skog |
2002 |
AI1602 |
SK LÖDDE |
|
50m |
34.86 |
40 |
8 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
KK KARPEN |
|
50m |
35.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
1 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
33.61 |
265 |
2 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
33.34 |
34 |
3 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
33.24 |
178 |
4 |
Emilia Andreasson |
1996 |
AC4296 |
S 71 |
|
25m |
33.19 |
203 |
5 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
33.24 |
314 |
6 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
33.32 |
312 |
7 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
33.41 |
374 |
8 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
25m |
33.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
33.14 |
243 |
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
33.06 |
297 |
3 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
25m |
33.03 |
109 |
4 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
32.97 |
259 |
5 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
25m |
33.00 |
301 |
6 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
33.04 |
376 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
33.10 |
71 |
8 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
33.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
32.88 |
331 |
2 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
32.81 |
146 |
3 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
32.45 |
69 |
4 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
32.12 |
63 |
5 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
32.35 |
244 |
6 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
32.61 |
104 |
7 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
32.85 |
406 |
8 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
32.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
354 |
1 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
31.97 |
164 |
2 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
31.71 |
409 |
3 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
31.69 |
350 |
4 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
25m |
31.46 |
218 |
5 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.58 |
30 |
6 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.71 |
219 |
7 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.80 |
207 |
8 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
25m |
32.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
31.34 |
83 |
2 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
31.08 |
191 |
3 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
30.42 |
124 |
4 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
30.38 |
292 |
5 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
30.39 |
26 |
6 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
25m |
30.70 |
381 |
7 |
Sasa Podric |
2000 |
BS0400 |
HS |
|
25m |
31.19 |
323 |
8 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
31.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Elin Widén |
1998 |
AI4498 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
30.18 |
384 |
2 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
25m |
29.09 |
261 |
3 |
Magdalena Kuras |
1988 |
AR9288 |
SK TRITON |
|
25m |
27.52 |
10 |
4 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
27.36 |
118 |
5 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
25m |
27.49 |
404 |
6 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
28.05 |
396 |
7 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
HS |
|
25m |
29.34 |
119 |
8 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
25m |
30.26 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
Utskriftstid |
07:22 |
|