Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:08 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund/Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (15) |
Beräknad start 17:07 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
750 |
1 |
Adi Holjas |
2005 |
AV1705 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
652 |
2 |
Gustav Aglert |
2004 |
AY4304 |
SS04 |
|
50m |
1:33.57 |
342 |
3 |
Adrian Cabanne |
2004 |
AY6504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:30.00 |
352 |
4 |
Ludvig Johansson |
2003 |
AQ0703 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:27.18 |
217 |
5 |
Mikael Lanestrand |
2005 |
AI7705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:27.95 |
455 |
6 |
Maximus Brandt |
2005 |
AP2105 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:31.85 |
351 |
7 |
Joakim Johansson |
2005 |
AK7105 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:36.13 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
468 |
1 |
Max Ringbom |
2005 |
AJ9705 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:22.48 |
214 |
2 |
Joel Herlitz |
2003 |
AY4703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:20.80 |
282 |
3 |
Wilmer Räni |
2005 |
AM0705 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.74 |
42 |
4 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.62 |
354 |
5 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:18.70 |
403 |
6 |
Filip Hägglund |
2004 |
AV5304 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:19.92 |
345 |
7 |
Sebastian Frisch |
2004 |
AO4104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.84 |
344 |
8 |
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:25.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
400 |
1 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
AV9304 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:17.59 |
259 |
2 |
Adrian Hellberg |
2005 |
AJ3105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.88 |
433 |
3 |
Elliot Wennerström |
2005 |
AK2105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.49 |
642 |
4 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:15.99 |
194 |
5 |
Gustav Dahlberg |
2002 |
AQ4502 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:16.16 |
364 |
6 |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
AL2103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.80 |
415 |
7 |
Felix Noe Glaser |
2003 |
AS5903 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.58 |
206 |
8 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:18.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
237 |
1 |
Ludvig Alverfors |
2004 |
AT8104 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.76 |
682 |
2 |
Artjoms Ponomarjous |
2004 |
AV1904 |
SS04 |
|
50m |
1:14.47 |
198 |
3 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:13.57 |
251 |
4 |
Alan Eriksson |
2005 |
AH2905 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:13.06 |
334 |
5 |
Daniel Agarwal |
2002 |
AU2302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:13.22 |
459 |
6 |
Pontus Hedman |
2002 |
BA3102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:14.29 |
461 |
7 |
Alexander Johem |
2002 |
AF6502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:14.70 |
464 |
8 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:15.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.65 |
286 |
2 |
Einar Styrman |
2005 |
AH3305 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.27 |
508 |
3 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.79 |
30 |
4 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:10.50 |
262 |
5 |
David Holmberg |
2005 |
AH7905 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.70 |
645 |
6 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:10.80 |
397 |
7 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.40 |
356 |
8 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:12.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
432 |
1 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:10.19 |
39 |
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:09.21 |
688 |
3 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
AY2102 |
SS04 |
|
25m |
1:07.50 |
668 |
4 |
Tiger Khan |
2002 |
AY5102 |
SS04 |
|
25m |
1:07.06 |
45 |
5 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:07.19 |
273 |
6 |
Carl Malm |
2005 |
AL7905 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.67 |
499 |
7 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.73 |
516 |
8 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Mattias Moreno |
2002 |
AX5302 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:06.93 |
230 |
2 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
1:06.72 |
31 |
3 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:06.29 |
481 |
4 |
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.01 |
438 |
5 |
Albin Åslund |
2003 |
AT1103 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.22 |
12 |
6 |
Robin Serti |
2001 |
AS4501 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:06.35 |
365 |
7 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:06.75 |
657 |
8 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
25m |
1:07.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
748 |
1 |
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:05.89 |
513 |
2 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.50 |
220 |
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.28 |
401 |
4 |
Kevin Hellman |
2005 |
AC6705 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.22 |
204 |
5 |
Nils Bergman |
2001 |
AX2901 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.28 |
208 |
6 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.30 |
456 |
7 |
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:05.71 |
239 |
8 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
242 |
1 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.55 |
522 |
2 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.44 |
752 |
3 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
AU4301 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:03.99 |
201 |
4 |
Rasmus Neuman |
2002 |
AI2302 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:03.53 |
663 |
5 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
50m |
1:03.88 |
484 |
6 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.21 |
465 |
7 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.45 |
525 |
8 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
284 |
1 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:03.50 |
257 |
2 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:03.18 |
649 |
3 |
Zain Mardeni |
2001 |
AY0501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:02.78 |
202 |
4 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
AD2701 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:02.69 |
346 |
5 |
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:02.77 |
227 |
6 |
Adam Sjöborg |
2001 |
AY8501 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.87 |
671 |
7 |
Per Levander |
2002 |
AD8702 |
SS04 |
|
25m |
1:03.41 |
643 |
8 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:03.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
458 |
1 |
Shane Falk |
2002 |
AP8502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:02.49 |
245 |
2 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:01.59 |
285 |
3 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:01.31 |
683 |
4 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
SS04 |
|
25m |
1:00.58 |
264 |
5 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:01.13 |
228 |
6 |
Noah Sjöborg |
2001 |
AY9501 |
SKURU IK |
|
50m |
1:01.47 |
396 |
7 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:01.81 |
527 |
8 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.32 |
658 |
2 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
25m |
1:00.05 |
2 |
3 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
59.75 |
367 |
4 |
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
59.73 |
517 |
5 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.74 |
420 |
6 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.89 |
210 |
7 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
AR8102 |
SKURU IK |
|
25m |
1:00.18 |
338 |
8 |
Erik Bergstrand |
2002 |
AD3102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.22 |
493 |
2 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.16 |
197 |
3 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
SALTSJÖB |
|
25m |
58.64 |
297 |
4 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
58.39 |
480 |
5 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
58.58 |
7 |
6 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
58.79 |
253 |
7 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
59.17 |
410 |
8 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
59.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
534 |
1 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
58.17 |
520 |
2 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
58.07 |
277 |
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
57.59 |
521 |
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.30 |
477 |
5 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
57.34 |
690 |
6 |
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
SS04 |
|
25m |
57.91 |
392 |
7 |
Kevin Cheng |
2002 |
AI8702 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
58.10 |
350 |
8 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
58.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
412 |
1 |
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
57.23 |
648 |
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
56.82 |
275 |
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.39 |
8 |
4 |
Alexander Koufakis |
2000 |
AM8100 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
54.43 |
417 |
5 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
55.36 |
293 |
6 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
56.17 |
360 |
7 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
57.01 |
260 |
8 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
57.27 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:08 |
|