Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund/Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (9) |
Beräknad start 16:20 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
750 |
3 |
Adi Holjas |
2005 |
AV1705 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
214 |
4 |
Joel Herlitz |
2003 |
AY4703 |
SKURU IK |
|
25m |
1:42.33 |
351 |
5 |
Joakim Johansson |
2005 |
AK7105 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:53.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
342 |
2 |
Adrian Cabanne |
2004 |
AY6504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:40.00 |
459 |
3 |
Pontus Hedman |
2002 |
BA3102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:38.86 |
344 |
4 |
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:37.76 |
345 |
5 |
Sebastian Frisch |
2004 |
AO4104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:38.53 |
352 |
6 |
Ludvig Johansson |
2003 |
AQ0703 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:39.35 |
455 |
7 |
Maximus Brandt |
2005 |
AP2105 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:40.06 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:36.84 |
206 |
2 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:34.60 |
354 |
3 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:33.59 |
33 |
4 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:30.14 |
400 |
5 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
AV9304 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:32.66 |
217 |
6 |
Mikael Lanestrand |
2005 |
AI7705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:34.15 |
468 |
7 |
Max Ringbom |
2005 |
AJ9705 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:35.27 |
652 |
8 |
Gustav Aglert |
2004 |
AY4304 |
SS04 |
|
25m |
1:37.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
682 |
1 |
Artjoms Ponomarjous |
2004 |
AV1904 |
SS04 |
|
50m |
1:29.69 |
464 |
2 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:26.09 |
248 |
3 |
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.68 |
194 |
4 |
Gustav Dahlberg |
2002 |
AQ4502 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:24.01 |
499 |
5 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:24.33 |
364 |
6 |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
AL2103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:25.66 |
645 |
7 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:27.13 |
642 |
8 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:30.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
1 |
David Holmberg |
2005 |
AH7905 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.60 |
433 |
2 |
Elliot Wennerström |
2005 |
AK2105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:21.89 |
516 |
3 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.06 |
456 |
4 |
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:19.45 |
31 |
5 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:19.49 |
403 |
6 |
Filip Hägglund |
2004 |
AV5304 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:20.71 |
461 |
7 |
Alexander Johem |
2002 |
AF6502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:21.97 |
334 |
8 |
Daniel Agarwal |
2002 |
AU2302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:19.21 |
240 |
2 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.74 |
242 |
3 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.61 |
356 |
4 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.08 |
748 |
5 |
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:16.56 |
533 |
6 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.69 |
230 |
7 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
1:17.58 |
45 |
8 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:19.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
408 |
1 |
Tobias Lindberg |
2005 |
AI7105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:14.75 |
431 |
2 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:14.20 |
458 |
3 |
Shane Falk |
2002 |
AP8502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:13.54 |
401 |
4 |
Kevin Hellman |
2005 |
AC6705 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.26 |
643 |
5 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:13.36 |
752 |
6 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
AU4301 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:13.62 |
346 |
7 |
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.63 |
688 |
8 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
AY2102 |
SS04 |
|
25m |
1:14.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
658 |
1 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
25m |
1:12.09 |
392 |
2 |
Kevin Cheng |
2002 |
AI8702 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:09.60 |
410 |
3 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:09.08 |
493 |
4 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.15 |
362 |
5 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.59 |
671 |
6 |
Per Levander |
2002 |
AD8702 |
SS04 |
|
25m |
1:09.38 |
297 |
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.61 |
284 |
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.18 |
654 |
2 |
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
SS04 |
|
25m |
1:03.69 |
350 |
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:02.12 |
478 |
4 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.59 |
260 |
5 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:00.79 |
425 |
6 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.53 |
648 |
7 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:06.07 |
420 |
8 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.12 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:07 |
|