Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:47 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund och Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
622 |
2 |
Signe Kling |
2005 |
AT8605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:12.77 |
558 |
3 |
Cecilia Eklund |
2005 |
BF0205 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:01.47 |
713 |
4 |
Hannah Klamkin |
2005 |
BA0805 |
SPIF SF |
|
25m |
1:55.92 |
703 |
5 |
Andrea Falang |
2004 |
BX5604 |
SPIF SF |
|
50m |
2:01.14 |
615 |
6 |
Julia Isaksson |
2005 |
AT5605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:12.00 |
118 |
7 |
Isabella Chrysostomou Savva |
2004 |
BZ3404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
717 |
0 |
Alma Lilljequist |
2004 |
BV5404 |
SPIF SF |
|
50m |
1:54.07 |
561 |
1 |
Elin Höök |
2005 |
BF0405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:52.34 |
723 |
2 |
Andrea Markowicz Lindén |
2004 |
BS7804 |
SPIF SF |
|
25m |
1:50.55 |
740 |
3 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
AX9805 |
SPIF SF |
|
25m |
1:49.82 |
730 |
4 |
Thyra Rybrink |
2002 |
BY3402 |
SPIF SF |
|
25m |
1:48.54 |
585 |
5 |
Frida Steen |
2005 |
AY1805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:49.70 |
148 |
6 |
Alice Litterfeldt |
2003 |
AZ3803 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:50.12 |
592 |
7 |
Alexandra Ward |
2005 |
BD7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:51.82 |
702 |
8 |
Khulan Chinbat |
2004 |
BS1804 |
SPIF SF |
|
50m |
1:52.95 |
564 |
9 |
Elise Klingh |
2005 |
AT7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:55.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
147 |
0 |
Isabelle Lardner Klang |
2005 |
AP7405 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:47.89 |
20 |
1 |
Wilma Hammargren |
2005 |
BH0805 |
DANDERYD |
|
25m |
1:45.55 |
628 |
2 |
Nora Rönnbro |
2004 |
AU8404 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:44.72 |
636 |
3 |
Magda Westberg |
2005 |
AT5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:43.01 |
728 |
4 |
Josefin Pettersson |
2002 |
BX2802 |
SPIF SF |
|
25m |
1:42.79 |
16 |
5 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
BJ7604 |
DANDERYD |
|
25m |
1:42.86 |
742 |
6 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
AZ5405 |
SPIF SF |
|
25m |
1:44.63 |
83 |
7 |
Emelie Sidén |
2005 |
AL9605 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:44.97 |
607 |
8 |
Alice Fagerlund |
2003 |
BV9403 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:47.10 |
584 |
9 |
Hanna Sköld |
2005 |
AP2805 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:48.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
710 |
0 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
BQ2603 |
SPIF SF |
|
25m |
1:41.85 |
616 |
1 |
Klara Isaksson |
2003 |
BI6803 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:40.81 |
603 |
2 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:39.93 |
562 |
3 |
Lovisa Jardelid |
2005 |
AK1405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.31 |
137 |
4 |
Elin Homnér |
2003 |
BT4203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:37.81 |
565 |
5 |
Mimmi Krekula |
2003 |
AZ3403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:37.90 |
593 |
6 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.45 |
720 |
7 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
BK3404 |
SPIF SF |
|
25m |
1:40.39 |
315 |
8 |
Alva Herlitz |
2005 |
BF4805 |
SKK |
|
25m |
1:41.85 |
22 |
9 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
1:42.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
0 |
Irma Ehrengren |
2005 |
BN9605 |
DANDERYD |
|
25m |
1:37.66 |
627 |
1 |
Ella Olsson |
2004 |
AH9204 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:37.59 |
173 |
2 |
Alice Svensson |
2002 |
BX6602 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:36.64 |
719 |
3 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
BK9204 |
SPIF SF |
|
25m |
1:36.27 |
302 |
4 |
Millie Björlin |
2003 |
CB8203 |
SKK |
|
25m |
1:36.07 |
123 |
5 |
Annie Dovhammar |
2003 |
BV3403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:36.20 |
735 |
6 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
1:36.55 |
779 |
7 |
Hilda Helo |
2003 |
03A483 |
ÅSK |
|
25m |
1:37.39 |
58 |
8 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:37.60 |
630 |
9 |
Embla Stendrake |
2005 |
AI0205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:37.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
573 |
0 |
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:35.68 |
23 |
1 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
1:35.26 |
777 |
2 |
Maura Bergström |
2005 |
05A338 |
ÅSK |
|
50m |
1:34.82 |
328 |
3 |
Klara Svenheim |
2005 |
AT9205 |
SKK |
|
25m |
1:34.11 |
545 |
4 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.41 |
68 |
5 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
AA3804 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:33.84 |
575 |
6 |
Jessika Mudyna |
2004 |
AI7804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:34.47 |
126 |
7 |
Li Elveskog |
2004 |
AW0604 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:34.83 |
721 |
8 |
Ida Lindström |
2004 |
BK1404 |
SPIF SF |
|
25m |
1:35.65 |
773 |
9 |
Emelie Måtar |
2004 |
04A787 |
ÅSF |
|
50m |
1:35.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
782 |
0 |
Kukka Kangas |
2005 |
05A254 |
ÅSK |
|
50m |
1:33.22 |
567 |
1 |
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:32.05 |
560 |
2 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.24 |
799 |
3 |
Ella Suominen |
2005 |
05A308 |
ÅSK |
|
50m |
1:30.37 |
90 |
4 |
Amanda Wensmark |
2005 |
AJ2405 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:29.64 |
66 |
5 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:29.67 |
569 |
6 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.22 |
21 |
7 |
Tova Lindbom |
2002 |
BV8802 |
DANDERYD |
|
25m |
1:31.34 |
608 |
8 |
Clara Flatow |
2003 |
BI9603 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:32.95 |
536 |
9 |
Ella Ekepil |
2005 |
AR0405 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
572 |
0 |
Anna Mattila |
2004 |
BY4804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:29.54 |
738 |
1 |
Emma Thur |
2004 |
AR1804 |
SPIF SF |
|
25m |
1:29.17 |
587 |
2 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:28.04 |
299 |
3 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
1:28.00 |
631 |
4 |
Wilma Stendrake |
2003 |
BB2403 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:27.49 |
57 |
5 |
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:27.65 |
320 |
6 |
Maya Levin |
2004 |
AN3204 |
SKK |
|
25m |
1:28.04 |
171 |
7 |
Elisa Sundberg |
2005 |
AP6805 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:28.41 |
798 |
8 |
Sonila Selimi |
2005 |
05A278 |
ÅSK |
|
25m |
1:29.30 |
56 |
9 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:29.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
586 |
0 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.08 |
589 |
1 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:26.76 |
178 |
2 |
Anna Wainikka |
2004 |
AP7804 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.96 |
764 |
3 |
Stella Donning |
2002 |
02A983 |
ÅSF |
|
25m |
1:25.85 |
89 |
4 |
Ioanna Tsirona |
2004 |
AE2404 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:23.89 |
697 |
5 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
1:24.95 |
737 |
6 |
Emelie Söderström |
2003 |
AW5203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:25.85 |
327 |
7 |
Emelie Sveding |
2005 |
AG8605 |
SKK |
|
25m |
1:25.99 |
440 |
8 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
TUREBERG |
|
25m |
1:26.93 |
783 |
9 |
Minttu Kiili |
2005 |
05A306 |
ÅSK |
|
25m |
1:27.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
0 |
Felicia Larsered |
2003 |
AW2803 |
TUREBERG |
|
25m |
1:22.73 |
172 |
1 |
Erica Sundholm |
2002 |
BO9202 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.66 |
451 |
2 |
Clara Wettergren |
2002 |
AQ3802 |
TUREBERG |
|
25m |
1:20.27 |
776 |
3 |
Ellen Woivalin |
2001 |
01B291 |
ÅSF |
|
25m |
1:19.87 |
439 |
4 |
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
TUREBERG |
|
25m |
1:19.64 |
170 |
5 |
Elma Starrost |
2002 |
AN4202 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:19.68 |
596 |
6 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:19.88 |
624 |
7 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
AF5402 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:20.46 |
769 |
8 |
Jessica Lindholm |
2001 |
01B019 |
ÅSF |
|
25m |
1:21.75 |
446 |
9 |
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:23.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
51 |
0 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:18.53 |
115 |
1 |
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.89 |
67 |
2 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:16.67 |
595 |
3 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.29 |
330 |
4 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
25m |
1:09.72 |
557 |
5 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:14.44 |
576 |
6 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.02 |
325 |
7 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
1:17.79 |
800 |
8 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
03A354 |
ÅSK |
|
25m |
1:18.21 |
304 |
9 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
BI0603 |
SKK |
|
25m |
1:19.47 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:47 |
|