Startliste for SydCup 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Saturday
Løb 19, 100m Butterfly Woman |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Østergaard Micha | 1987 | VI39 | 8748AB | 25 m | 57.02 | |
2 | Raezke Taina | 1992 | ELMSHORN | 133228 | 25 m | 1:01.90 | |
3 | Körner Kea | 1994 | ELMSHORN | 151012 | 25 m | 1:05.05 | |
4 | Enge Deborah | 1995 | SGS BERLIN | 25 m | 1:06.79 | ||
5 | Wunram Annika | 1993 | ELMSHORN | 144940 | 25 m | 1:07.35 | |
6 | Kersch Katrin | 1996 | ELMSHORN | 195267 | 50 m | 1:08.42 | |
7 | Gäbler Inga | 1990 | SG ELBE | 25 m | 1:12.45 | ||
8 | Schartow Lena | 1994 | ELMSHORN | 142664 | 25 m | 1:12.50 | |
9 | Bermel Lena-Sophie | 1996 | ELMSHORN | 195044 | 25 m | 1:13.23 | |
10 | Hoffmann Lea | 1991 | FREDERICIA | 9188AF | 25 m | 1:13.26 | |
11 | Øgendahl Kathrine | 1991 | HSK | 9178AG | 25 m | 1:13.37 | |
12 | Wunram Finnia | 1995 | ELMSHORN | 157004 | 25 m | 1:13.81 | |
13 | Pedersen Cecilie M. | 1993 | FREDERICIA | 9378AA | 25 m | 1:13.92 | |
14 | Kiel Anna | 1993 | KOLDING | 9388AD | 25 m | 1:14.15 | |
15 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 25 m | 1:14.40 | |
16 | Karolewicz Katharina | 1995 | SG ELBE | 25 m | 1:15.20 | ||
17 | Nowak Nina Jil | 1997 | ELMSHORN | 195036 | 50 m | 1:15.41 | |
18 | Strømbeck Pernille | 1994 | OPNØR | 9462AH | 25 m | 1:16.32 | |
19 | Möller Sina | 1995 | FLENSBURG | 184066 | 25 m | 1:16.45 | |
20 | Pelzer Michelle K. | 1995 | ST ESBJERG | 9526AO | 25 m | 1:16.52 | |
21 | Strempel Michelle | 1992 | SSC BERLIN | 138244 | 25 m | 1:17.61 | |
22 | Schuchhardt Vivien | 1992 | SSC BERLIN | 25 m | 1:19.20 | ||
23 | Kristensen Trine | 1995 | LYSENG | 9568AC | 25 m | 1:19.26 | |
24 | Rasmussen Trine Fredsø | 1989 | LYSENG | 8962AA | 25 m | 1:19.60 | |
25 | Grassmann Friederieke | 1995 | FRIESEN | 159274 | 25 m | 1:20.00 | |
26 | Wopalka Dalinda | 1995 | FRIESEN | 162206 | 25 m | 1:20.00 | |
27 | Nuppenau Lisa-Marie | 1996 | SG ELBE | 25 m | 1:20.65 | ||
28 | Kynde Mia | 1994 | LYSENG | 9496AI | 25 m | 1:20.95 | |
29 | Hansen Tatjana | 1997 | SØNDERBORG | 9724AG | 25 m | 1:21.02 | |
30 | Harder Louise | 1995 | BOV | 9506AS | 25 m | 1:21.26 | |
31 | Elbe Kira | 1995 | SSC BERLIN | 160300 | 25 m | 1:21.70 | |
32 | Ahrenkiel Helle | 1993 | OPNØR | 9314AM | 25 m | 1:22.20 | |
33 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 25 m | 1:22.97 | |
34 | Madsen Katharina | 1995 | ST ESBJERG | 9578AF | 25 m | 1:23.80 | |
35 | Groht Alina | 1998 | FLENSBURG | 200854 | 25 m | 1:23.84 | |
36 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 25 m | 1:24.11 | |
37 | Tesch Nela | 1996 | ELMSHORN | 219097 | 25 m | 1:24.20 | |
38 | Helbo Line | 1996 | HORSENS | 9614AK | 25 m | 1:25.59 | |
39 | Cwiklinski Jasmin | 1997 | SG ELBE | 25 m | 1:25.99 | ||
40 | Kofoed Frederikke | 1995 | ST ESBJERG | 9592AB | 25 m | 1:26.54 | |
41 | Kaya Tilbe | 1995 | ODDER | 9572AM | 25 m | 1:26.55 | |
42 | Betzholz Laura | 1994 | SSC BERLIN | 210155 | 25 m | 1:27.39 | |
43 | Aluede Louisa | 1999 | SGS BERLIN | 25 m | 1:27.73 | ||
44 | Freiberg Mette | 1987 | KORAL | 25 m | 1:28.43 | ||
45 | Teichmann Sophie | 1997 | SG ELBE | 25 m | 1:28.79 | ||
46 | Hennig Natalie | 1996 | FLENSBURG | 173724 | 25 m | 1:28.92 | |
47 | Dahlhus Malene | 1995 | HORSENS | 9506AM | 50 m | 1:30.26 | |
48 | Krarup Eline | 1996 | ST ESBJERG | 9696AJ | 25 m | 1:31.18 | |
49 | Søgaard Silje Koberg | 1997 | BOV | 25 m | 1:31.76 | ||
50 | Krasniqi Fjolla | 1997 | SG ELBE | 226075 | 25 m | 1:34.20 | |
51 | Langford Kate | 1997 | SG ELBE | 200261 | 25 m | 1:35.00 | |
52 | Brohus Maj | 1996 | HORSENS | 9604AV | 25 m | 1:35.35 | |
53 | Klugmann Saskia | 1996 | SSC BERLIN | 210159 | 25 m | 1:36.42 | |
54 | Teichmüller-Donado Sophia | 1998 | POSEIDON B | 25 m | 1:38.50 | ||
55 | Moeser Louisa | 1999 | POSEIDON B | 25 m | 1:39.20 | ||
56 | Støttrup Mie Skøtt | 1996 | TRITON | 9666AU | 25 m | 1:41.38 | |
57 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 25 m | 1:46.79 | |
58 | Meißner Jane | 1998 | FLENSBURG | 224094 | 25 m | 1:48.76 | |
59 | Hoffmann Annika | 1999 | FLENSBURG | 250882 | 25 m | 1:54.32 | |
60 | Teichmann Franziska | 1999 | SG ELBE | 25 m | 1:57.00 | ||
61 | Hyldgaard Freja | 1998 | TRITON | 25 m | 2:04.07 | ||
62 | Møller-Sørensen Camille | 1996 | KOLDING | 25 m | |||
63 | Pil Emilie | 1995 | FREDERICIA | 9532AW | 25 m | ||
64 | Hvalsøe Julia | 1995 | HSK | 9502AQ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |