Startliste for SydCup 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Saturday
Løb 10, 50m Butterfly Man |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Scheibe Roman | 1991 | ELMSHORN | 133226 | 50 m | 25.67 | |
2 | Kamp Michael | 1992 | ELMSHORN | 133234 | 25 m | 25.82 | |
3 | Kopp Mathias | 1984 | SG ELBE | 25 m | 26.23 | ||
4 | Knudsen Jakob Bjerre | 1990 | LYSENG | 9033AD | 25 m | 26.34 | |
5 | Erdbrink Tobias | 1985 | FRIESEN | 062573 | 25 m | 26.50 | |
6 | Wudtke Paul | 1992 | POSEIDON B | 25 m | 26.80 | ||
7 | Ahme Leif | 1989 | POSEIDON H | 25 m | 26.81 | ||
8 | Mitterer Robin | 1991 | SGS BERLIN | 25 m | 26.90 | ||
9 | Dammer Rene | 1983 | FRIESEN | 060105 | 25 m | 26.99 | |
10 | Hansen Peter Lund | 1992 | ST ESBJERG | 9259AG | 25 m | 27.20 | |
11 | Kiyar Tamer | 1991 | POSEIDON B | 25 m | 27.20 | ||
12 | Larsen Anders | 1991 | KOLDING | 9175AG | 25 m | 27.32 | |
13 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | WEST SWIM | 9149AF | 50 m | 27.48 | |
14 | Søgaard Jan | 1987 | KOLDING | 8759AA | 25 m | 27.52 | |
15 | Pedersen Mathias T. | 1989 | NYBORG | 8917AC | 25 m | 27.73 | |
16 | Seistrup Johan | 1989 | FREDERICIA | 8957AE | 50 m | 27.73 | |
17 | Roth Tom | 1991 | POSEIDON B | 25 m | 27.80 | ||
18 | Rode Philip | 1992 | POSEIDON B | 25 m | 27.80 | ||
19 | Kopp Lars | 1991 | SG ELBE | 25 m | 27.84 | ||
20 | Wesselink Kris | 1990 | ST ESBJERG | 9065AG | 25 m | 27.91 | |
21 | Dobschin Tobias | 1993 | POSEIDON B | 25 m | 28.10 | ||
22 | Sierck Tobias | 1995 | ELMSHORN | 161532 | 25 m | 28.18 | |
23 | Larsen Kenneth | 1991 | OPNØR | 9149AD | 25 m | 28.44 | |
24 | Hansen Ole | 1992 | ST ESBJERG | 9283AE | 25 m | 28.49 | |
25 | Hansen Morten | 1993 | ST ESBJERG | 9361AH | 25 m | 28.55 | |
26 | Dyrehauge Kasper | 1989 | KORAL | 8911AF | 25 m | 28.64 | |
27 | Andersen Daniel Steen | 1995 | HORSENS | 9523AG | 25 m | 28.66 | |
28 | Bonnesen Søren Smidt | 1992 | SØNDERBORG | 9203AD | 25 m | 28.67 | |
29 | Staib Philip | 1991 | SØNDERBORG | 9119AC | 25 m | 28.73 | |
30 | Andersen Nils Just | 1992 | LYSENG | 9277AD | 25 m | 28.84 | |
31 | Kreft Sebastian | 1992 | SGS BERLIN | 25 m | 28.88 | ||
32 | Bonnesen Christian Smidt | 1993 | SØNDERBORG | 9327AC | 25 m | 28.92 | |
33 | Timmermann Jacob | 1986 | FRIESEN | 159273 | 25 m | 29.00 | |
34 | Eriksen Dennis | 1990 | KOLDING | 9091AA | 50 m | 29.08 | |
35 | Sørensen Henrik Rathschau | 1993 | WEST SWIM | 9303AC | 25 m | 29.16 | |
36 | Andersen Mads | 1991 | HSK | 9183AD | 25 m | 29.20 | |
37 | Kurzmann Fabian | 1994 | SGS BERLIN | 25 m | 29.31 | ||
38 | Niestroy Florian | 1991 | SSC BERLIN | 160304 | 25 m | 29.53 | |
39 | Levsen Sören | 1991 | FLENSBURG | 134921 | 25 m | 29.79 | |
40 | Müller Robin | 1994 | POSEIDON B | 25 m | 29.80 | ||
41 | Stöber Steven | 1995 | SSC BERLIN | 160296 | 25 m | 29.92 | |
42 | Jensen Christian | 1993 | KOLDING | 9339AC | 25 m | 29.93 | |
43 | Meinßer André | 1984 | FRIESEN | 111816 | 25 m | 30.00 | |
44 | Månsson Alexander Højen | 1994 | NYBORG | 9413AI | 25 m | 30.60 | |
45 | Uridat Fabian | 1995 | SG ELBE | 25 m | 30.79 | ||
46 | Jensen Mikkel | 1995 | FREDERICIA | 9509AK | 25 m | 31.24 | |
47 | Zeisler Tobias | 1994 | SGS BERLIN | 25 m | 32.47 | ||
48 | Witt Maurice | 1995 | FRIESEN | 159272 | 25 m | 32.50 | |
49 | Nietschke Jan-Phillip | 1995 | ELMSHORN | 151531 | 25 m | 32.78 | |
50 | Engelbreth Jacob Josias | 1995 | SØNDERBORG | 9545AE | 25 m | 33.51 | |
51 | Heidtmann Jacob | 1994 | ELMSHORN | 152217 | 25 m | 33.54 | |
52 | Bermel Thore | 1998 | ELMSHORN | 195233 | 25 m | 33.57 | |
53 | Stumpf Markus | 1993 | SSC BERLIN | 236829 | 25 m | 33.68 | |
54 | Tolstrup Victor | 1996 | FREDERICIA | 9663AA | 50 m | 33.85 | |
55 | Tygesen Mathias Niemann | 1995 | HSK | 9581AQ | 25 m | 34.31 | |
56 | Christensen Rasmus | 1996 | BOV | 9695AD | 25 m | 34.58 | |
57 | Jensen Thomas | 1994 | KOLDING | 9447AL | 25 m | 34.81 | |
58 | Petersen Henrik | 1994 | BOV | 9403AK | 25 m | 34.83 | |
59 | Arndt Vincent | 1997 | SGS BERLIN | 25 m | 34.92 | ||
60 | Körner Jonte | 1997 | SG ELBE | 25 m | 34.93 | ||
61 | Haraldson Daniel F. | 1994 | HSK | 9459AQ | 25 m | 34.93 | |
62 | Ydegaard Daniel | 1996 | OPNØR | 9649AK | 25 m | 35.08 | |
63 | Nielsen Rasmus Mohr | 1996 | SØNDERBORG | 9605AF | 25 m | 35.81 | |
64 | Svitchenok Danil | 1997 | ELMSHORN | 195260 | 25 m | 35.86 | |
65 | Hoffmann Arne | 1996 | FLENSBURG | 200862 | 25 m | 35.86 | |
66 | Andersen Jacob Dahl | 1994 | FREDERICIA | 25 m | 36.00 | ||
67 | Konheiser Lars | 1994 | ELMSHORN | 141448 | 25 m | 36.03 | |
68 | Witt Jannik | 1997 | ELMSHORN | 195294 | 25 m | 36.47 | |
69 | Sørensen Mads | 1995 | FREDERICIA | 9575AF | 50 m | 37.15 | |
70 | Maron Emil | 1996 | HSK | 9681AG | 25 m | 37.19 | |
71 | Terp Asger | 1996 | SØNDERBORG | 50 m | 37.84 | ||
72 | Terp Patrik | 1994 | NYBORG | 9427AP | 25 m | 39.09 | |
73 | Akyüz Ali- Kemal | 1998 | SGS BERLIN | 25 m | 39.96 | ||
74 | Hansen Asger Richard | 1996 | OPNØR | 9625AG | 25 m | 40.09 | |
75 | Kuus Rasmus William | 1996 | SØNDERBORG | 9699AA | 50 m | 40.56 | |
76 | Sørensen Jonas Priess | 1998 | FREDERICIA | 9827AI | 25 m | 41.28 | |
77 | Keil Timur | 1994 | SSC BERLIN | 210156 | 25 m | 42.12 | |
78 | Hoffmann Björn | 1998 | FLENSBURG | 200863 | 25 m | 42.42 | |
79 | Sandal Cenk | 2000 | SG ELBE | 25 m | 43.78 | ||
80 | Ruholl Christoph | 1998 | SG ELBE | 25 m | 45.00 | ||
81 | Danielsen Oliver | 1996 | KOLDING | 9673AN | 25 m | 45.66 | |
82 | Jepsen Hans Henrik | 1995 | OPNØR | 9591AK | 25 m | 45.70 | |
83 | Jürgensen Steffen Møller | 1996 | ODDER | 9613AG | 25 m | 45.94 | |
84 | Christiansen Jesper L. | 1995 | OPNØR | 9557AQ | 25 m | 46.49 | |
85 | Jensen Alexander | 1998 | HORSENS | 9879AI | 25 m | 47.90 | |
86 | Gravgaard Christian | 1997 | KOLDING | 9701AH | 25 m | 47.95 | |
87 | Jensen Stefan | 1995 | ST ESBJERG | 9521AJ | 25 m | 47.96 | |
88 | Olesen Morten Høybye | 1997 | NYBORG | 9785AE | 50 m | 49.44 | |
89 | Fredenslund Søren | 1996 | SØNDERBORG | 25 m | 51.13 | ||
90 | Petersen Lars H. | 1996 | TRITON | 9679AK | 25 m | 51.19 | |
91 | Hansen Pascal | 1995 | FLENSBURG | 239877 | 25 m | 51.39 | |
92 | Berg Magnus Stender | 1999 | HSK | 9939AF | 25 m | 54.23 | |
93 | Jensen Richart | 1997 | OPNØR | 9755AM | 25 m | 1:06.49 | |
94 | Jensen Thomas Søby | 1997 | ODDER | 9719AL | 25 m | ||
95 | Larsen Johannes | 1996 | KOLDING | 9615AF | 25 m | ||
96 | Jensen Mads | 1990 | KOLDING | 9081AB | 25 m | ||
97 | Gosvig Simon | 1990 | KOLDING | 9049AA | 25 m | ||
98 | Rothausen Rasmus | 1994 | ODDER | 9431AR | 25 m | ||
99 | Poulsen Rasmus | 1989 | KOLDING | 8937AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |