Startliste for SydCup 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 21, 200m Medley Woman |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | HORSENS | 9918AC | 25 m | 32.00 | |
2 | Raezke Taina | 1992 | ELMSHORN | 133228 | 25 m | 2:19.18 | |
3 | Charlos Natalie | 1993 | ELMSHORN | 133705 | 25 m | 2:22.44 | |
4 | Mohr Gina | 1985 | ELMSHORN | 081415 | 25 m | 2:26.20 | |
5 | Schuchhardt Nancy | 1995 | SSC BERLIN | 160295 | 25 m | 2:27.64 | |
6 | Wunram Annika | 1993 | ELMSHORN | 144940 | 25 m | 2:28.59 | |
7 | Kersch Katrin | 1996 | ELMSHORN | 195267 | 25 m | 2:32.10 | |
8 | Philipsen Marie | 1992 | WEST SWIM | 9244AG | 25 m | 2:32.19 | |
9 | Wunram Finnia | 1995 | ELMSHORN | 157004 | 25 m | 2:33.02 | |
10 | Jacobsen Camilla L. | 1994 | NYBORG | 9486AG | 25 m | 2:33.42 | |
11 | Staugaard Emilia | 1994 | SØNDERBORG | 9424AJ | 25 m | 2:33.99 | |
12 | Nowak Nina Jil | 1997 | ELMSHORN | 195036 | 50 m | 2:35.58 | |
13 | Schunk Sina | 1996 | ELMSHORN | 195035 | 50 m | 2:36.36 | |
14 | Maron Kathrine | 1994 | HSK | 9488AN | 25 m | 2:39.01 | |
15 | Bermel Lena-Sophie | 1996 | ELMSHORN | 195044 | 25 m | 2:39.11 | |
16 | Sari Esra | 1995 | SG ELBE | 25 m | 2:39.56 | ||
17 | Hoffmann Lea | 1991 | FREDERICIA | 9188AF | 25 m | 2:40.08 | |
18 | Bargmann Leah Sophie | 1996 | ELMSHORN | 195037 | 25 m | 2:40.75 | |
19 | Sandvang Malene | 1995 | KOLDING | 9566AD | 25 m | 2:40.89 | |
20 | Pedersen Julie | 1992 | HORSENS | 9264AC | 25 m | 2:42.50 | |
21 | Hansen Line Nadia | 1994 | HORSENS | 9456AI | 25 m | 2:43.30 | |
22 | Schmidt Josephine | 1993 | NYBORG | 9354AB | 25 m | 2:44.42 | |
23 | Sierck Saskia | 1993 | ELMSHORN | 133251 | 25 m | 2:44.91 | |
24 | Kunz Marie | 1996 | FRIESEN | 160019 | 25 m | 2:45.00 | |
25 | Hansen Tatjana | 1997 | SØNDERBORG | 9724AG | 25 m | 2:45.47 | |
26 | Nielsen Iben | 1994 | WEST SWIM | 9458AJ | 25 m | 2:46.74 | |
27 | Lading Gitte | 1994 | HORSENS | 9406AA | 25 m | 2:47.87 | |
28 | Kynde Mia | 1994 | LYSENG | 9496AI | 25 m | 2:47.90 | |
29 | Schwill Anna | 1997 | ELMSHORN | 178703 | 25 m | 2:48.93 | |
30 | Roman Alexandra | 1995 | SGS BERLIN | 25 m | 2:49.03 | ||
31 | Groht Alina | 1998 | FLENSBURG | 200854 | 25 m | 2:49.21 | |
32 | Müller Anne-Mette | 1995 | SØNDERBORG | 9542AD | 25 m | 2:49.50 | |
33 | Andersen Katrine | 1993 | KOLDING | 9382AA | 25 m | 2:49.67 | |
34 | Nielsen Signe Ø. | 1996 | BOV | 25 m | 2:49.89 | ||
35 | Westergaard Laura | 1995 | HORSENS | 9528AP | 25 m | 2:50.67 | |
36 | Bornhøft Laura | 1995 | HORSENS | 9532AM | 25 m | 2:50.87 | |
37 | Scheelk Maike | 1997 | ELMSHORN | 195279 | 25 m | 2:51.01 | |
38 | Nissen Sandra | 1996 | SSC BERLIN | 160302 | 25 m | 2:51.20 | |
39 | Hennig Natalie | 1996 | FLENSBURG | 173724 | 25 m | 2:52.49 | |
40 | Henriksen Amalie | 1994 | HSK | 9496AN | 25 m | 2:52.61 | |
41 | Ahrenkiel Helle | 1993 | OPNØR | 9314AM | 25 m | 2:52.78 | |
42 | Pelzer Michelle K. | 1995 | ST ESBJERG | 9526AO | 25 m | 2:53.03 | |
43 | Green Julie | 1994 | OPNØR | 9434AC | 25 m | 2:53.82 | |
44 | Bilderbeek Lianne | 1995 | HSK | 9522AM | 25 m | 2:55.50 | |
45 | Madsen Katharina | 1995 | ST ESBJERG | 9578AF | 25 m | 2:55.93 | |
46 | Holz Pia | 1996 | SG ELBE | 25 m | 2:56.28 | ||
47 | Lannie Daisy | 1994 | ODDER | 9428AN | 25 m | 2:57.10 | |
48 | Steinbach Nadja | 1996 | SG ELBE | 25 m | 2:58.03 | ||
49 | Nuppenau Lisa-Marie | 1996 | SG ELBE | 25 m | 2:58.07 | ||
50 | Holm Julie Troldtoft | 1994 | SØNDERBORG | 9424AD | 25 m | 2:58.77 | |
51 | Kofoed Frederikke | 1995 | ST ESBJERG | 9592AB | 25 m | 2:59.22 | |
52 | Cwiklinski Jasmin | 1997 | SG ELBE | 25 m | 2:59.61 | ||
53 | Stolte Talea | 1997 | POSEIDON B | 25 m | 2:59.80 | ||
54 | Kjær Louise | 1994 | HSK | 9496AQ | 25 m | 3:01.97 | |
55 | Kaya Tilbe | 1995 | ODDER | 9572AM | 25 m | 3:02.72 | |
56 | Frandsen Simone | 1995 | KOLDING | 9558AM | 25 m | 3:03.01 | |
57 | Krasniqi Fjolla | 1997 | SG ELBE | 226075 | 25 m | 3:03.37 | |
58 | Petersen Mette Brendstrup | 1996 | BOV | 9642AO | 25 m | 3:03.40 | |
59 | Lundsfryd Ditte | 1994 | NYBORG | 9426AT | 25 m | 3:03.74 | |
60 | Helbo Line | 1996 | HORSENS | 9614AK | 25 m | 3:04.39 | |
61 | Barlo Emma Jacobsen | 1994 | ST ESBJERG | 9486AF | 25 m | 3:05.25 | |
62 | Jacobsen Jasmin Koefoed | 1998 | WEST SWIM | 9834AA | 25 m | 3:06.01 | |
63 | Langford Kate | 1997 | SG ELBE | 200261 | 25 m | 3:10.00 | |
64 | Kellmann Pernille Luise | 1998 | SØNDERBORG | 9832AA | 25 m | 3:10.41 | |
65 | Sundstrup Mathilde | 1996 | SØNDERBORG | 9698AE | 25 m | 3:12.06 | |
66 | Biesenthal Caroline | 1998 | POSEIDON B | 25 m | 3:12.89 | ||
67 | Krarup Eline | 1996 | ST ESBJERG | 9696AJ | 25 m | 3:13.33 | |
68 | Oxenvad Julie | 1997 | HSK | 9744AP | 25 m | 3:15.00 | |
69 | Elmann Julie | 1996 | KOLDING | 9608AO | 25 m | 3:15.00 | |
70 | Jørgensen Sofie K | 1996 | NYBORG | 9674AP | 25 m | 3:15.00 | |
71 | Kristensen Katrine | 1997 | NYBORG | 9754AL | 25 m | 3:15.12 | |
72 | Teichmann Sophie | 1997 | SG ELBE | 25 m | 3:15.31 | ||
73 | Meißner Jane | 1998 | FLENSBURG | 224094 | 25 m | 3:16.51 | |
74 | Ølund Anne | 1996 | ODDER | 9666AQ | 25 m | 3:17.93 | |
75 | Jacobsen Ea Mette | 1991 | KORAL | 25 m | 3:19.80 | ||
76 | Lind Anna Luna | 1996 | ODDER | 9628AU | 25 m | 3:20.00 | |
77 | Preuß Julia | 1997 | SG ELBE | 175817 | 25 m | 3:26.70 | |
78 | Armstrong Shanna | 1998 | ST ESBJERG | 9894AG | 25 m | 3:28.65 | |
79 | Mohn Emma | 2000 | POSEIDON B | 25 m | 3:30.00 | ||
80 | Jørgensen Katrine K. | 1997 | ST ESBJERG | 9712AL | 25 m | 3:32.58 | |
81 | Geilich Alena | 1999 | FLENSBURG | 224096 | 25 m | 3:34.53 | |
82 | Jensen Ditte Maria S. | 1997 | HSK | 9736AF | 25 m | 3:37.19 | |
83 | Jørgensen Dorthea | 1998 | KOLDING | 9824AG | 25 m | 3:37.36 | |
84 | Buchholz Charlotte | 1998 | SG ELBE | 25 m | 3:44.95 | ||
85 | Hoffmann Annika | 1999 | FLENSBURG | 250882 | 25 m | 3:46.23 | |
86 | Eben Samira | 1999 | FLENSBURG | 251811 | 25 m | 4:10.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |