Startliste for SM/para-SM/JSM i simning
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 23, 400m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Sagaform |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SJ: Victor Johansson (1998) 3:49.82 2017-04-08 |
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-01-01 |
FM: Adam Paulsson SK Elfsborg 3:53.19 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 169 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 3:49.82 | ||
2 | 50 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | 50 m | 3:52.33 | ||
3 | 108 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 3:56.79 | ||
4 | 586 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 4:00.54 | ||
5 | 116 | Plato Simon | 1993 | HS | 50 m | 4:01.17 | ||
6 | 49 | Olsson Melker | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 4:01.44 | ||
7 | 166 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:02.18 | ||
8 | 148 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:02.43 | ||
9 | 576 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:02.97 | ||
10 | 304 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 4:04.41 | ||
11 | 512 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 4:05.14 | ||
12 | 325 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | 50 m | 4:05.71 | ||
13 | 171 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:05.79 | ||
14 | 305 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 4:06.08 | ||
15 | 170 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:07.02 | ||
16 | 168 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:07.05 | ||
17 | 301 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 4:07.54 | ||
18 | 561 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 4:07.74 | ||
19 | 333 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 4:08.38 | ||
20 | 337 | Rehn Oliver | 2001 | SK NEPTUN | 50 m | 4:08.56 | ||
21 | 105 | Holmström Jonas | 1992 | HS | 50 m | 4:09.08 | ||
22 | 113 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 4:09.83 | ||
23 | 124 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 4:11.47 | ||
24 | 284 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | 50 m | 4:11.66 | ||
25 | 87 | Torola Miro | 1995 | GÖTEBORG | 50 m | 4:11.67 | ||
26 | 221 | Hildesson Johan | 1992 | KUNGÄLV | 50 m | 4:11.81 | ||
27 | 164 | Fürst Markus | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:11.82 | ||
28 | 493 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 4:11.90 | ||
29 | 215 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 4:12.26 | ||
30 | 614 | Eriksson Niclas | 1998 | SPIF SF | 50 m | 4:14.28 | ||
31 | 41 | Berggren Alexander | 1994 | ELFSBORG | 50 m | 4:14.35 | ||
32 | 302 | Arnesen Tim | 1987 | MASS | 50 m | 4:14.94 | ||
33 | 531 | Forsström Erik | 1999 | UPSALA S | 50 m | 4:15.35 | ||
34 | 121 | Troell Isac | 1997 | HS | 50 m | 4:15.91 | ||
35 | 285 | Lindblom William | 1998 | MKK | 50 m | 4:16.59 | ||
36 | 551 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | 50 m | 4:16.63 | ||
37 | 177 | Sabic Ishak | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:16.74 | ||
38 | 442 | Kuijpers Ivo | 1999 | SÄFFLE SS | 50 m | 4:17.43 | ||
39 | 38 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | 50 m | 4:17.58 | ||
40 | 516 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 4:18.04 | ||
41 | 585 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 4:18.14 | ||
42 | 390 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | 50 m | 4:18.28 | ||
43 | 276 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 4:18.48 | ||
44 | 348 | Björklund Johan | 1999 | NJURUNDA | 50 m | 4:18.49 | ||
45 | 544 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | 50 m | 4:18.88 | ||
46 | 532 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 50 m | 4:19.14 | ||
47 | 161 | Bergwall Johan | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:23.48 | ||
48 | 443 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | 50 m | 4:30.52 | ||
49 | 326 | Glenesk Mattias | 1994 | SK NEPTUN | Yard | 4:30.70 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.15 | Utskriftsdatum | 29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 20:24 |