Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
20:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar |
Försök (5) |
Sponsor: CCM Management AB |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 |
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06 |
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:57.99 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
3 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
50m |
2:20.04 |
|
584 |
4 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:16.59 |
|
435 |
5 |
Johan Strandberg |
1997 |
AL3197 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:16.88 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
510 |
1 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:16.57 |
|
203 |
2 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:15.50 |
|
620 |
3 |
Alfred Åström |
1997 |
AP0197 |
SPIF SF |
|
50m |
2:14.41 |
|
397 |
4 |
Oscar Olsson |
1999 |
AK2199 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:13.97 |
|
308 |
5 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
2:14.35 |
|
173 |
6 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:14.49 |
|
376 |
7 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
2:15.99 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
63 |
1 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:11.67 |
|
321 |
2 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:10.92 |
|
251 |
3 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
2:10.18 |
|
494 |
4 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
50m |
2:09.17 |
|
178 |
5 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:09.34 |
|
312 |
6 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
2:10.57 |
|
557 |
7 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:11.16 |
|
124 |
8 |
Isak Vikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
50m |
2:13.90 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
576 |
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:08.89 |
|
446 |
2 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:06.20 |
|
171 |
3 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:03.41 |
|
169 |
4 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:02.71 |
|
519 |
5 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:03.24 |
|
144 |
6 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:03.75 |
|
571 |
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:07.94 |
|
512 |
8 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:09.02 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
460 |
1 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:13.86 |
|
87 |
2 |
Miro Torola |
1995 |
BD1195 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:10.88 |
|
215 |
3 |
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:08.76 |
|
341 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:56.46 |
|
96 |
5 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
50m |
1:58.49 |
|
284 |
6 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
MKK |
|
50m |
2:10.50 |
|
609 |
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:13.01 |
|
443 |
8 |
Carl Rogne |
1996 |
AC9796 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:16.93 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:29 |
|