Startliste for SM/para-SM/JSM i simning
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 29
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
19:45 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök (8) |
Sponsor: Ateljé Margaretha |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 |
SJ: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 |
MR: Jennie Johansson (1988) 1:07.13 2013-07-06 |
FM: Jennie Johansson SK Neptun 1:07.74 |
|
Heat 1 (8) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
Felicia Andersson |
2001 |
AN9601 |
KOMETERNA |
|
25m |
1:33.21 |
SB14 |
35 |
4 |
Rebecca Löf |
2001 |
AY1801 |
ÖSA |
|
50m |
1:57.14 |
SB14 |
15 |
5 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
BP9498 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:06.67 |
SB6 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
Johanna Wennberg |
1997 |
BC9497 |
MASS |
|
50m |
1:48.88 |
SB9 |
406 |
3 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:17.89 |
|
416 |
4 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:16.45 |
|
449 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:16.76 |
|
271 |
6 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:18.24 |
|
26 |
7 |
Emma Danielsson |
2002 |
AT4202 |
NACKA HI |
|
50m |
1:53.00 |
SB9 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
368 |
1 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:16.17 |
|
533 |
2 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
50m |
1:16.02 |
|
43 |
3 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:15.91 |
|
136 |
4 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS |
|
50m |
1:15.85 |
|
85 |
5 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.86 |
|
389 |
6 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
1:15.95 |
|
562 |
7 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:16.03 |
|
250 |
8 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
AF6697 |
LASS |
|
50m |
1:16.43 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
273 |
1 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:15.72 |
|
86 |
2 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.49 |
|
548 |
3 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:15.36 |
|
545 |
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
1:14.85 |
|
601 |
5 |
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
SS04 |
|
50m |
1:14.88 |
|
47 |
6 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:15.47 |
|
275 |
7 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:15.70 |
|
511 |
8 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:15.76 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
232 |
1 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.34 |
|
387 |
2 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
50m |
1:14.20 |
|
339 |
3 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:13.75 |
|
160 |
4 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.52 |
|
335 |
5 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:13.63 |
|
408 |
6 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:14.07 |
|
197 |
7 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:14.31 |
|
380 |
8 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
1:14.54 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
465 |
1 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:13.36 |
|
357 |
2 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
1:13.05 |
|
570 |
3 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:12.41 |
|
103 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
1:07.59 |
|
592 |
5 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
50m |
1:10.94 |
|
364 |
6 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
1:12.56 |
|
120 |
7 |
Mari-Louise Tran |
1997 |
AL2897 |
HS |
|
50m |
1:13.36 |
|
618 |
8 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.50 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
2 |
1 |
Edit Sjöstrand |
1991 |
|
VBERG PARA |
|
50m |
2:08.92 |
SB14 |
513 |
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:16.32 |
|
478 |
3 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:13.76 |
|
603 |
4 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:08.37 |
|
311 |
5 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
50m |
1:11.68 |
|
505 |
6 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:14.27 |
|
21 |
7 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
BA7694 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:24.20 |
SB14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
19 |
1 |
Maja Reichard |
1991 |
CI0291 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:25.47 |
SB11 |
422 |
2 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:15.48 |
|
473 |
3 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:13.50 |
|
330 |
4 |
Jennie Johansson |
1988 |
AV3688 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:06.30 |
|
248 |
5 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
1:08.65 |
|
332 |
6 |
Linnea Lindberg |
1996 |
AL7696 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.22 |
|
580 |
7 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:17.55 |
|
6 |
8 |
Linnéa Bäckman |
1989 |
|
SOLENS IF |
|
25m |
1:30.63 |
SB14 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:45 |
|