Program för UGP 3 2017, Trollhättan
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
13:18 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (11) |
Beräknad start 19:01 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
Otto Johansson |
2004 |
AM9504 |
S 77 |
|
25m |
1:30.81 |
258 |
4 |
Anton Hägg |
2004 |
AG2904 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:25.64 |
200 |
5 |
Ebbe Johansson |
2004 |
AM0704 |
S 77 |
|
25m |
1:25.73 |
39 |
6 |
Ludvig Eriksson |
2004 |
AY2104 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:32.48 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
Nils Skallsjö |
2004 |
AS9304 |
MASS |
|
25m |
1:23.68 |
123 |
2 |
Sixten Bohlin |
2003 |
AY2903 |
MASS |
|
25m |
1:19.76 |
202 |
3 |
David Kjellgren |
2004 |
AI4504 |
S 77 |
|
25m |
1:17.89 |
245 |
4 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:17.49 |
279 |
5 |
Felix Persson |
2000 |
AY2900 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
1:17.56 |
256 |
6 |
Leon Heal |
2003 |
AG0103 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:19.36 |
141 |
7 |
Erik Hasselberg |
2003 |
AO0503 |
MASS |
|
25m |
1:22.48 |
155 |
8 |
Ludvig Ling |
2004 |
AS5304 |
MASS |
|
25m |
1:24.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
AX9301 |
S 77 |
|
25m |
1:15.01 |
268 |
2 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
AH6704 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:13.16 |
82 |
3 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
AV7102 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:12.94 |
190 |
4 |
Simon Wretborn |
2003 |
AJ0903 |
MASS |
|
25m |
1:11.05 |
19 |
5 |
Klas Sandgren |
2002 |
AG4902 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.71 |
115 |
6 |
Isak Silow |
2002 |
AV1102 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:13.08 |
235 |
7 |
Isak Helgesson |
2003 |
AF0103 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:14.79 |
232 |
8 |
Philip Bråneke |
2004 |
AI6304 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:17.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
95 |
1 |
Aksel Dagberg |
2000 |
AX7500 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:10.17 |
259 |
2 |
William Hägg |
2002 |
AM1502 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:09.98 |
214 |
3 |
Noel Bohlin |
2003 |
AM4903 |
S 02 |
|
25m |
1:09.89 |
151 |
4 |
Felix Kinnander |
2004 |
AI6504 |
MASS |
|
25m |
1:09.45 |
266 |
5 |
Oscar Lindblad |
2003 |
AL1903 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:09.82 |
239 |
6 |
Ludvig Johansson |
2003 |
AM9903 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:09.92 |
55 |
7 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
AS9503 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.00 |
265 |
8 |
Sigge Larsson |
2002 |
AP9702 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:10.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
MASS |
|
50m |
1:08.46 |
119 |
2 |
Elias Anderson |
2003 |
AO8303 |
MASS |
|
25m |
1:07.76 |
48 |
3 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.64 |
38 |
4 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.47 |
86 |
5 |
William Olsson |
2002 |
AT7502 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:07.49 |
156 |
6 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
50m |
1:07.73 |
130 |
7 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
25m |
1:08.38 |
253 |
8 |
Patrik Chung |
2000 |
AU4900 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:09.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
50m |
1:05.95 |
224 |
2 |
Linus Olofsson |
2003 |
AL6503 |
S 02 |
|
25m |
1:05.84 |
92 |
3 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
AT9502 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:05.11 |
234 |
4 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
AK2902 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:04.45 |
223 |
5 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
1:04.55 |
227 |
6 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
25m |
1:05.42 |
147 |
7 |
Elliot Iséni |
2003 |
AF1103 |
MASS |
|
25m |
1:05.89 |
204 |
8 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
S 77 |
|
25m |
1:06.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
25m |
1:03.91 |
172 |
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
25m |
1:03.54 |
243 |
3 |
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:03.23 |
124 |
4 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
AO4902 |
MASS |
|
25m |
1:02.39 |
240 |
5 |
Rasmus Johansson |
2000 |
AI4700 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:02.96 |
182 |
6 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
1:03.25 |
144 |
7 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
AV2701 |
MASS |
|
50m |
1:03.78 |
77 |
8 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
AQ4101 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:04.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
S 77 |
|
25m |
1:01.94 |
22 |
2 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:01.69 |
89 |
3 |
Sebastian Svensson |
2001 |
AU3101 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:01.28 |
32 |
4 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:00.71 |
140 |
5 |
Linus Hagedorn |
2002 |
AI9702 |
MASS |
|
50m |
1:01.04 |
278 |
6 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
1:01.64 |
250 |
7 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
AY5702 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:01.71 |
71 |
8 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
25m |
1:00.46 |
191 |
2 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
59.76 |
132 |
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
59.49 |
228 |
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
59.35 |
133 |
5 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
59.45 |
173 |
6 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
59.57 |
276 |
7 |
Viktor Creutz |
1999 |
AO4799 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
1:00.09 |
40 |
8 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:00.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
ELFSBORG |
|
25m |
59.26 |
198 |
2 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
AJ5599 |
S 77 |
|
25m |
59.16 |
31 |
3 |
Simon Svedberg |
2001 |
AK5701 |
FALKÖPING |
|
50m |
58.62 |
148 |
4 |
Leo Iséni |
2001 |
AE6301 |
MASS |
|
25m |
58.32 |
56 |
5 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
58.44 |
34 |
6 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
59.03 |
21 |
7 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
59.24 |
261 |
8 |
Hampus Johannesson |
2000 |
AM6300 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
59.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
58.06 |
247 |
2 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
57.59 |
67 |
3 |
Gustav Vallin |
2001 |
AV0501 |
GÖTEBORG |
|
25m |
54.89 |
18 |
4 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
ELFSBORG |
|
25m |
52.19 |
104 |
5 |
Malte Lundgren |
2002 |
AC5302 |
LIDKÖPING |
|
25m |
54.78 |
17 |
6 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
25m |
57.45 |
199 |
7 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
57.76 |
7 |
8 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ELFSBORG |
|
25m |
58.31 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
13:18 |
|