Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:02 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
Linda Järvinen |
2003 |
CB6803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
|
633 |
4 |
Jelizaveta Sjomina |
2003 |
CB0603 |
SPIF SF |
|
50m |
|
121 |
5 |
Emma Danielsson |
2002 |
AT4202 |
NACKA HIF |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
542 |
0 |
Isabelle Lindström |
2003 |
CA7203 |
SS04 |
|
50m |
|
628 |
1 |
Thyra Rhybrink |
2002 |
BY3402 |
SPIF SF |
|
25m |
1:41.47 |
138 |
2 |
Frida Bohman |
2003 |
BT2603 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.71 |
109 |
3 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:25.07 |
189 |
4 |
Alice Svensson |
2002 |
BX6602 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.87 |
175 |
5 |
Elin Homnér |
2003 |
BT4203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:23.81 |
589 |
6 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
BQ2603 |
SPIF SF |
|
25m |
1:25.31 |
423 |
7 |
Alma Söderqvist |
2003 |
BS7803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:27.19 |
172 |
8 |
Filippa Hammarén |
2002 |
BY2602 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
515 |
0 |
Linnea Andreasson |
2003 |
BQ1603 |
SS04 |
|
25m |
1:21.56 |
43 |
1 |
Lova Tjernqvist |
2003 |
AP4403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.85 |
149 |
2 |
Annie Dovhammar |
2003 |
BV3403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.69 |
397 |
3 |
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:18.23 |
371 |
4 |
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.68 |
351 |
5 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
BO9803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.79 |
203 |
6 |
Jelena Lajsic |
2002 |
BO1802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.32 |
144 |
7 |
Emilia Cullfors |
2003 |
CA5403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.70 |
208 |
8 |
Alice Litterfeldt |
2003 |
AZ3803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.24 |
428 |
9 |
Amanda Vicente |
2003 |
AL5403 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:21.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
626 |
0 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
BG5203 |
SPIF SF |
|
50m |
1:17.13 |
40 |
1 |
Ella Pettersson |
2002 |
BR8202 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:16.19 |
488 |
2 |
Maja Sköld |
2002 |
AP1602 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.25 |
96 |
3 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:14.26 |
119 |
4 |
Tuva Walnum |
2003 |
CA6403 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:13.88 |
204 |
5 |
Sofija Lajsic |
2002 |
BO2802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.02 |
31 |
6 |
Lisa Eriksson |
2003 |
AO9403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:14.52 |
164 |
7 |
Lova Gottberg |
2003 |
BH5403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.61 |
415 |
8 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:16.58 |
361 |
9 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:17.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
554 |
0 |
Alexandra Reiman |
2002 |
BS9602 |
SS04 |
|
25m |
1:13.82 |
519 |
1 |
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
SS04 |
|
25m |
1:13.48 |
591 |
2 |
Julia Grill |
2002 |
AL4602 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.02 |
200 |
3 |
Embla Wihk |
2002 |
BD9602 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:12.08 |
61 |
4 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.75 |
338 |
5 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.80 |
622 |
6 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:12.61 |
570 |
7 |
Maria Bang |
2003 |
BE8803 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.35 |
93 |
8 |
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
1:13.52 |
36 |
9 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:13.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
0 |
Alva Udell |
2003 |
AO4603 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:10.97 |
466 |
1 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.30 |
448 |
2 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.05 |
125 |
3 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
BX5802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.94 |
544 |
4 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
BC7802 |
SS04 |
|
25m |
1:09.86 |
242 |
5 |
Elma Starrost |
2002 |
AN4202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.92 |
425 |
6 |
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
AX9803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.98 |
8 |
7 |
Jemina Granholm |
2002 |
BB9802 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:10.27 |
437 |
8 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.31 |
408 |
9 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:11.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
370 |
0 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.64 |
282 |
1 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.35 |
312 |
2 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
BI0603 |
SKK |
|
25m |
1:09.06 |
306 |
3 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.66 |
308 |
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.41 |
53 |
5 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.55 |
147 |
6 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:08.85 |
77 |
7 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:09.12 |
522 |
8 |
Lisa Candelius |
2003 |
AT9803 |
SS04 |
|
25m |
1:09.57 |
493 |
9 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
0 |
Lovisa Edman |
2003 |
AU5203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:08.33 |
434 |
1 |
Stella Alin |
2002 |
BC1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:08.32 |
630 |
2 |
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:07.78 |
365 |
3 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:07.48 |
449 |
4 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.26 |
55 |
5 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:07.37 |
171 |
6 |
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:07.58 |
557 |
7 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
1:08.25 |
283 |
8 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.33 |
417 |
9 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:08.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
0 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:07.13 |
244 |
1 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
AC9602 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:06.29 |
293 |
2 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.66 |
543 |
3 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
25m |
1:05.31 |
470 |
4 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.93 |
284 |
5 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.29 |
92 |
6 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:05.57 |
335 |
7 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.05 |
278 |
8 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:06.53 |
174 |
9 |
Vendela Hillström |
2003 |
AW5803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:07.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
247 |
0 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:04.71 |
445 |
1 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.51 |
274 |
2 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.45 |
72 |
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.11 |
310 |
4 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
1:03.98 |
80 |
5 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.08 |
84 |
6 |
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.13 |
69 |
7 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.50 |
388 |
8 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:04.60 |
271 |
9 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
0 |
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:03.75 |
379 |
1 |
Emma Roloff |
2002 |
AT6402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:03.34 |
604 |
2 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
1:02.66 |
273 |
3 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:02.46 |
57 |
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:01.20 |
438 |
5 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:01.34 |
324 |
6 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
1:02.65 |
642 |
7 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
1:03.02 |
74 |
8 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:03.61 |
376 |
9 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.93 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:02 |
|