Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
3:40.10 |
620 |
3 |
Adam Njegovanovic |
2003 |
AW5703 |
SPIF SF |
|
50m |
3:25.55 |
494 |
4 |
Edward Tarish |
2003 |
AX9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:23.89 |
234 |
5 |
Alex Rappoccio |
2002 |
AY3502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:25.43 |
51 |
6 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
3:26.54 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
0 |
Nicolai Kristersson Campe |
2002 |
AF5502 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
3:13.57 |
193 |
1 |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
AY7502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:09.62 |
597 |
2 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
50m |
3:04.89 |
485 |
3 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:01.36 |
305 |
4 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:56.66 |
489 |
5 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:58.21 |
294 |
6 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:04.28 |
524 |
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
3:05.67 |
631 |
8 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
3:10.65 |
593 |
9 |
Emanuel Hjälm |
2002 |
AV2702 |
SPIF SF |
|
25m |
3:18.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
0 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.33 |
555 |
1 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
SS04 |
|
25m |
2:46.69 |
328 |
2 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
2:43.06 |
60 |
3 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:37.38 |
452 |
4 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:31.72 |
286 |
5 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:36.51 |
7 |
6 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:42.41 |
409 |
7 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:44.28 |
259 |
8 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:48.26 |
349 |
9 |
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:54.12 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:38 |
|