2017-12-11   01:13:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
326  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  55.85   
452  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  56.76   
52  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  57.39   
546  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  57.41   
373  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  57.62   
272  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  58.12   
309  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  58.58   
287  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  58.72   
497  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  58.76   
10  381  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  58.91   
11  305  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  59.02   
12  185  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  59.60   
13  328  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  59.66   
14  288  O´Malley Aaron  2002  SPÅRVÄGEN  AI3902  25 m  59.82   
15  123  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  50 m  59.89   
16  478  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  1:00.24   
17  555  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:00.58   
18  342  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  50 m  1:00.65   
19  320  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:00.69   
20  435  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:00.99   
21  223  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  1:01.15   
22  83  Sandh Markus  2002  JÄRFÄLLA S  AZ1302  25 m  1:01.21   
23  262  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:01.59   
24  357  Jonsson Gustav  2002  SÖDERTÖRN  AG6502  50 m  1:01.62   
25  432  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  1:01.77   
26  366  Majta Jakob  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  50 m  1:01.80   
27  265  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  1:02.22   
28  498  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  1:02.43   
29  228  Palmqvist Karl  2002  SK NEPTUN  AZ6102  25 m  1:03.02   
30  248  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  50 m  1:03.26   
31  489  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  50 m  1:03.36   
32  286  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  1:03.65   
33  301  Török Matyas  2002  SPÅRVÄGEN  AQ3502  25 m  1:03.66   
34  75  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:04.19   
35  199  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  AQ9303  50 m  1:04.29   
36  529  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:04.73   
37  270  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  50 m  1:05.04   
38  349  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  50 m  1:05.62   
39  582  Falk Erik  2003  SPIF SF  AL0103  50 m  1:05.68   
40  631  Seemann Hugo  2003  SPIF SF  AT0703  50 m  1:05.76   
41  648  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ  AO0303  25 m  1:05.89   
42  183  Jonson Viktor  2003  SK NEPTUN  AQ5303  50 m  1:05.92   
43  662  Birkstedt Miska  2002  TaTU    50 m  1:06.08   
44  407  Kristersson Campe Nicolai  2002  TYRESÖ SS  AF5502  25 m  1:06.51   
45  616  Munshi Aryan  2002  SPIF SF  AZ0102  25 m  1:06.74   
46  392  Åslund Albin  2003  SÖDERTÖRN  AT1103  50 m  1:06.81   
47  450  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:07.05   
48  541  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  1:07.63   
49  252  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  50 m  1:07.65   
50  10  Hedlund Marcus  2002  BOTK-RÖNN  AT1902  25 m  1:07.82   
51  257  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  1:07.90   
52  387  Wallengren Robin  2002  SÖDERTÖRN  AE6702  25 m  1:07.96   
53  49  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:08.16   
54  494  Tarish Edward  2003  TÄBY SIM  AX9703  25 m  1:08.31   
55  34  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:08.88   
56  587  Gnalin Daniel  2003  SPIF SF  AR7303  50 m  1:08.95   
57  469  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  1:09.00   
58  294  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:09.27   
59  485  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  1:09.29   
60  399  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  1:09.53   
61  193  Theodosiadis Stavros  2002  SK NEPTUN  AY7502  50 m  1:09.71   
62  588  Gnalin Jakob  2003  SPIF SF  AR8303  50 m  1:09.73   
63  520  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  1:10.20   
64  37  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:11.36   
65  234  Rappoccio Alex  2002  SK NEPTUN  AY3502  50 m  1:11.74   
66  51  Sölveskog Anton  2003  HUDIKSVALL  AX6103  25 m  1:11.95   
67  235  Rasmuson Jakob  2003  SK NEPTUN  AP9103  25 m  1:12.45   
68  584  Frisendahl Emil  2003  SPIF SF  AV8303  50 m  1:12.47   
69  472  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:13.50   
70  454  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:14.21   
71  112  Sandstedt Marcus  2003  LIDINGÖ SK  AK5103  25 m  1:15.02   
72  170  Haargaard Malte  2003  SK NEPTUN  AP2703  50 m  1:15.34   
73  48  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  50 m  1:15.98   
74  41  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:16.99   
75  577  Dahlberg Larsson Zim  2003  SPIF SF  AV1503  25 m  1:17.35   
76  19  Moreno Mattias  2002  BOTK-RÖNN  AX5302  50 m  1:20.67   
77  195  Thulin Alexander  2003  SK NEPTUN  AN7903  50 m  1:21.40   
78  421  Styrenius Oskar  2002  TYRESÖ SS  AY4702  25 m  1:25.02   
79  212  Lundströmer Hugo  2003  SK NEPTUN  AI8903  50 m  1:34.92   
80  14  Khaytan Jakob  2003  BOTK-RÖNN  AX6503  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  07:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start