2017-10-18   09:15:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:02   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
41  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  6:06.59 
485  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  5:51.69 
494  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  5:57.56 
               
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    50m  5:47.10 
10  Marcus Hedlund  2002  AT1902  BOTK-RÖNN    50m  5:28.44 
616  Aryan Munshi  2002  AZ0102  SPIF SF    50m  5:15.83 
479  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  5:04.36 
75  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  4:57.74 
252  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    50m  5:02.73 
257  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  5:12.15 
524  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  5:23.37 
472  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  5:46.58 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  4:56.45 
632  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    50m  4:54.55 
661  Mio Harju  2002    TaTU    50m  4:53.53 
497  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    50m  4:46.20 
287  Herman Nilsson  2002  AH7702  SPÅRVÄGEN    25m  4:44.06 
288  Aaron O´Malley  2002  AI3902  SPÅRVÄGEN    25m  4:45.86 
185  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  4:51.52 
309  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    25m  4:54.54 
301  Matyas Török  2002  AQ3502  SPÅRVÄGEN    25m  4:56.02 
489  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    50m  4:56.80 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  4:43.19 
320  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  4:41.24 
478  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  4:37.71 
305  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  4:35.18 
331  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  4:26.31 
452  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  4:28.48 
666  Axel Olander  2002    TaTU    50m  4:37.19 
669  Efim Ramonov  2002    TaTU    50m  4:39.67 
326  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  4:42.98 
272  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  4:43.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start