2017-12-16   18:01:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 67
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 67, 100m Bröstsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
105  Linda Järvinen  2003  CB6803  LIDINGÖ SK    50m   
539  Gabriella Klang Fornehed  2003  BO2403  SS04    25m  1:55.72 
121  Emma Danielsson  2002  AT4202  NACKA HIF    50m   
131  Alexandra Berggren  2002  BY5402  SK NEPTUN    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
624  Josefin Pettersson  2002  BX2802  SPIF SF    25m  1:50.84 
189  Alice Svensson  2002  BX6602  SK NEPTUN    50m  1:45.44 
519  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    25m  1:43.92 
175  Elin Homnér  2003  BT4203  SK NEPTUN    50m  1:41.76 
649  Amna Hojlas  2002  BS2602  ÄLVSJÖ    25m  1:39.46 
149  Annie Dovhammar  2003  BV3403  SK NEPTUN    50m  1:40.14 
515  Linnea Andreasson  2003  BQ1603  SS04    25m  1:43.23 
589  Penelope Gomez Rojas  2003  BQ2603  SPIF SF    50m  1:44.86 
138  Frida Bohman  2003  BT2603  SK NEPTUN    50m  1:49.29 
423  Alma Söderqvist  2003  BS7803  TYRESÖ SS    25m  1:50.89 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
371  Elin Nygren  2003  BP3203  SÖDERTÖRN    25m  1:36.24 
425  Filippa Tottie-Håkansson  2003  AX9803  TYRESÖ SS    50m  1:35.45 
437  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  1:34.28 
351  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SÖDERTÖRN    25m  1:32.71 
493  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  1:31.90 
544  Andrea Mitrovic  2002  BC7802  SS04    25m  1:32.04 
338  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    25m  1:33.02 
543  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  1:34.93 
626  Iza Ramså Ness  2003  BG5203  SPIF SF    25m  1:35.77 
144  Emilia Cullfors  2003  CA5403  SK NEPTUN    25m  1:37.91 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.38 
77  Linnea Mattila  2003  BH1203  JÄRFÄLLA S    50m  1:30.43 
53  Josefin Andersson  2003  AZ5603  JÄRFÄLLA S    25m  1:30.31 
441  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  1:28.82 
536  Rebecka Ishaq  2003  AY8403  SS04    25m  1:28.50 
92  Linnea Zetterlund  2003  AO5403  JÄRFÄLLA S    50m  1:28.74 
415  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    50m  1:29.69 
570  Maria Bang  2003  BE8803  SPIF SF    50m  1:30.31 
306  Eliane Westermark  2003  AX4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:30.64 
557  Naomi Sterling  2002  BN1402  SS04    25m  1:31.75 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    50m  1:25.33 
336  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    50m  1:24.61 
80  Rebecca Policastro  2003  AI2403  JÄRFÄLLA S    25m  1:24.01 
308  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.74 
264  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.48 
522  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  1:22.72 
293  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.79 
242  Elma Starrost  2002  AN4202  SK NEPTUN    50m  1:24.54 
283  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.95 
282  Cornelia Lythell  2003  BC2603  SPÅRVÄGEN    25m  1:28.19 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    50m  1:21.07 
66  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    25m  1:20.26 
55  Moa Arvehed  2003  AT7803  JÄRFÄLLA S    50m  1:20.03 
389  Jenny Virtanen  2002  BS0202  SÖDERTÖRN    25m  1:18.26 
470  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    50m  1:17.07 
324  Nora Segerström  2002  BM0802  SKK    25m  1:17.79 
312  Hilma Brunnberg  2003  BI0603  SKK    25m  1:19.47 
273  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    50m  1:20.13 
171  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    50m  1:20.87 
278  Maja Karlsson Karlström  2002  BF6602  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.01 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start