2017-12-17   03:13:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 60
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
212  Hugo Lundströmer  2003  AI8903  SK NEPTUN    50m  1:48.11 
41  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  1:33.58 
48  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    25m  1:29.86 
454  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    25m  1:30.97 
195  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    50m  1:35.30 
22  Bernard Ooi  2003  AN2103  BOTK-RÖNN    25m  1:57.57 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
485  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  1:26.32 
252  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    50m  1:22.43 
582  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    50m  1:22.24 
259  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.05 
257  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  1:19.13 
597  Sebastian Johansson  2003  AD0903  SPIF SF    50m  1:19.72 
401  Shane Falk  2002  AP8502  TYRESÖ SS    50m  1:21.40 
440  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    50m  1:22.31 
472  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  1:25.84 
51  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    25m  1:28.02 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    25m  1:18.38 
270  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m  1:18.32 
49  Gustaf Sandström  2003  AP4703  HUDIKSVALL    25m  1:16.46 
662  Miska Birkstedt  2002    TaTU    50m  1:16.07 
275  Jesper Holmström  2003  AO4903  SPÅRVÄGEN    25m  1:15.64 
584  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  1:16.04 
265  Oliver Erneholm  2003  AO4503  SPÅRVÄGEN    25m  1:16.46 
648  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ    25m  1:16.56 
524  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  1:18.34 
450  Liam Gabrielsson  2003  AK5503  TÄBY SIM    50m  1:18.53 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
288  Aaron O´Malley  2002  AI3902  SPÅRVÄGEN    25m  1:14.50 
521  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  1:12.89 
75  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  1:12.21 
627  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:11.57 
666  Axel Olander  2002    TaTU    50m  1:10.12 
529  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  1:10.51 
277  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  1:12.09 
661  Mio Harju  2002    TaTU    50m  1:12.76 
373  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    50m  1:14.49 
Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    50m  1:14.76 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  1:09.44 
669  Efim Ramonov  2002    TaTU    50m  1:08.29 
331  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  1:06.82 
546  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  1:04.41 
272  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.01 
381  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:03.53 
326  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  1:06.09 
262  William Bernhardsson  2002  AI4702  SPÅRVÄGEN    25m  1:07.18 
305  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  1:08.53 
309  Gordon Ölund  2002  AT1102  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.61 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start