Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 53
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
07:58 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 53, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
553 |
2 |
Artjoms Ponomarjous |
2004 |
AV1904 |
SS04 |
|
50m |
|
157 |
3 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
194 |
4 |
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:50.22 |
184 |
5 |
Hugo Jonsson |
2005 |
AL5305 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:54.70 |
523 |
6 |
Neo Carlberg |
2005 |
AA8505 |
SS04 |
|
50m |
|
528 |
7 |
Jakob Fridsell |
2005 |
AT4905 |
SS04 |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
0 |
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:43.19 |
249 |
1 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:36.33 |
104 |
2 |
Maxim Jelagin |
2005 |
AJ9505 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:35.60 |
410 |
3 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:33.47 |
28 |
4 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:30.96 |
656 |
5 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:31.02 |
177 |
6 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
AT0304 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:35.22 |
213 |
7 |
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:35.90 |
192 |
8 |
Georgios Theodosiadis |
2005 |
AN6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:42.67 |
568 |
9 |
Mikail Arslan |
2005 |
AH9305 |
SPIF SF |
|
25m |
1:47.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
0 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:27.43 |
167 |
1 |
Måns Gunnarson |
2006 |
AK8506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.70 |
655 |
2 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:20.93 |
653 |
3 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:18.13 |
654 |
4 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:15.19 |
657 |
5 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:16.70 |
229 |
6 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.42 |
658 |
7 |
Joona Soloniemi |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
1:25.37 |
155 |
8 |
Oscar Engström |
2004 |
AR4504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.81 |
173 |
9 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:28.63 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
21 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
07:58 |
|