2017-10-17   02:04:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 51
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  07:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 51, 200m Medley Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
19  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    25m  3:30.30 
195  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    50m  3:20.91 
34  Simon Hallgren  2002  AU7902  GUSTAVSBER    25m  3:14.65 
454  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    50m  3:15.97 
234  Alex Rappoccio  2002  AY3502  SK NEPTUN    50m  3:27.75 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
399  Oliver Dahlin  2002  AV8502  TYRESÖ SS    50m  2:56.02 
582  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    50m  2:54.59 
75  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    25m  2:52.15 
257  Aron Alexanderson  2003  AT0103  SPÅRVÄGEN    25m  2:50.35 
294  Jannis Siotis  2003  AL3303  SPÅRVÄGEN    25m  2:49.80 
49  Gustaf Sandström  2003  AP4703  HUDIKSVALL    25m  2:49.96 
631  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    50m  2:51.40 
440  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    50m  2:53.89 
597  Sebastian Johansson  2003  AD0903  SPIF SF    50m  2:55.80 
472  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    50m  3:06.49 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
662  Miska Birkstedt  2002    TaTU    50m  2:48.46 
616  Aryan Munshi  2002  AZ0102  SPIF SF    25m  2:44.52 
Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  2:42.46 
489  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    50m  2:41.57 
632  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    50m  2:38.47 
648  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ    25m  2:38.92 
270  Adam Hansson Dylén  2003  AP6103  SPÅRVÄGEN    25m  2:41.90 
185  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  2:43.80 
524  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  2:46.85 
450  Liam Gabrielsson  2003  AK5503  TÄBY SIM    25m  2:48.80 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    50m  2:38.34 
259  Gustav Annas  2003  AL0303  SPÅRVÄGEN    25m  2:36.59 
661  Mio Harju  2002    TaTU    50m  2:34.92 
223  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  2:32.62 
555  Douglas Reuterskiöld  2002  AM1302  SS04    25m  2:31.41 
83  Markus Sandh  2002  AZ1302  JÄRFÄLLA S    25m  2:31.48 
627  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    25m  2:34.54 
286  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    25m  2:35.50 
432  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  2:36.69 
529  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  2:38.34 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.48 
478  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  2:27.94 
409  Algot Lindwall  2002  AJ4102  TYRESÖ SS    25m  2:26.29 
326  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    25m  2:22.29 
331  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  2:19.28 
546  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:22.15 
669  Efim Ramonov  2002    TaTU    50m  2:25.64 
277  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  2:26.97 
320  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  2:30.17 
297  Arvid Styrman  2002  AQ2502  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.93 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  07:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start