2017-12-16   17:55:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:02   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
581  Andrea Falang  2004  BX5604  SPIF SF    50m   
18  Ebba Mattisson  2006  BD2606  BOTK-RÖNN    50m   
186  Alice Stenbeck  2006  AG1406  SK NEPTUN    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
596  Meja Johansson  2006  BF8806  SPIF SF    50m   
621  Clementina Orsi  2006  BI5606  SPIF SF    50m   
547  Melissa Muhic  2004  BT6404  SS04    25m  2:01.37 
601  Elda Kiasisua  2004  BS4804  SPIF SF    25m  1:58.05 
603  Hannah Klamkin  2005  BA0805  SPIF SF    25m  1:55.92 
205  Isabelle Lardner Klang  2005  AP7405  SK NEPTUN    25m  1:56.10 
558  Sigrid Svanberg  2004  BT9404  SS04    25m  1:59.77 
643  Sara Wattad  2006  AI6206  SPIF SF    50m  2:03.51 
573  Ebba Bigosinska  2005  BP8805  SPIF SF    50m   
602  Josefin Kjellström  2005  BI4205  SPIF SF    50m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Sara Lofter  2006  AS2806  SK NEPTUN    25m  1:54.10 
545  Isidora Mitrovic  2005  AS2205  SS04    50m  1:50.33 
540  Cecilia Krans  2005  BL4805  SS04    25m  1:49.28 
108  Katja Kutsenko  2004  AT5404  LIDINGÖ SK    25m  1:47.48 
227  Frida Palmquist  2005  AP7605  SK NEPTUN    25m  1:45.62 
422  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  1:45.87 
580  Anna Dimitriou  2006  AN7606  SPIF SF    25m  1:47.91 
525  Tove Dicander  2005  BI0805  SS04    25m  1:50.09 
400  Freya Ebert Westerberg  2005  BB3805  TYRESÖ SS    50m  1:52.89 
202  Jessica Kuhlin  2006  AQ8606  SK NEPTUN    25m  1:54.52 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Alice Dombos  2004  BI7804  LIDINGÖ SK    25m  1:44.77 
608  Matilda Lindqvist  2004  BK9204  SPIF SF    25m  1:43.79 
12  Julia Kantolouto  2005  AQ2605  BOTK-RÖNN    50m  1:43.04 
98  Vilma Dombos  2004  BI5804  LIDINGÖ SK    25m  1:42.11 
215  Saga Lööf  2005  BE2205  SK NEPTUN    25m  1:41.74 
32  Malva Eriksson  2006  AA8406  GUSTAVSBER    25m  1:41.92 
206  Emilia Lind  2006  AR8806  SK NEPTUN    25m  1:42.99 
560  Emma Wärn  2004  BT7404  SS04    25m  1:43.71 
406  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  1:44.28 
527  Linn Emanuelsson  2004  BO8804  SS04    25m  1:44.90 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
562  Julia Zwinkels  2004  BM4404  SS04    25m  1:41.53 
236  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    25m  1:40.48 
634  Linn Solehav  2005  AM7605  SPIF SF    25m  1:39.25 
181  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    25m  1:38.73 
127  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    25m  1:35.70 
660  Aino Lepola  2005    TaTU    50m  1:38.50 
198  Maja Wallberg  2005  AP9605  SK NEPTUN    25m  1:38.82 
134  Engla Blanco  2006  AS0206  SK NEPTUN    25m  1:39.80 
232  Lovisa Ramsten  2005  BK1605  SK NEPTUN    25m  1:40.98 
552  Klara Pettersson  2004  BP9204  SS04    25m  1:41.73 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
231  Penny Pettersdotter Wenster  2004  BM3404  SK NEPTUN    25m  1:33.31 
45  Agnes Jonasson  2005  AQ9805  HUDIKSVALL    25m  1:33.20 
158  Lilly Eriksson  2004  AS1604  SK NEPTUN    25m  1:30.58 
659  Jessika Liimatta  2004    TaTU    50m  1:26.68 
254  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    50m  1:21.25 
50  Tyra Strömbom  2004  AM3804  HUDIKSVALL    25m  1:22.58 
46  Amanda Jonasson  2004  AM5604  HUDIKSVALL    25m  1:29.43 
211  Ingrid Lund  2006  AG8206  SK NEPTUN    25m  1:32.73 
132  Annie Birtner  2004  BN6204  SK NEPTUN    25m  1:33.22 
214  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    25m  1:35.49 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start