2017-12-16   17:52:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 47
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  07:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 47, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
14  Jakob Khaytan  2003  AX6503  BOTK-RÖNN    50m   
410  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  58.10 
404  Pontus Hedman  2002  BA3102  TYRESÖ SS    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
550  Malkolm Nömm  2005  AT6905  SS04    25m  57.42 
229  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    25m  55.93 
241  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    25m  51.96 
167  Måns Gunnarson  2006  AK8506  SK NEPTUN    25m  51.39 
568  Mikail Arslan  2005  AH9305  SPIF SF    25m  51.58 
184  Hugo Jonsson  2005  AL5305  SK NEPTUN    50m  52.79 
192  Georgios Theodosiadis  2005  AN6105  SK NEPTUN    25m  57.34 
249  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    25m  57.77 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    25m  49.85 
155  Oscar Engström  2004  AR4504  SK NEPTUN    25m  48.27 
28  Morten Brattgård  2004  AE8104  GUSTAVSBER    25m  46.61 
234  Alex Rappoccio  2002  AY3502  SK NEPTUN    50m  44.79 
48  Viggo Reit  2003  AK5703  HUDIKSVALL    25m  43.83 
252  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    50m  44.13 
37  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    25m  46.45 
213  Ludvig Löfström  2006  AI4506  SK NEPTUN    25m  46.72 
194  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    25m  49.41 
41  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  50.81 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Aksel Hillerström Vagli  2006  AC8706  SK NEPTUN    25m  43.46 
112  Marcus Sandstedt  2003  AK5103  LIDINGÖ SK    25m  43.00 
520  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    25m  42.44 
461  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    25m  41.04 
248  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    50m  39.36 
648  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ    25m  39.89 
541  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  42.28 
51  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    25m  42.53 
157  Jonatan Eriksson  2006  AB1106  SK NEPTUN    25m  43.39 
401  Shane Falk  2002  AP8502  TYRESÖ SS    25m  43.61 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
620  Adam Njegovanovic  2003  AW5703  SPIF SF    25m  38.71 
485  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  37.87 
555  Douglas Reuterskiöld  2002  AM1302  SS04    25m  34.53 
546  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  33.68 
60  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  31.92 
409  Algot Lindwall  2002  AJ4102  TYRESÖ SS    50m  31.98 
Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  33.70 
387  Robin Wallengren  2002  AE6702  SÖDERTÖRN    25m  36.54 
440  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    50m  38.64 
593  Emanuel Hjälm  2002  AV2702  SPIF SF    50m  39.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  07:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start