2017-12-17   03:07:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 29
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
429  Sandra Öberg  2001  BG0401  TYRESÖ SS    50m   
114  Ella Shay  2001  BL2801  LIDINGÖ SK    50m  40.79 
246  Louise Ericsson  2001  AN8601  SALTSJÖB    50m  36.85 
137  Clara Bohman  2001  BT9601  SK NEPTUN    50m  39.96 
430  Wilma Öberg  2001  BG9201  TYRESÖ SS    50m  42.59 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Pernilla Hemmälin  2001  AO3801  BOTK-RÖNN    50m  35.66 
574  Vinona Bothe  1999  BN6899  SPIF SF    50m  35.26 
396  Frida Björkman  1999  AU7499  TYRESÖ SS    25m  33.72 
516  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SS04    25m  32.90 
647  Sophie Dellmark  2001  AO8801  ÄLVSJÖ    25m  32.25 
68  Cassandra Larsson  2000  AR5600  JÄRFÄLLA S    25m  32.79 
303  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    50m  33.21 
307  Anna Viinapuu  2000  AH8400  SPÅRVÄGEN    50m  34.36 
298  Clara Sundqvist  2001  AU4801  SPÅRVÄGEN    25m  35.54 
605  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SPIF SF    50m  35.72 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  Sigrid Loid  1999  AF0499  TÄBY SIM    50m  32.17 
535  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    50m  32.04 
650  Matilda Hägesten  2000  AF1400  ÄLVSJÖ    25m  31.69 
201  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    50m  30.99 
325  Siri Selander  1999  AU1899  SKK    50m  30.69 
518  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    50m  30.74 
549  Sophia Norén  1998  AN9698  SS04    50m  31.23 
566  Hermella Alem  2000  AK1600  SPIF SF    50m  31.86 
491  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  32.14 
263  Nina Bring  1999  AR8699  SPÅRVÄGEN    50m  32.22 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Matilda Flood  1999  BA6899  SPÅRVÄGEN    50m  30.56 
641  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SPIF SF    50m  30.25 
314  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    25m  29.87 
424  Julia Thurfjell  1994  BG3894  TYRESÖ SS    25m  29.64 
299  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  29.06 
347  Cassandra Engback  1999  AQ0499  SÖDERTÖRN    50m  29.25 
571  Jessica Berg  1998  BJ7698  SPIF SF    50m  29.80 
414  Josefin Ossmyr  1999  AS0299  TYRESÖ SS    50m  30.21 
458  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  30.43 
531  Hanna Hargsten  1999  AH8899  SS04    50m  30.58 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start