2017-12-16   18:02:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 27
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 27, 200m Frisim Damer  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
137  Clara Bohman  2001  BT9601  SK NEPTUN    25m  2:47.50 
491  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  2:29.11 
156  Ella Ericson  2000  BG9400  SK NEPTUN    50m  2:27.48 
276  Kristin Jansson  2001  BC4601  SPÅRVÄGEN    50m  2:28.04 
279  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPÅRVÄGEN    25m  2:33.08 
47  Anna Papp  2001  BT1801  HUDIKSVALL    50m  2:56.59 
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
393  Josefin Alm  2001  AJ8201  TYRESÖ SS    50m  2:27.21 
128  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    50m  2:26.35 
152  Filippa Ehn  2001  AP6201  SK NEPTUN    50m  2:23.45 
281  Linnea Lindqvist  2001  BE7801  SPÅRVÄGEN    25m  2:23.00 
307  Anna Viinapuu  2000  AH8400  SPÅRVÄGEN    50m  2:22.01 
363  Maya Lindhe  2000  BK3800  SÖDERTÖRN    50m  2:22.75 
390  Rebecca Zerne  2001  AS8401  SÖDERTÖRN    50m  2:23.38 
289  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    50m  2:24.15 
456  Kristina Isacson  2001  BH5601  TÄBY SIM    50m  2:26.35 
303  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    50m  2:27.47 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Emily Lamb  2000  BL0600  SÖDERTÖRN    50m  2:20.17 
457  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    50m  2:17.17 
480  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    50m  2:16.51 
141  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN    50m  2:14.78 
56  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  JÄRFÄLLA S    25m  2:12.08 
169  Linnea Gyllberg  2000  AL4800  SK NEPTUN    25m  2:12.17 
322  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK    25m  2:15.82 
70  Tilde Levander  2000  AI7600  JÄRFÄLLA S    25m  2:17.11 
260  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    50m  2:18.67 
384  Eva Sigurdsson  2001  AC5601  SÖDERTÖRN    50m  2:20.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start