Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (2) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
485 |
0 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:08.72 |
450 |
1 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:59.11 |
616 |
2 |
Aryan Munshi |
2002 |
AZ0102 |
SPIF SF |
|
25m |
2:47.45 |
584 |
3 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
25m |
2:46.56 |
521 |
4 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
25m |
2:41.32 |
661 |
5 |
Mio Harju |
2002 |
|
TaTU |
|
50m |
2:46.24 |
49 |
6 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
2:46.73 |
541 |
7 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
2:48.94 |
472 |
8 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:03.99 |
454 |
9 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:25.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
662 |
0 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
TaTU |
|
50m |
2:39.72 |
666 |
1 |
Axel Olander |
2002 |
|
TaTU |
|
50m |
2:35.72 |
75 |
2 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.61 |
669 |
3 |
Efim Ramonov |
2002 |
|
TaTU |
|
50m |
2:26.58 |
272 |
4 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:16.91 |
546 |
5 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
2:20.86 |
83 |
6 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.60 |
529 |
7 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
2:35.71 |
309 |
8 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:38.01 |
432 |
9 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:40.10 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:38 |
|