2017-10-17   02:10:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:02   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
639  Yonatan Tsegaye  2005  AH5505  SPIF SF    50m   
629  Otto Sahlée  2007  AJ2307  SPIF SF    25m  56.23 
398  Maximus Brandt  2005  AP2105  TYRESÖ SS    25m  53.28 
528  Jakob Fridsell  2005  AT4905  SS04    25m  47.84 
241  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    25m  47.04 
195  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    50m  47.09 
192  Georgios Theodosiadis  2005  AN6105  SK NEPTUN    25m  48.16 
184  Hugo Jonsson  2005  AL5305  SK NEPTUN    50m  54.89 
550  Malkolm Nömm  2005  AT6905  SS04    50m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    25m  46.34 
410  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  45.54 
213  Ludvig Löfström  2006  AI4506  SK NEPTUN    25m  44.59 
656  Akseli Kotti  2004    TaTU    50m  43.69 
194  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    25m  43.10 
157  Jonatan Eriksson  2006  AB1106  SK NEPTUN    25m  43.33 
104  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    25m  43.91 
249  Axel Hallenborg  2004  AO5504  SALTSJÖB    50m  44.66 
407  Nicolai Kristersson Campe  2002  AF5502  TYRESÖ SS    25m  46.17 
655  Niilo Kilpeläinen  2004    TaTU    50m  46.86 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Anton Sölveskog  2003  AX6103  HUDIKSVALL    25m  42.40 
494  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  40.84 
173  Aksel Hillerström Vagli  2006  AC8706  SK NEPTUN    25m  40.54 
252  Rasmus Neuman  2002  AI2302  SALTSJÖB    50m  38.48 
167  Måns Gunnarson  2006  AK8506  SK NEPTUN    25m  37.92 
248  Arvid Hallenborg  2002  AM1902  SALTSJÖB    50m  38.31 
658  Joona Soloniemi  2004    TaTU    50m  40.47 
29  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    25m  40.74 
485  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  41.24 
514  Gustav Aglert  2004  AY4304  SS04    25m  42.72 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
620  Adam Njegovanovic  2003  AW5703  SPIF SF    25m  37.36 
657  Miro Birkstedt  2004    TaTU    50m  36.62 
49  Gustaf Sandström  2003  AP4703  HUDIKSVALL    25m  35.44 
584  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  34.65 
654  Pavel Pankratov  2004    TaTU    50m  34.30 
235  Jakob Rasmuson  2003  AP9103  SK NEPTUN    25m  34.40 
498  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    50m  34.66 
653  Lassi Niemi  2004    TaTU    50m  36.44 
588  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    50m  36.87 
587  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    50m  37.53 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
529  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  33.40 
356  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    25m  32.92 
Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  32.57 
432  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  30.27 
60  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  28.35 
381  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  29.62 
373  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    50m  31.41 
375  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    25m  32.79 
662  Miska Birkstedt  2002    TaTU    50m  33.06 
357  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    25m  33.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start