Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:02 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
428 |
3 |
Amanda Vicente |
2003 |
AL5403 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
21 |
4 |
Lollobelle Nordström-Rehnlund |
2005 |
AZ4205 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
643 |
5 |
Sara Wattad |
2006 |
AI6206 |
SPIF SF |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
0 |
Cecilia Krans |
2005 |
BL4805 |
SS04 |
|
50m |
|
525 |
1 |
Tove Dicander |
2005 |
BI0805 |
SS04 |
|
50m |
|
400 |
2 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
55.37 |
595 |
3 |
Lilly James-Killer |
2006 |
BE8606 |
SPIF SF |
|
50m |
50.13 |
527 |
4 |
Linn Emanuelsson |
2004 |
BO8804 |
SS04 |
|
25m |
49.65 |
545 |
5 |
Isidora Mitrovic |
2005 |
AS2205 |
SS04 |
|
50m |
50.02 |
109 |
6 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
51.03 |
121 |
7 |
Emma Danielsson |
2002 |
AT4202 |
NACKA HIF |
|
50m |
|
542 |
8 |
Isabelle Lindström |
2003 |
CA7203 |
SS04 |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
0 |
Elin Homnér |
2003 |
BT4203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
48.45 |
40 |
1 |
Ella Pettersson |
2002 |
BR8202 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
48.22 |
589 |
2 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
BQ2603 |
SPIF SF |
|
50m |
47.56 |
552 |
3 |
Klara Pettersson |
2004 |
BP9204 |
SS04 |
|
25m |
45.86 |
106 |
4 |
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
45.46 |
43 |
5 |
Lova Tjernqvist |
2003 |
AP4403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
45.55 |
215 |
6 |
Saga Lööf |
2005 |
BE2205 |
SK NEPTUN |
|
25m |
46.72 |
596 |
7 |
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
SPIF SF |
|
50m |
47.94 |
576 |
8 |
Khulan Chinbat |
2004 |
BS1804 |
SPIF SF |
|
50m |
48.37 |
515 |
9 |
Linnea Andreasson |
2003 |
BQ1603 |
SS04 |
|
25m |
48.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
209 |
0 |
Sara Lofter |
2006 |
AS2806 |
SK NEPTUN |
|
25m |
45.02 |
208 |
1 |
Alice Litterfeldt |
2003 |
AZ3803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
44.71 |
202 |
2 |
Jessica Kuhlin |
2006 |
AQ8606 |
SK NEPTUN |
|
25m |
44.29 |
406 |
3 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
43.77 |
493 |
4 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
43.33 |
397 |
5 |
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
43.35 |
32 |
6 |
Malva Eriksson |
2006 |
AA8406 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
44.06 |
134 |
7 |
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
SK NEPTUN |
|
25m |
44.39 |
239 |
8 |
Mathilda Rosenberg |
2005 |
AP6605 |
SK NEPTUN |
|
25m |
44.71 |
422 |
9 |
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
45.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
0 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
BM3404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
42.89 |
402 |
1 |
Hanna Fürst |
2004 |
AX0404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
41.89 |
608 |
2 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
BK9204 |
SPIF SF |
|
25m |
41.84 |
93 |
3 |
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
41.58 |
236 |
4 |
Maja Rehn |
2004 |
AP4804 |
SK NEPTUN |
|
25m |
41.34 |
408 |
5 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
41.40 |
624 |
6 |
Josefin Pettersson |
2002 |
BX2802 |
SPIF SF |
|
50m |
41.74 |
560 |
7 |
Emma Wärn |
2004 |
BT7404 |
SS04 |
|
25m |
41.87 |
227 |
8 |
Frida Palmquist |
2005 |
AP7605 |
SK NEPTUN |
|
25m |
42.09 |
448 |
9 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
42.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
415 |
0 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
40.12 |
186 |
1 |
Alice Stenbeck |
2006 |
AG1406 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.97 |
31 |
2 |
Lisa Eriksson |
2003 |
AO9403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.76 |
132 |
3 |
Annie Birtner |
2004 |
BN6204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.54 |
127 |
4 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
AP9604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.43 |
660 |
5 |
Aino Lepola |
2005 |
|
TaTU |
|
50m |
39.46 |
149 |
6 |
Annie Dovhammar |
2003 |
BV3403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.64 |
203 |
7 |
Jelena Lajsic |
2002 |
BO1802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.84 |
97 |
8 |
Alice Dombos |
2004 |
BI7804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
40.05 |
198 |
9 |
Maja Wallberg |
2005 |
AP9605 |
SK NEPTUN |
|
25m |
40.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
0 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
38.64 |
634 |
1 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
38.44 |
107 |
2 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
38.36 |
181 |
3 |
Else Jomaa |
2004 |
AK1204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
38.12 |
98 |
4 |
Vilma Dombos |
2004 |
BI5804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
37.92 |
361 |
5 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
38.08 |
214 |
6 |
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
38.21 |
558 |
7 |
Sigrid Svanberg |
2004 |
BT9404 |
SS04 |
|
25m |
38.42 |
206 |
8 |
Emilia Lind |
2006 |
AR8806 |
SK NEPTUN |
|
25m |
38.62 |
158 |
9 |
Lilly Eriksson |
2004 |
AS1604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
205 |
0 |
Isabelle Lardner Klang |
2005 |
AP7405 |
SK NEPTUN |
|
25m |
37.20 |
488 |
1 |
Maja Sköld |
2002 |
AP1602 |
TÄBY SIM |
|
25m |
37.04 |
554 |
2 |
Alexandra Reiman |
2002 |
BS9602 |
SS04 |
|
25m |
36.88 |
659 |
3 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
TaTU |
|
50m |
36.66 |
420 |
4 |
Emma Stråhle |
2002 |
AI4802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
36.53 |
95 |
5 |
Daniella Berglund |
2002 |
BB8402 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
36.56 |
204 |
6 |
Sofija Lajsic |
2002 |
BO2802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
36.84 |
189 |
7 |
Alice Svensson |
2002 |
BX6602 |
SK NEPTUN |
|
25m |
37.03 |
144 |
8 |
Emilia Cullfors |
2003 |
CA5403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
37.07 |
108 |
9 |
Katja Kutsenko |
2004 |
AT5404 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
37.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
319 |
0 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
SKK |
|
25m |
36.51 |
580 |
1 |
Anna Dimitriou |
2006 |
AN7606 |
SPIF SF |
|
25m |
36.42 |
254 |
2 |
Saga Boråker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
25m |
35.40 |
591 |
3 |
Julia Grill |
2002 |
AL4602 |
SPIF SF |
|
50m |
34.46 |
370 |
4 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
34.09 |
211 |
5 |
Ingrid Lund |
2006 |
AG8206 |
SK NEPTUN |
|
25m |
34.39 |
417 |
6 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
34.81 |
46 |
7 |
Amanda Jonasson |
2004 |
AM5604 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
35.91 |
232 |
8 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
BK1605 |
SK NEPTUN |
|
25m |
36.48 |
441 |
9 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
460 |
0 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
50m |
33.90 |
332 |
1 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
AX4602 |
SKK |
|
25m |
33.76 |
630 |
2 |
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
SPIF SF |
|
50m |
32.62 |
538 |
3 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
SS04 |
|
25m |
31.31 |
642 |
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
29.80 |
89 |
5 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
AP3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
30.97 |
438 |
6 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.67 |
324 |
7 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
33.62 |
50 |
8 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
33.87 |
570 |
9 |
Maria Bang |
2003 |
BE8803 |
SPIF SF |
|
25m |
33.99 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:02 |
|